Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadáshoz szükséges...

Örökbefogadáshoz szükséges tanfolyam elvégezhető még azelőtt, hogy a TEGYESZhez mennék?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a férjemmel örökbefogadni, 27 és 28 évesek vagyunk, bőven van időnk. Nagyon sokat beszélünk róla, az orokbe.hu oldalt sokat olvassuk, nagyon sok dologgal tisztában vagyunk, csak a saját "igényeinkkel" és "elképzeléseinkkel" állunk hadilábon. Nem lehetetlen, hogy vérszerinti gyerekünk legyen, de maximum egy szülést mernék végigcsinálni, az is eléggé megviselne valószínűleg (egészségügyi problémák miatt). Valójában nem tudjuk, hogy szeretnénk-e egyáltalán vérszerinti gyereket, a férjem az örökbefogadást támogatja inkább. Viszont nagyon sokat vacillálunk azon, hogy örökbefogadjunk egy "idősebb" (3-4 éves) gyereket, máskor azt érzem, hogy szeretnék egy csecsemőt gondozni. Tudom, hogy egészen más "csomagokkal" érkezik egy csecsemő és egy 3-4 éves gyerek az új családjába. Szeretnénk tisztába kerülni azzal, hogy mi való nekünk és mivel járnának a lehetőségeink, ezért arra gondoltunk, hogy még azelőtt elmennénk az örökbefogadásra felkészítő tanfolyamra, mielőtt beadnánk a jelentkezésünket a tegyeszhez. Van erre lehetőség?

2017. jan. 15. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanfolyamra nyugodtan el lehet menni a procedúra előtt is. Én az Alfa szövetség tanfolyamát javaslom, ne riasszon el a honlap meg a szórólap :-) a két pszichológus, aki tartja, nagyon profi, felkészült, és mindketten örökbefogadók + vér szerinti gyerek is van, szóval átlátják a helyzetet. Tényleg jó szívvel ajánlom őket.
2017. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam a kérdésedet, erre reagálok. Első körben nagyon ajánlom, hogy olvassátok el Joce Pavao Az örökbefogadás háromszöge című könyvét, a legjobb kiadvány a témában, amely valós történeteken keresztül mutatja be az örökbefogadást (minden szereplője nézőpontjából).

Másrészt érdemes lenne szerintem a tanfolyam előtt felkeresnetek a Mózeskosár Egyesületet, sajnos ők nem igazán reklámozzák magukat (mert inkább a feladatukkal foglalkoznak :)), de ők a legrégebben hazánkban működő tanácsadó szervezet ilyen témában.

Sőt, ők vezették be a felkészítő tanfolyamokat is évekkel azelőtt, hogy azt kötelezővé tették, és a TEGYESZ-nél a mai napig vezetik a tanfolyamokat.

Van egyéni tanácsadásuk is (a [link] honlapon a Programok link alatt), de klubjaik is, ezekre is érdemes lehet ellátogatni, nagyon érdekes témákat érintenek.

2017. jan. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
(Az utolsó válaszoló vagyok, bocs, hülyén hangzott az első mondatom, csak azért írtam, mert elsőre privátban akartam elküldeni a válaszom, majd meggondoltam magam, de benne felejtettem. :))
2017. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!