Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az édesanyának milyen lehetősé...

Az édesanyának milyen lehetőségei vannak, ha nem szeretné szíve alatt hordott gyermekét örökbe adni, viszont az élete párja ahhoz ragaszkodik, hogy a kicsit örökbe adják?

Figyelt kérdés
Az édesanya nehéz helyzetben van, mert a kapcsolatát sem szeretné elveszíteni, de a gyermeket sem, mert sajátjának érzi. Van-e olyan szervezet, ahova lehet fordulni segítségért? Vagy van-e ötletetek, hogyan lehetne az édesapát "észhez" téríteni? Későn derült ki, hogy az édesanya állapotos. Egyébként is egy vallásos, lelkiismeretes, kedves, jó ember. Az édesapa hallani sem akar újabb közös gyermekről, csak az abortuszt mondogatja, hogy beszélni kell orvossal, aki a 12. hét után is csinál abortuszt vagy örökbe kell adni, más verzió nincs. A helyzetet nem megoldani akarja, s semmi felelősségérzet sem szeretet nincs benne úgy tűnik. Egyébként a párnak már van egy közös gyermekük, akit nagyon szeretnek, s előző házasságból is születtek már gyermekek, viszont jelenleg lakásproblémával küzdenek. Az édesanya lelkileg ezt nem tudja feldolgozni, ezért jó lenne segíteni.

2017. ápr. 20. 18:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szült már a nő, de vannak eg.ügyi problémái és vérzése is volt. Mindketten egyformán felelősek, védekezés mellett lett terhes. A különbség, hogy az apa nem vállal semmit, csak abortuszt vagy örökbefogadást szeretne rákényszeríteni az anyára. Az anyának akkor döntenie kell, hogy apa vagy gyerek egyedülállóként. Ha az anya nem mond le a gyerekről, nem vehetik el tőle, jól gondolom?
2017. ápr. 20. 20:36
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha Te nem akarsz lemondani, senki se kényszeríthet, - de persze nem lesz könnyű... - Írsz részleteket privátban? Megpróbálnék segíteni, hogy kitől tudsz olyan segítséget kapni, amire szükségetek lenne. - Ő egyébként miért nem akarja? - Csak anyagi oka van?
2017. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
# 11 Dehogy. Ha ideális körülményeket tud teremteni a gyerekeknek, miért vennék el?
2017. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%

#10

Neked nem akar magyarázni senki semmilyen tényt. Pl. hogy a terhesség nem mindig észrevehető: ORVOSI TÉNY.


Aki nem akar gyereket, az védekezik. Nem pedig kvakényelmesen "elhiszi", hogy a csaj gyógyszerezi magát, ő meg annyira sem képes, hogy kotont húzzon a f.kára. Aztán ha TEHERBE EJTI A NŐT, még a nyomorultnak áll feljebb, hogy hogyhogy?!


Hát úgy, édesöcsém, hogy ha nem akarsz magadnak gyereket, húzz óvszert. Ez ALAP. Mindenki maga gondoskodjon a védekezéséről, ne azon hisztizzen, hogy más nem védekezett jól HELYETTE. Mert lehet, hogy a csaj hibásan védekezett, de az ilyen meg SEHOGY!


Nehogy már sajnálni kelljen ...

2017. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
"Mindketten egyformán felelősek, védekezés mellett lett terhes." - nekem ez megszakítás gyanús, de nem ránk tartozik. A megoldások érdekesebbek, inkább arra koncentráljunk.
2017. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartanám életem párjának azt aki ilyen kérdésben ilyen ultimátumot ad. Az életem párjának olyan embert szeretnék aki húzós helyzetben azt mondja, hogy "oké cica, nagy kakiban vagyunk, üljünk, le beszéljük meg és döntsünk EGYÜTT"


Milyen lehetőségei vannak, már az összes fel lett vázolva: elveteti a gyereket és lassan megutálja magát és az "élete" párját. Esetleg börtönbe kerül mert ilyenkor már illegális.


Örökbeadja a gyereket és él tovább "boldogan" élete párjával és egy olyan olyan döntéssel a háta mögött amit sosem akart.


Megszüli a gyereket a pasas mellett: a: élnek tovább "boldogan" miközben apuka le se kakilja őket és anyuka szépen belefásul az egészbe

b: anyuka összekapja magát otthagyja a pasast és megpróbál egyedül boldogulni.


Még terhesen elkezd új lakás és lehetőségek után nézni, pápát int "élete párjának"

Megszüli a gyereket és boldogul, egyszer pedig tényleg bekopogtat egy normális pasas az életében.


Ha nekem valaki ilyen ultimátumot adna otthagynám. Nem próbálnék illegális módszerekhez folyamodni. Mérlegelném a helyzetem és az alapján a kisebbik rosszat választanám: megtartanám a gyereket és nevelném egyedül vagy örökbeadnám.

2017. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Amit az anya akar, az van.

Ha megtartja, senki nem kènyszerítheti örökbeadàsra. Seniors nemkènyszerítheti abortuszra sem.

Az èdesanya dönt.

2017. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van, itt nincs olyan, hogy a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.

Én bizos nem maradnék egy ilyen férfival, akármennyire is nehéz lenne nélküle, és ezek már nem is tudnám szeretni.

2017. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjem apja ilyen volt. Majdnem elváltak rajta, hogy nem vetette el a babát a felesége, pedig nagyon jól tudta, hogy mélyen vallásos és abortuszellenes, igazán nem 15 év házasság után érhette meglepetésként, hogy nem akarta elvetetni, mégis megpróbálta erre rávenni. Nem kis cirkuszok voltak, veszélyeztetett terhes lett, úgy kellett ellátnia a másik gyereket, hogy közben feküdnie kellett (volna). Aztán megszületett a férjem és együtt maradtak, a baba is maradt. Nem mondom, hogy nem hagyott nyomot a házasságukon, azt sem, hogy hagyott, nem tudom, hogy milyen volt előtte a házasságuk, de a lényeg, hogy változhat még a dolog, van még remény. Egyedül nem dönthet az apa az örökbeadás mellett, ha "lelép", akkor pedig majd fizethet gyerektartást és majd csak hétvégente láthatja a most közösen nevelt gyereket, szóval semmiképpen nem jár jobban. Ez mindkettőtöknek egy kényszerhelyzet, amit másként oldanátok meg, de egyikőtöknek sem jó, ezt kéne látnia. Ha úgy érzed, hogy nem tudod egyedül megoldani, akkor a gólyahír, vagy a bölcső alaptvány segítségét kérheted, ott ilyen ügyekben tapasztalt emberekkel tudsz beszélni, ők talán jobb rálátással vannak egy ilyen problémára, tudnak tippeket adni. (Ezek a szervezetek örökbeadással is, de elsősorban krízisterhességekkel foglalkoznak, elég magas a "megtartási" arányuk, akik krízisterhesként hozzájuk fordulnak, nagyon sokszor tartják meg a gyereküket.)
2017. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Aki arra kényszerítene, hogy dobjam el a gyerekemet, NEM az életem párja.
2017. ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!