Egy 2 éves gyereket hogyan érint lelkileg maga az örökbefogadás?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 11:12
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolókat.

Mi a férjemmel örökbefogadó szülők leszünk.(még várakozunk).

Igen különbség van egy 2 éves és 5 éves között.

Igazság az(lehet butaság),hogy volt egy kérdés a gyk n ,hogy az anya írta,hogy nem boldogul a 2 éves gyerekével mert dacc korszakba van.Nem nem attól tartok,hogy úgy mond nem fogok vele bírni hanem még pont olyan idős gyereket szeretnénk örökbefogadni és megviseli a változás plusz dacc korszak.

0-2 évesig adtuk be a papírt.

Szeretnék jó anyukája lenni.Nem szeretném ha rosszul viselheti ezt a helyzetet.

2018. febr. 28. 07:59
 12/27 anonim válasza:
9%
KB semennyire, mert a gyerek 3 éves kora előtti dolgokra nem emlékszik vissza később. Főleg nem tudatosan, és nem részletekbe menően. Majd amikor be tölti a 18-at és esetleg el van mondva neki az hogy örökbe fogadták, na akkor majd ki derül hogy hogyan érinti....Álltalában rosszul reagálnak rá. Elkezdheti felkutatni az igazi szüleit, be csapottnak érezheti magát, stb stb stb...
2018. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

"KB semennyire, mert a gyerek 3 éves kora előtti dolgokra nem emlékszik vissza később. Főleg nem tudatosan, és nem részletekbe menően."


Ebben nincs igazad, én is - meg rengeteg más ember is - képes emlékezni kisebb kori eseményekre is.


"Majd amikor be tölti a 18-at és esetleg el van mondva neki az hogy örökbe fogadták, na akkor majd ki derül hogy hogyan érinti....Álltalában rosszul reagálnak rá. Elkezdheti felkutatni az igazi szüleit, be csapottnak érezheti magát, stb stb stb..."


Ez megint hülyeség, értelmes emberek NEM 18 évesen közlik a gyerekkel, hogy örökbefogadták, hanem ezt kezdettöl nyíltan kezelik, és akkor nem viseli meg a gyereket.


Az meg, hogy idövel eszébe jut megkeresni a biológiai szüleit, elég természetesen dolog.

2018. márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

12-es

De én nem mondtam,hogy nem lesz neki elmondva,hogy őt örökbefogadtuk.

Igen joga van tudni és ahoz is,hogy anno felkeresse a szülőket a testvérét,testvéreit ha van.

2018. márc. 2. 07:45
 15/27 A kérdező kommentje:

Azt se gondolom,hogy kötődni fog a szülő anyjához.Neki ő idegen lesz.sajnos tapasztalat.

De ez a momentummal (örökbefogadás) elég egyértelmű változás.

Végül is a régi élete teljesen megváltozik.

2018. márc. 2. 09:04
 16/27 anonim ***** válasza:

Ekkora gyerek el tud fogani ilyen változást, kezdetben lehet, hogy valamivel nehezebben illeszkedik be, de ha ti nem eröltetitek - meg a gyereknek nincs komolyabb pszichikai problémája -, akkor nem lesz igazán gond vele.


Viszont egy tanács: sose mondj rosszat a biológiai szülökröl, azt hangsúlyozd, hogy szerették öt, és azért mondtak el róla, mert neki akartak jobb életet, amit ök komoly okból nem tudtak biztosítani neki. Ugyanis az örökbefogadott gyerekeknél igen sok problémát okozhat késöbbb, hoyg az "igazi" szülök "eldobták" öt, nem kellett nekik - és ezt így meg tudod elözni.

2018. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem fogunk rá rosszat mondani.Miért is tennénk nem is ismerjük,nem is fogjuk.

Mi inkább hálásak leszünk neki(k) .

Megadatik az ami nekünk soha nem lehet.

Lehet nyálasan hangzik de az előzmények után amiken keresztül mentünk nekem személy szerint boldogság az,hogy család lehetünk.

Köszönöm a normális válaszokat.Mindenkinek!

2018. márc. 2. 12:10
 18/27 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel semmire nem fog emlékezni az előttetek lévő életéről. Az ilyen változás mindenképp traumatikus egy kisgyerek számára valamilyen szinten. Az ilyen traumatikus eseményekre és mindenre ami emlékeztetné rá tipikusan nem emlékszenek a gyerekek.

Egy barátunknál az egyik gyerek 4 éves volt amikor az anyuka meghalt, rá egy évre újraházasodott a férj, a gyerek most 8 éves és nem is emlékszik hogy valaha volt neki másik anyukája, hiába vannak képek, meg tesói is mondják neki. Ha beengedné a világa hogy "a néni" az ő igazi anyukája aki már nincs többé, az olyan fájdalmat okozna neki amit nem tudna feldolgozni, ezért "dobja ki" a lelke. Gondolom hasonló folyamat az is hogy van másik anyukája de nem lehet vele.


Nehéz dolgok ezek de a "lelki immunrendszere" megoldja majd. Persze függ attól is hogy korábban még mik érték.



Nagyon szép dolgot csináltok! Drukkolok hogy minden jól menjen nektek is meg a gyereknek is!

2018. márc. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18-as

Neked is köszönöm.

Ha nem emlegetik neki a régi életét vagyis csak a rossz emlékeket nem fog ezek szerint emlékezni?Jól értem?

Abba biztos vagyok semmit nem fogunk eltitkolni előle.De ezt amúgy is mondták a tanfolyamon és ez így helyes.Nekem ő a legfontosabb már most.Pedig még valszeg meg se született.

2018. márc. 3. 09:05
 20/27 anonim ***** válasza:

Hiába nem titkoljátok, elég sokáig nem is fog tudni mit kezdeni ezzel az információval, főleg ha nem is ismerte őket vagy nem tud/akar emlékezni az igazi szüleire. Titeket fog ismerni, kötődni hozzátok, érzésre ti lesztek a szülei. A mesék valami igazi szülőkről szerintem távolinak és megfoghatatlannak fognak neki tűnni.

Az az idő amikor elindul megkeresni az igazi szüleit csak nagyon sokára szokott eljönni, serdülőkor előtt szerintem egyáltalán nem valószínű.

2018. márc. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!