Hogy segítsek az unokahúgomnak?

Figyelt kérdés

17 éves és terhes. Elvetették volna, de már elmúlt három hós. Ez a része nekem se tiszta, de ez már így van. A lány nem is az anyjával él, hanem a párjával, akinek nem élnek a szülei.

Most vacilál, hogy otthagyja a kórházban vagy adja örökbe.

Felmerült a családon belüli nyílt örökbefogadás, van egy gyermektelen pár, akik azt hiszem, várólistások is.

Szeretném az unokahúgom támogatni, lelkileg is, segíteni neki.

Bár az ő dolga, de nem állnak mellette, az anyja sem, aki a néném. Egy éves a babám, nagyon a szívemen viselem a sorsukat.



2018. nov. 16. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nyilt örökbefogadás.
2018. nov. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha te nem akarod/tudod örökbe fogadni a babáját, akkor leginkább információval meg lelki támogatással segíthetsz neki. Esetleg emlékeztetheted finoman, hogy ne azt nézze, neki mi lenne kényelmes vagy meddig lehet halogatni, hanem hogy a gyereke, ha tényleg nem tudja vállalni, már születésétől tudjon kötődni a leendő szüleihez.
2018. nov. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit írsz, kettes. Gondoltam erre, hogy esetleg én is örökbe fogadhatnám a babáját, de nem tudom, sikerülne-e. Azt viszont tudom, hogy egészséges magyar gyerek nem maradna örökbefogadó szülők nélkül.

Bezséltünk erről, végül azt mondta, jó lenne, ha a családban maradna.

Annyi elírást vétettem, hogy az illető pár nem listás, sajátot akarnak, de nincs, és már csúsznak ki kicsit az időből.

Úgy látom, hajlik a szép szóra. Szeretné, ha jó helyen lenne, csak ebben nem vagyok biztos, hogy lehet-e ezt így, hogy a rokon nem is listás, hanem csak megbeszélik, hogy ők fogadják örökbe, és utána kezdik el intézni a dolhokat. Buta kérdés lehet, de végeznek, mire megszületik?

Ha a pár mégsem akarná, elgondolkodnék jobban, mert mégiscsak rokonom ez a baba, érdekel a sorsa, és a lányé is.

Kicsit butácska a húgom, nem lenézésből mondom, de pl. azt sem tudja, pontosan hány hetes terhes.

2018. nov. 16. 09:02
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Semmiképp ne hagyja a kórházban! A hivatalos lemondás nélkül elhagyott babákat 6 hónapig nem lehet örökbeadni. Tehát legalább fél éves lesz a kicsi, mire elkezdik intézni a papírjait és családot keresni neki. Addig csecsemőotthonban kell élnie, ahol a gondozókkal nem alakulhat ki olyan korai kötődési kapcsolat, ami az egész élete során fontos lesz.

Ha aláírja a kórházban a hivatalos papírokat a lemondásról, már néhány napos korában családba kerülhet. A nyílt örökbefogadás is hasonló, de ebben az esetben meg lehet ismerni a leendő szülőket.


A rokoni örökbefogadást ilyen módon nem erőltetném. Ez akkor működhet, ha a kicsi szülei meghaltak, vagy évek óta nem foglalkoznak vele. Ha a lány kötődni kezd a babához és szeretné megtartani, akkor mindenkinek sokkal nehezebb lesz. Ő rendszeresen láthatja a gyerekét, mégsem ő neveli. Ha elfajul a helyzet, évek múlva pert is indíthat, hogy visszakapja.

A szülőnek is rossz látni a gyerek szülőanyját, különösen ha kötődik a gyerekhez. A gyerek minden feszültséget megérez a családban, és bizonytalanná teszi. Ha eltitkolják, annál rosszabb lesz ha kiderül.


Rokonságban lehet örökbefogadni érvényes határozat nélkül is, de nem akárkinek van erre lehetősége, és nem minden esetben. Amiről te beszélsz, az a magánutas öf, amikor a szülőanya és az örökbefogadók nem egy alapítványon keresztül ismerkednek meg, hanem más módon. A hivatalos ügyintézés alapítvány bevonásával zajlik, de ehhez a gyerekre váró párnak rendelkeznie kell ugyanazzal az engedéllyel, mint bármely más örökbefogadóknak.

2018. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi kb fél év alatt elintéztük az örökbefogadási procedúrát.Ezt azért írtam mert nem olyan hosszú elintézni.

A rokont mindig előnybe részesítik.Tehát te is örökbefogadhatod ha úgy gondolod.

A szülők mit mondanak??Hogyan vélekednek??

De a Tegyegyet felhívod ők tudnak segíteni.ők az illetékesek ebben.

Vagy néz szét az örökbe.hu-n ott is rengeteg hasznos dolgot leírnak,megtudhatsz.

Bár kiskorú így kell szerintem szülői beleegyezés is.

Gondolom csak tudnak róla?

2018. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mond le róla, csak elsunnyogva a kórházban hagyja, akkor sokáig nem lesz a baba örökbe fogadható, hiába lenne rá jelentkező bőven. Olvass utána ennek.

Családon belüli örökbefogadás meg tök jó is lehet, de az örökbefogadó párnak jó eséllyel nem csak a baba, hanem az anya is nagyon erősen az élete része lehet, át kell hát gondolniuk, hogy ezt fel tudják-e vállalni (eltitkolni a gyerek előtt meg a legrosszabb ötlet).

2018. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A pár rokonok ugyan, de elég távoliak. Én ismerem őket, de az unokahúgom nem. Erre én is gondoltam, hogy nálunk pl. találkoznának időnként, de ha ők fogadnák örökbe, akkor nem. Ők nem tartanak rokoni kapcsolatot egymással.

Úgy érzem, vagyis a beszéde alapján kezd megnyílni az örökbefogadás felé, jót akar a babának, csak tudja, hogy az a jó most nem ő.

Köszönöm ezeket az infókat, el fogom neki mondani.

De várok még válaszokat.

2018. nov. 16. 10:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt találtam.

Bár inkább Tegyegyen keresztül érdemes intézni.Akár nyílt akár titkos örökbefogadást.

2018. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nyílt jobb. Akkor van lehetősége megismerni azokat akikhez a baba kerül. Ha simán a kórházban hagyja akkor évekig gondolkozhat azon, hogy vajon hova került. Nyílt örökbefogadással befolyásolni is tudja, hogy kihez kerül a gyerek. Ilyen formában jóvan egyszerűbb lesz elmagyarázni a gyerekének is ha felnőtt korában megkeresi. A "kerestem neked egy szerető családot mert én nem tudtam volna neked biztosítani ezt meg azt" sokkal jobban hangzik annál hogy "hát a kórházban hagytalak mert nem tudtam, hogy ki legyen".
2018. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hatos. Én pont ezért tettem le a kicsi örökbefogadásáról. Az egész rokonság tudná, hogy ő szülte, nem az én gyermekemként kezelnék teljesen. És én nem tudnám elfogadni, ha megkülönböztetés lenne köztük.

Plusz szerintem aki örökbe adja, az ne akarjon havi egyszer anyaszerepben tetszelegni. Én ezt nem fogadnám el, és őszintén nem tudom, van-e nő, aki igen.

Ő is így szeretné, hogy majd látogatja, mert mégis csak az övé. A feladat, felelősség meg másé.

Ez így nem oké.

2018. nov. 17. 05:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!