Mennyire nehéz egyedülálló nőnek gyereket örökbe fogadni?

Figyelt kérdés

Van munkám, lakásom, kocsim, szeretem a gyerekeket és "kissé" paranoiás vagyok: 4 zár van az ajtómon, ablakrács is van, este 10 és reggel 6 között nem megyek ki a bezakatolt lakásomból, nem bízom a férfiakban és félek a szüléstől. Kevés barátom van, senkire nem merném rábízni a gyerekemet, És.. van két cicám, akik lusta kis szőrgolyók.

Napi 4x étkezem, minden étkezéskor eszem zöldséget, gyümölcsöt, rendet tartok, szeretem a legot. Nagyjából ennyi.

Szóval szerintetek milyen esélyekkel indulnék?


2018. nov. 21. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

😂

Bocsi de napi négyszer étkezem dolgon nem bírom túltenni magam.

2018. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén. Ezek senkit nem érdekelnek
2018. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt csak azért írtam, hogy egészségesen élek, tudom hülyén fogalmaztam, csak így jött.

Nem tudom, hogy miket kérdeznek, így csak amit hirtelen tudtam azt leírtam.

Esetleg aki tapasztalt ilyen téren, az leírná, hogy milyen egy interjú és milyen feltételek vannak?

2018. nov. 21. 18:41
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Körülményeid a leìràs szerint megfelelnek. Ha jòl tudom egy pszichológiai teszten is àt kell menni, de kb. csak arra kìvàncsiak, hogy ne legyél őrült. Ha egèszsèges fehèr bőrű ùjszülöttet szeretnèl, akkor sose fogsz sorra kerülni egyedülàllókènt. Ha elfogadsz gyerekednek olyat, aki cigàny, kicsit idősebb, vagy valami betegsége van, akkor hamar(abb) lesz gyereked.
2018. nov. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt minden hasznos információt megtalálsz.

[link]

Ha alkalmasnak találnak (nagyon ritka az elutasítás), akkor van esélyed örökbefogadni. A várakozási idő attól függ, hogy milyen gyereket vállalsz. Egészséges újszülöttet nagyon ritkán kapnak egyedülállók, erre érdemes felkészülnöd. Idősebb, beteg vagy roma gyereket nagyobb eséllyel kaphatsz 1-2 éven belül akár. Minél elfogadóbb vagy, annál jobb. Természetesen semmi sem kötelező. Ha te úgy érzed, nem tudnál beteg kisgyereket nevelni, akkor is kaphatsz gyereket, de valószínűleg többet kell várnod. Fontos, hogy a gyerek és a szülő között legfeljebb 45 év lehet a korkülönbség. Mivel a házasokat mindig előnyben részesítik, sajnos könnyű kicsúszni ebből, ha túl szűk határokat szabsz.

2018. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján paranoiás vagy. Azzal megbuknál a pszichológia teszten.
2018. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Roma gyereket az ő érdekében nem szeretnék, mivel tudjátok milyen gonoszak is tudnak lenni a társak, félek, hogy csúfolnák, hogy nem én vagyok az anyukája.

Beteg kisgyereket meg azért nem, mert nem bírnék együtt élni a tudattal, hogy olyan betegsége van, amin nem tudok változtatni.

De korban rugalmas vagyok, 3-10 év közötti kisgyereket szeretnék, ovis-kisiskolás korút( ott gondolom már nagyobb az esélyem, mert a legtöbben kisbabát szeretnének).

Nem vagyok betegesen félős, csak vannak dolgok, amik gyerekként megmaradtak nálam, pl amikor kiraboltak minket és meghalt az apám, ezért félek a sötétben és zárok mindent, meg ilyesmi.

De talán ezért is lehetnék jó anya(ha ennek az előnyét vesszük), mert nagyon vigyáznék rá.

2018. nov. 21. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy átmenj a teszten a leírásod alapján.

Egy örökbefogadott gyereknek épp elég megküzdeni azzal, hogy lemondtak róla, nem kell, hogy egy paranoiás ember nevelje fel.

2018. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de az írásod alapján kattant vagy. Ha paranoiás vagy járj pszichológushoz mielőtt belevágsz ebbe. A tini gyereket majd 16-17 évesen lehet el kell engedned bulizni, vagy akár egy szülinapi buliba, akkor mi lesz? Egy gyerekkel kapcsolatban meg annyi aggódni való van néha, hogy a szülés ahhoz képest pite. Szedd össze magad, mielőtt belekezdenél.Ha barátokra nem bíznád rá, hogy fogod otthagyni az óvodában? Kezeltesd magad, és akkor sikerül.
2018. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

Simán át fog menni a teszten... egy ismerősöm depressziós,gyógyszert is szed rá,volt már 2 öngyilkossági kísérlete,és állítólag bipoláris is (ez még kivizsgálás alatt) simán megkapta az alkalmasságit,úgyhogy én már semmin nem csodálkozom.

(és azóta sem értem ,hogy most a pszichológia egy áltudomány? vagy mi van?)

2018. nov. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!