Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadás, hogy működik?

Örökbe fogadás, hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Beszélgettem egy barátnőmmel, akinek kiderült, hogy nem lehet gyereke. Nem vagyok jártas az örökbe fogadás témában, nem ástam bele magam, de elgondolkoztam a beszélgetés után.


Nyilván le kell tenni egy tanfolyamot, illetve vizsgálják az anyagi körülményeket és azt, hogy milyen előélete volt az örökbe fogadónak.


De ez úgy működik, mint a piacon? Kicsit hülye hasonlat tudom, de azt mondja, hogy 1hónapostól fél éves korig keresek egy fehér lány/fiú gyermeket? Vagy hogy működik ez? A barátnőm azt mondta, hogy hosszadalmas folyamat, mert mindenki kicsit szeretne és fehéret, belőlük meg nincs olyan sok.


Valaki végigjárta ezt az egész procedúrát?


2018. dec. 19. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Meddő vagyok,de másé nem kell,más genetikája.. Sajnos ismerek két családot ahol örökbe lett fogadva,mind a két gyerek bünüző lett pedig tiszteséges szerető családok vették ki őket,a vér nem válik vizzé.

40N

2018. dec. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

az orokbe.hu -n minden kérdésedre választ kapsz.


Lehetnek kikötései az örökbefogadónak, de minél több van annál később kap gyereket. A sorbanállók java max totyogót szeretne, korrigálható egészségügyi állapottal, nagyon soknak rasszra utaló kikötése sincs és ígyis éveket várnak.

2018. dec. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

2-es jol irja.

En akiket ismerek ott ilyen volt/van:

Varolista!, sok lombik utan orokbefogadas mellett dontottek, es most (1 eve mar) lelkesen varnak, mert talan 2019 elso feleveben sorra kerulhetnek.

Ismeretsegen - kozossegen keresztul nyilt orokbefogadas reven, ahol az anya mar nem tudta elvetetni a magzatot, a szulest megelozoen mar megismerkedtek es a szules utan lemondott a gyerekrol. Itt nagyon nagy ritkasagnak szamit, hogy egy ujszulottet "kaptak" a szulok es ok vihettek haza a korhazbol. Nagyon szepen elnek.


A genetikaval tenyleg nehez mit kezdeni, de ha van penz, es ezt fontosnak erzi az orokbefogado paros, akkor kel genetikai vizsgalatokat kerni, orvosi kivizsgalast idovel, hogy tudjanak amennyire lehet barmilyen egeszsegugyi problemarol (itt termeszetesen arra gondolok, hogy amikor mar naluk el a gyermek). Legjobb pelda erre, ha nezetnek vercsoportot, hogy az tudott legyen. Amugy a genetikarol bunozoseg???? annyit, hogy baratnomeknel a csaladban 4 gyerek van 2 orokbefogadott es megis mindegyiknek volt mar tobb torvenybeutkozo dolga :-/, ugyhogy ez neveles kerdese inkabb es idoben odafigyelese.

2018. dec. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyit számít a genetika, ismertem én is egy nőt akinek örökbe fogadott gyereke volt és kezelhetetlen volt...de sokan vannak így saját gyerekkel is, szóval nem tudom.


Én félnék örökbe fogadni más gyerekét akkor is, ha tudom, hogy fehér. Nem tudtam, hogy éveket kell várni egy gyerekre, bár logikusan hangzik.

2018. dec. 19. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a genetika az oka. Az, hogy a vérszerinti anya lemondott róla, nagy teher egy kisgyereknek. Akkor is, ha csecsemő korában történt. Ha az örökbefogadás előtt máshol is élt, akkor azzal is számolni kell, hogy ott miket tapasztalhatott, majd kiszakították.


Emiatt az örökbefogadott gyerek szinte mindig hoz magával ilyen "extrákat", amik a szülőnek nehézséget jelentenek. Ezek olyan fájdalmak, amivel a gyerek egyedül nem tud megküzdeni, szülőként pedig nehezen érthető, hiszen a vérszerinti családban felnövő gyerekeknél nem kell szembenézni ezzel a veszteségélménnyel. Nagyon sok szülő nem tudja megfelelően segíteni a gyerekét ebben, vagy egyszerűen nem veszi figyelembe, mert ő csak azt látja, hogy a gyerek jó körülmények között él, boldog, és nem emlékszik a múltjára.


Ma már mindenkinek kötelező a tanfolyam, ahol a szülők ezekhez a problémákhoz kapnak segítséget. Olyasmikről van szó, amit a vér szerinti szülők nem tapasztalnak, ezért alig hallunk róla. A tanfolyam egyértelműen segíti az örökbefogadottak beilleszkedését. Korábban, a '90-es években ilyen még nem volt, ezért a szülők úgy kezelték a témát, ahogy ők jónak látták. Sokan csak 10 éves kor felett mondták el a gyereknek, hogy örökbefogadott. Sokszor nem is tőlük, hanem egy kívülállótól tudta meg, vagy kamaszkorban egy vita során vágták a fejéhez. Az örökbefogadás a legtöbb családban tabu volt és a gyerekek sokszor hatalmas feldolgozatlan lelki terheket cipeltek emiatt.

Ma már jobb a helyzet, de még mindig rengeteg elriasztó történetet lehet hallani azokból az időkből. Szerencsére ma már van tanfolyam, rendszeres örökbefogadói találkozók, internetes fórumok, és bármikor lehet segítséget kérni. Ezért a gyereknevelés sokkal ritkábban csúszik félre. Ehhez persze az is fontos, hogy a szülő elfogadja, hogy az öf gyerek más, mint a vérszerinti.


Az örökbefogadásnak is megvan a csodája, és egy idegen genetikájú gyerek is lehet ugyanannyira családtag, mint a vérszerinti. Az öf nem jelenti azt, hogy a gyerek mindenképpen rossz vagy nehezen kezelhető lesz. Nem kell tőle félni, de alaposan fel kell készülni.

2018. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!