Mit lehet tenni ha apám hivatalos gyámom akar lenni, de én nem akarom?

Figyelt kérdés
Nagymamámnál sok időt töltöttem meg anyámra nem igazán lehet számítani ha pénz kéne, de én 16 évesen már nem akarok gyámot váltani. Apám azt mondta bemegy a gyámügybe azzal, hogy anyám nem foglalkozik velem és engem nem fognak megkérdezni, hogy akarok-e váltani, hanem majd a megkérdezésem nélkül dönti el a gyámügy. Mit tudok csinálni? (Elvált szülők természetesen)
2019. jún. 19. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg fognak kérdezni téged is, és ott elmondhatod, hogy nem akarod, meg hogy gondod van viselve.

A Te szavad nyom a legtöbbet a latba, ha nincs semmi extrém körülmény.

2019. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gyámod nem is lehet, mert gyámja annak van, akinek meghaltak a szülei, vagy állami gondozásba adták.

Egyébként a te véleményedet is megkérdeznék, ha arra kerülne a sor.

2019. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
“Csjt. 74. § A bíróságnak és a gyámhatóságnak a szülői felügyelettel, illetve a gyermek elhelyezésével, valamint az elhelyezés megváltoztatásával kapcsolatos eljárása során - elháríthatatlan akadály esetét kivéve - mindkét szülőt meg kell hallgatnia. Indokolt esetben, így akkor is, ha azt a gyermek maga kéri, közvetlenül vagy szakértő útján meg kell hallgatni a gyermeket is. Ha a gyermek a tizennegyedik életévét betöltötte, az elhelyezésére vonatkozó döntés csak egyetértésével hozható, kivéve, ha az általa választott elhelyezés fejlődését veszélyezteti. A bíróság a gyermeknek az elhelyezésével kapcsolatos álláspontjáról a szülők erre vonatkozó egyező nyilatkozata útján is tájékozódhat.”
2019. jún. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!