Ha van saját gyerekem, de bizonyos okok miatt úgy döntünk, hogy inkább örökbefogadnánk a “másodikat” arra mennyi esély van?

Figyelt kérdés

Természetesen babát vagy mondjuk maxmimum 2-3 éves korig kisgyermeket szeretnénk örökbefogadni. Jelenleg 4 éves a kisfiunk, örülnénk egy kislánynak mellé. Magánjellegű dolog miatt nem vállaljuk a testvért termeszetesen. Viszont így segíteni is tudnánk valakin. Az anyagi körülményeink jók, de nem vagyunk milliomosok. 2 egyszerűbb autónk és egy családi házunk van a dunakanyarban. Átlagos keresettel, hétköznapi foglalkozással, és természetesen bűntetlen előélettel rendelkezünk.

Mennyi az esélyünk hogy kapjunk egy kisbabát vagy 2-3 éves gyereket? Milyen várakozási időre számíthatunk?

Biztosan több és részletesebb információk kellenének minden kérdés pontos megválaszolásához, de most egyenlőre még csak puhatolózunk :)



2019. júl. 5. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha segíteni akartok valakin, akkor négy éves vagy idősebb gyerek örökbefogadásán gondolkodjatok.
2019. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Esély van, de az az igazság, hogy egészséges kisbabán nem segítesz. Értem ezalatt azt, hogy meddő házaspároknak éveket kell várni egészséges csecsemőre, míg te puszta szívjóságból tovább növelnéd a várakozási idejüket. Ha vállalsz nevelőszülőséget, beteg/roma babát, 2 évesnél idősebbet, akkor rajta tényleg segítesz, mert sokkal kevesebb rájuk a jelentkező.
2019. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Már 3-5 éves várólista van olyan pároknak is, akik eü okok miatt nem vállalhatnak gyereket. Aki tud, de nem akar szülni, ott több idő. Pláne ha valami bagatell dolog az oka, pl. anyuka nem akarja tönkretenni az alakját, vagy nem olyan jó a szex szülés után.
2019. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meddo ismeroseim 3 eve varnak, meg 2 ev lesz kb. Masik ismerosomek vallalnanak roma gyereket, 4 eves korut es testverpart is, ok 1 eve varnak. Harmadik ismerosom 4. eve var, szinten van 2 sajat fiuk es lanyt szeretnenek... A penz es a nyomulas segit kicsit, de a varakozas mindenkepp evekben merheto.
2019. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Nem olyan oka van a dolognak, amiket írtatok, pl a szülés utáni alak, stb. Komoly lelki oka van, amiért nem szeretnék meg egyszer szülni.

Egyébként igazából csak fontolgatjuk a dolgot, ahogy írtam is, meglátjuk még meddig jutunk el az ügyben.

Őszintén szólva mostvúgy gondolom, hogy 4 évnél idősebb gyermeket nem szeretnénk, de ez is változhat még, illetve ha nagyon nem látunk rá esélyt, akkor nem fogunk mindehhez ragaszkodni. Időnk az van, tudunk várni, de ha ne adj’ Isten nem jön össze, akkor mi tökéletesen boldogok leszünk a kisfiunkkal is.

2019. júl. 5. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

4 évnél idősebb gyereket nem fogadhattok örökbe csak fiatalabbat.

A várakozási idő meg sok mindentől függ.

A örökbe.hu oldalon rengetek info van fent.

Az,hogy van vérszerinti gyerek nem kizáró ok.

2019. júl. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne fogadhatnának örökbe négy éves vagy idősebb gyereket? Mire túljutnak a jelentkezésen, környezettanulmányon, pszichológiai vizsgálaton, tanfolyamon stb. és az x. éves várakozási időn, addigra a fiuk már simán lesz hat-hét éves, vagy idősebb. Az nem lesz akadálya annak, hogy tőle fiatalabbat fogadjanak örökbe.


Én továbbra is azt mondom, hogy ha a segítés a cél, akkor nem kell ötszázadiknak beállni a sorba egy újszülöttért - ez nem segítség. Segíteni annak kell, akinek tényleg szüksége van arra, pl. az idősebb vagy beteg állami gondozott gyereknek.


Első válaszoló voltam.

2019. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Határozatot én úgy tudom csak fiatalabbra adják meg .3 év + 1 évre.Közben lehet módosítani a kritériumokat.

Maga a procedúra fél év alatt meg van.

2019. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Bocsánat 6-os voltam

De ha elfogadó a kérdezőék nem kell olyan sokat várniuk.3-4 vagy több évet.

Függ a megyétől is.

Pl. Pesten nagyon sokat kell várni.

2019. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam.

Mi elsőre várunk 2 éve.

6-os voltam.

2019. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!