Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni a gyermeked...

Mit lehet tenni a gyermeked óvodautálata ellen?

Figyelt kérdés
Most kezdte egy hete, de már nem akar járni. Nem gondolnám, hogy fizikailag bántják ott őt, de lehet, erélyesebben szólnak rá vagy hasonlók. Nagyon nehéz reggelente elindulnunk, visítoztatni viszont nem akarjuk, szóval valami jó technikára lenne szükségem, amivel könnyebb lenne az elindulás.

2019. szept. 11. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Beszélgess sokat vele az oviról, persze ez mindig legyen pozitív hangvételű. Ahhoz viszont következetesen ragaszkodj, hogy oviba menni kell. Gyermeked most jött rá ( 1 hét után), hogy sajnos ez most már minden nap úgy lesz, hogy anya reggel elvisz, du. jön értem. Persze, hogy nem igazán szereti, hiszen bármilyen jó is az oviban, otthon, anyával sokkal jobb. Ezért aztán reggelente jön a kimondottan szülők befolyásolására irányuló színjáték. Visítás, ne adj isten, rúgkapálás. Ha ezzel egyszer is eléri amit szeretne, nagyon-nagyon soká fog beszokni. Tudod hány gyereket láttam már, aki csak addig visított, míg anya vagy apa átadta őt az óvó néninek? Mikor a szülő távozik, pár percen belül meg lehet őket nyugtatni, el lehet terelni a figyelmüket. Persze ehhez az óvónő és a szülő partner kell, hogy legyen.

Beszélgess vele sokat, biztosítsd arról, hogy szereted, ő a legfontosabb neked, de légy következetes.

Sok sikert. Egy 37 éve óvónő

2019. szept. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Tudod hány gyereket láttam már, aki csak addig visított, míg anya vagy apa átadta őt az óvó néninek?"


Nálunk ilyen szerencsére nincs, elég simán el szokott bennünket engedni, de napközben elkezd hiányolni, engem is, apát is, nagyit is (ő szokott érte menni, mert mi olyankor még dolgozunk).


Alapvetően egy rugalmas gyermek, változásokhoz szokott (pl. költözés), de a reggeli otthonról elindulás nehezen megy, kategorikusan kijelenti hogy nem megy oviba. Amikor már bent van az oviban, semmilyen jelenet nincs.

2019. szept. 11. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ez nem óvodautálat, hanem a beszoktatás időszaka :)

Teljesen normális a viselkedése, ne félj, lesz jobb is :)

Kitartás!

2019. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi majd elmúlik. A fiam az első évben utálta. Most van az utolsó éve de nem akar suliba menni.
2019. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!