Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A gyerekemet pszichiátriára...

A gyerekemet pszichiátriára küldi az óvoda?

Figyelt kérdés
A gyerekem agresszív, harap, üt, vág, dobálja a székeket. Bedühödik mindenen, elsírja magát felesleges dolgokon, szabályokat nem tartja be. Az óvónők pszichiátriára küldték a gyerekem. Jogosan?
2019. szept. 27. 19:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Ahol én dolgoztam oviban, onnan is került pszichiátrián egy középsős fiú. Konkrétan összeverte a csoportot, az óvónőket, szétverte a teljes berendezést a csoportszobában...


Nem tudtak a pszichiátrián se vele mit kezdeni. Visszaküldték. Mit csináljanak egy 4-5 évessel? Még leszedálni sem lehet.


Elmehettek, de túl sok eredményre ne számíts.

2019. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Jogosan! Azt nem értem, hogy wddig mégis mire vártál? Miért kell ezt az óvónőknek kezdeményezni és nem magadtól? Gondolom csak feltűnt, hogy valami nagyon nem stimmel a gyerekeddel, mire vártál?? És még kérdezed, hogy jogosan küldenek el? Megáll az eszem! Örülj neki, hogy nem a bántalmazott gyerekek szülei fogtak össze ellenetek.
2019. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Igen, a gyereked on es kozveszelyes.
2019. szept. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan, mivel veszélyezteti a társai testi épségét, esetleg a sajátját is.

Jogilag persze nem "küldték", egyelőre javasolták a pszichiátriai kivizsgálását. Viszont ha nem viszed el, akkor a gyerekvédelemhez továbbíthatják az ügyet, és idővel ők fognak kötelezni, hogy vizsgáltasd ki a gyermeket. Lehet, hogy ehhez előtte tennetek kell egy kört a Pedagógai Szakszolgálatban is, de ha az ő szakvéleményükben a pszichiátria szerepel javaslatként, megint csak ugyanott vagytok, ráadásul hónapok telnek el, és a gyerek állapota nem javul.

Szerintem igaza volt az óvodai szakembernek, jelentkezzetek be egyenesen a gyermekpszichiátriára. Ne várd meg, míg az óvoda kihívja a mentőt a cirkuszoló gyerekhez. Ha ők viszik be, az jóval nagyobb trauma lesz neki. Egy elsősünkkel ez történt a napokban. Tört-zúzott bútort és gyereket, megharapta a tanítónőt, és mivel nem sikerült lecsillapítani, ki kellett hívni a mentősöket, akik beszállították a fiúcskát a gyermekpszichiátriára.

2019. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima figyelemzavart is pszichiáter véleményez, gondolom azért küldtek oda, hogy kiderüljön mi a gond.
2019. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A 2,5 éves bölcsis lányom (és az egész csoport) is egy hasonló kaliberű gyerek miatt szív álló nap. Elmúlt már 3 éves, de nem beszél és nem szobatiszta, így maradhatott még 1 évet.

A beszoktatás alatt hozzám vágott egy játékot, majd 20 perces rombolásba, üvöltözésbe kezdett, mert lefogtam a kezét, hogy ne tudjon megütni. Mindezt úgy, hogy rá se néztem, a saját lányomat figyeltem ahogy eszik.

Állítólag már jár valami tornára, amitől beindulhat a beszéde és csökkenhet a frusztrációja. Kíváncsi leszek...


Kezeltesd te is a gyerekedet, mert a többségnek joga van a nyugalomhoz!

2019. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen idegbeteg az oviban. Az egyik kislányt úgy az ajtókerethez vágta, hogy beszakadt a homloka, össze kellett varrni, a másiknak az arcába harapott, a fiúkat ütötte, verte. A legszebb az volt amikor az óvónőnek azt ordította, hogy ,,kitépem a szíved,,!

Nagyon sokat könyörögtek az anyjának (egyedül nevelte), hogy vigye kivizsgálásra. Na, az a nő is csak rinyált, hogy jogos-e amit mondanak.

2019. szept. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%

Ez impulzivitás lesz és egy nagyadag dühkezelési gond.


Dobálni, rugni elég durva, viszont a legtöbb ovis csak üvölt, sír, csapkod, esetleg nagyritkán harap.


Az én gyerekem is ilyen volt, amíg nem tudott beszélni, azóta sokkal jobb a helyzet, már azt mindja hogy szomorú, dühös és max csapkod(, ahogy minden más gyerek is.


Impulzív, de nem minden esetben, van, hogy amúgy ami zavarja, aznap nem is érdekli.


Sokat gondolkoztam rajta, de ha lehetne sem gyógyszerezném, hiszen nem csak a negatívat éli meg túlozva, hanem a pozitívat is. Olyan lelkes tudni lenni, hogy szinte repül, olyan szeretettel tud minden felé fordulni, hogy elképesztő más gyerekekhez képest, együtt sír a mesében a mesealakkal, együtt nevet vele..


Én tudom kezelni a gyerekem, velem csapkodni sosem csapkod, csak hisztizik és kiabál. Néha ő is tud abszurdat mondani, de fel se fogja mit jelent, ez kb az utállak anya szinten van, elköltözök, vagy amit épp hall a mesében, nálunk most az összetörte a szívét alakult át összetöröm a szíveddé.


Aki ennek jelentőséget tulajdonít, az tökbuta, a gyerek kitépem a szívedje is fel se fogott/félreértett dolog, amit csak azért mond, mert ennél csúnyábbat nem ismer/érzi, hogy valami negatív társul hozzá, de fogalma sincs, mi.


Egyébként mindenfajta kivizsgálást pszichiáternek kellene végeznie, a szakértőibe is azt küldenek, a nevtan meg továbbküldözget, ha nem

tudnak pszichiátert biztosítani.


Nem kell félni, a legtöbb pszichiàter normális, normálisabbak, mint a pszichológusok, erősebb a szűrő náluk.

2019. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan. Magadtól eddig nem jutott eszedbe kivizsgáltatni? Vagy szerinted normális a viselkedése?
2019. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jogos!!! :) miert ne uthetbe vaghatna a te problemas kezeletlen gyereked az osszes tobbit?


Idiota.. orulj, hogy valaki foglalkozik vele, meg ha csak kotelessegbol is..

2019. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!