Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogy oldjátok meg az...

Ti hogy oldjátok meg az óvodába járást?

Figyelt kérdés

Munka mellett, bejárósként (autóval) hogy oldjátok meg a kicsi óvodába járását, ha délután hamarabb zár az ovi mint hogy hazaérnétek?


Illetve az úton hazafelé közbejöhet valami, defekt, akármi, főleg télen, jeges út hófúvás stb...


Ha egy pár dolgozik akkor ez hogy kivitelezhető? Hordja be magával az ember oviba a városba? És ha nem veszik fel?


Illetve ha egyik félnek van csak jogsija és betegség miatt kidől, és a tömegközlekedés meg nulla, ráadásul a munkahely (és evidens, hogy akkor a választott ovi is) a város másik végén van?


Ez ennyire nehéz? Vagy csak a falusiaknak?



2019. nov. 8. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Vannak magánovik is a városban, ahol jobb körülmények között, tovább lehet a gyerek. Nem olyan ördögtől való ez. De egy sima állami oviba is felvehetik, ha van még hely.


Mindig van ügyelet egy kis falusi oviba is, anya is fél 6-ig ott szokott lenni, ha ügyel (óvónő), de ha nagyon gáz van, mindig megvárja a szülőt.


Én nem azt nézném, hogy a város másik végén van-e az ovi (kivéve ha Budapest, mert az elég nagy), hanem hogy a legjobb helyen legyen az egyetlen gyermekem.

2019. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ilyen esetben a munkahelyközeli ovi a logikus.

Ha az a szülő, aki vezet, kidől, maradhat otthon a gyerek is.

De egyszerűbb lenne jogsit szerezni (Mondom ezt úgy, hogy nálunk egyikünk se vezet, de nem is hiányzik. Gond nélkül logisztikázunk 2 gyereket.)

2019. nov. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk 17 óráig van ovi (ebben már az ügyelet is benne van), én 16:30-ig dolgoztam másik városrészben, nem értem volna oda (tömegközlekedést használunk).

Nálunk férjem ment a gyerekért, amikor nem tudott, akkor a nagyszülők.


Egyéb megoldások: másik ovi, másik munkahely, költözés, bébiszitter. Tudom, nem egyszerű :( Én pl. ezért nem költözöm falura, kisvárosba.

2019. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Elöször is mindenki addig nyújtozzon míg a takarója ér.

EZ igaz a gyereknevelésben is. Aki bevállal 5 gyereket ott ne akarjon mindkét szülö 10 órát naponta dolgozni... (ez egy szélsöséges példa)


De ez nálatok is igaz. A gyereknek gondolom van apja is. Egy család közösen neveli a gyerekeket. Ha apa a fö keresö és a munkája olyan jól hoz a konyhára, hogy azt nem érdemes feladni, akkor a nönek kell elgondolkodni, hogy napi hány órában mennyit tud dolgozni.

Ha viszont apa is rugalmasan dolgozik, vagy a nö munaja ér többet akkor az apukának is kell nagy részt a gyereket megoldani.

Ha mindkét szülö karriert akar csinálni, akkor pedig babysitter, nagymama, szomszéd...


Nálunk a férjemnek volt a gyerekvállalás környékén felfele ívelö karrierje. ìgy nem is gondoltam arra, hogy ö oldja meg a gyerekeket. Èn csak pár órában mentem vissza dolgozni, ahogy tudtam, és olyan munkát vállatam amit a gyerek betegsége esetén kitudok hagyni.


DE a gyerekek nagyobbak lettek, a férjemnek biztos kényelmes poziciója lett, és végre eljött az én idöm is, és megnyithatom a saját üzletemet. A férjemnek így most heti 3 délutánt meg kell oldania a gyerekkel.


Mindenki annyit vállajon be amennyit tud.

2019. nov. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A leendő apaként (gyermeket még kicsit később tervezünk de tervezünk) kérdem, házvásárlás előtt állunk azért kérdem körbe a dolgokat előbb. Nekem van jogsim.
2019. nov. 8. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Ne vegyetek ott házat, ahonnan ilyen körülményes a gyerek oviba vitele. Később az iskola se lesz könnyebb
2019. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Egy ismerősöm él így. Nehéz ügy. Mindig utolsónak viszik haza a gyereket az oviból olyan áron, hogy mindig fix időben le kell lépniük a munkahelyükről (multi). Mindketten ugyanott dolgoznak, egy autójuk van. Mindkettőjük szülei messze élnek.


Én nem élnék így. Csak akkor, ha valamelyikünk szülei ott élnének, egészségesek lennének, és bármikor el tudnának menni érte óvodába.


Olvastam egyszer azt a mondást, hogy aki így él, az sikeresen ötvözi a városi és a falusi élet hátrányait. Sok igazság van benne.

2019. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Lejjebb kell adni a mostani életetekből ami a munkát illeti - mindkét szülő nem dolgozhat késő estig másik városban, ez egyértelmű, és ha nincs tömegközlekedés, akkor két kocsi kell, hogy mindkét szülő mobil legyen, vagy pedig anyuka 4 vagy 6 órában dolgozik, lehetőleg minél közelebb, és akkor tudja hozni-vinni a gyereket minden nap.

Másik verzió h egyikőtök korán megy munkába ezért korán végez, a másik meg későn megy és későn végez, így az egyik tudja vinni a gyereket oviba, a másik meg elhozni. A gyerek másik városba kocsikáztatását én nem tartom túl jónak.

Vészhelyzet esetére kell lennie egy barátnak/szomszédnak/másik szülőnek aki elhozza a gyereket. Nyilván ez nem mindennapos, hanem évi néhány alkalom maximum.

A tömegközlekedés teljes hiánya viszont gond, és nem kicsi, mert ha ilyen kicsi település akkor legkésőbb középiskolában mindenképp ingáznia kell a gyereknek, és ha ez csak autóval lehetséges az gáz, ilyen helyre nem költöznék.

2019. nov. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!