Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti hogy kezelitek, ha a...

Ti hogy kezelitek, ha a fületek hallatára negatív dolgokat mond egy gyerek vagy szülő a gyereketekre? És ha az óvónő füle hallatára történik, aki erre aemmot se reagál?

Figyelt kérdés

Nemrég vittem a kisfiamat az oviba. Az óvónő mellett álló kislány pedig "megjött a buta xyka". Nem reagáltam, hátha rosszul hallottam, aztán újra mondta, hogy "szia, buta xyka". Kétlem, hogy ez lenne az első és az utolsó, nekem ez nagyon nem tetszik.

Nem beszél jól, de jár logopédiára a fiam, tehát lassan majd belejön. Nem hinném, hogy egy nagycsoportos gyerek nem érti meg, hogy nem nevezünk senkit butának, ha el van neki magyarázva.


Mit kell nekem ezzel szülőként kezdeni?


2020. febr. 20. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Én megkérdeztem volna a gyerekemet jó hangosan h hogy is hívják a kis taknyost?

De úgy h hallja az óvónő illetve a többi gyerek is

2020. febr. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn megkérdeztem volna, normálisan és szépen a gyereket, hogy miért hívod a gyerekemet butának?

De a fiadat is megkérdezheted.

A gyerekek sokszor játszanak olyat, hogy az egyik azt mondja a másiknak, hogy buta vagy és fogj meg, vagy te meg nyafogos vagy fogj meg... Lehet tegnap egymást ezzel kergették, és ma a lány ezt viccesnek tartotta.


Ha az ovónö hallja akkor mindenképpen reagálnia kellene rá, és szépen beszélnie a kislánnyal.


Semmi képpen nem szabad ezt csúnyán lereagálni, de, hogy megelözz egy durvább helyzetet(estelg tényleg cikizik fiadt) érdemes megkérdezni a fiadat és esteleg más gyerekeket...

2020. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Én rászólok más gyerekére is, ha a saját anyja nem teszi. Van egy tekintetem, ami minden kis hülyét elhalkít. Használom. Ha meg nem tetszik a felnőttnek, aki mellette áll, akkor megmondom, hogy épp az ő dolgát végzem, és ha átveszi a gyereke nevelését, megköszönöm.
2020. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-essel értek egyet.

Én is kedvesen és udvariasan kérdezgetném a kislányt, miért mondta ezt, miért gondolja ezt a fiamról.

Természetesen próbálnék az óvónővel is négyszemközt beszélni erről: tapasztalja-e, hogy a fiamat kiközösítik, netán gúnyolják? Ha igen, kik azok, mi lehet a mozgatója stb.?

És természetesen otthon a kisfiamat is alaposan kifaggatnám, mi volt ez. Szokott-e ez a kislány máskor is ilyet mondani neki? Szokott-e más gyerekről ilyet mondani? Tudunk-e valami okot találni, ami miatt elkezdte mondani?


Azzal egyetértek, hogy az óvónőnek erre mindenképp reagálnia kellett volna!


1-es és 3-as butaságot javasol. Leugatni, fenyegetni lehet egy óvodást, de ettől még ő nem fog változtatni a viselkedésén. Max. megjegyzi, hogy a szülő jelenlétében ilyet nem mondhat. Majd annál inkább fogja gúnyolni, ha elmegy az anyuka.


A kislány viselkedésének többféle oka lehet. Szinte biztos, hogy otthon náluk nagyon nem oké a helyzet. Könnyen lehet, hogy otthon őt gúnyolják, cseszegetik a szülei, és tőlük vette át ezt a stílust. Vagy azt szokta meg, hogy a szülei másokon gúnyolódnak.


Az óvónő is megér egy misét.

Ha ezeket ráhagyja a kislányra, gyakorlatilag azt üzeni vele, hogy ezzel a viselkedéssel semmi gond nincs, lehet tovább csinálni.


Mondjuk csodálom, kérdező, hogy eddig a fiad nem mesélt erről. Mi pontosan képben vagyunk, melyik gyerek milyen viselkedésű. A fiunk sokat mesél arról, ki hogyan viszonyul hozzá, ki az, aki esetleg ok nélkül is bántja, ki az, akivel együtt szoktak játszani. Még azt is nyomon tudjuk követni, hogy egy kezdetben nagyon zűrös kisfiú hogyan változott meg odáig, hogy most már békésen együtt játszik a fiammal.

2020. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elég rosszul beszél, nehezen érthető. Járunk logopédiára, beszélgetek vele, játszunk, de a beszéde még mindig nagyon le van maradva. De ez senkit sem jogosít fel, hogy butázza. Engem különösebben nem érdekel, hogy mekkora, kinek a gyereke vagy miért csinálja. Az óvónő dolga ezzel foglalkozni és helyretenni a dolgokat.


Én a rámeső részt igyekszem rendezni (a gyerekkel foglalkozok, hordom logopédiára, fogadóórán és szülőin ott vagyok és ha valamit észrevesznek és jelzik, mindig odafigyelek rá), de reggel nagy önuralom kellett, hogy visszafogjam magam és elsétáljak annyival, hogy ne törődjön azzal, hogy lebutázzák.


Kétlem, hogy játék lett volna, mert a kisfiam azért mondta, hogy ő nem buta, vissza is fordult az ajtóból.

2020. febr. 20. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!