Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » BAL kezes gyermeknek a cipőköt...

BAL kezes gyermeknek a cipőkötést hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

Én jobb kezes vagyok, így egyértelmű lenne ha ő is jobb kezes lenne, de így bizonytalan vagyok. Olvastam olyat, hogy volt aki tükörben tanította. Néhány youtube videóra is rákerestem, de még bizonytalanabb lettem...


Itt fordítva mutatja, a nyuszifül jobb oldalon van:

https://www.youtube.com/watch?v=aFWCg-UzQuQ


Itt meg pl kb úgy mint ahogy én kötöm magamnak, a nyuszifül bal oldalon van:

https://www.youtube.com/watch?v=SJFW3Z5g3O8


2020. máj. 5. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen balkezes vagyok.Semmit nem tudok csinálni a jobb kezemmel,írni,vágni vagy ilyesmi.Ennek ellenére a cipőt én is úgy kötöm ahogy a jobbkezesek.
2020. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Honnan tudom eldönteni, hogy neki melyik lenne a kényelmesebb? Mert először mindegyiknél ügyetlenkedni fog szerintem.

Esetleg akinek a gyermeke már volt nagycsoportos óvodás, és tudja, hogy hogyan tanították az óvónénik, megköszönném, ha megosztaná.

2020. máj. 5. 14:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek nincs köze ahhoz hogy milyen kezes. Ügyetlenkedik az elején egy jobbkezes is. Tanítsd szokás szerint. Majd megtanulja.
2020. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém balkezes meg anyam is. Mégse gondolkodott rajta anyám, hogy tanítson engem cipőt kötni. Gondolom megtanultam úgy mint a balkezesek. De fogalmam nincs mi a különbség 🤷🏼‍♀️ Szoval a te gyereked is simán megtanulja úgy, ahogy te kötöd, ne aggódj.
2020. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ok, megnéztem a videókat. Jobb kezesen kötök cipőt. Gondolom anyám is akkor, mivel a mama jobb kezes.
2020. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy olyan bonyolult, h csak a dominans kezzel tudja megcsinalni a gyerek, ha a jobbkezes kotest tanitod meg neki, akkor ugy fogja csinalni. En pl jobbkezes leven csak bal kezzel tudom a palacsintat eloszlatni a serpenyoben. Semmi mas nem megy ballal, nagyon bena vagyok, de gyerekkoromban igy tanultam meg anyutol, es igy is csinalom. Jobb kezzel nem megy. Hidd el a gyerek is megtanulja bekotni a cipojet jobb kezzel.
2020. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bonyolódik a sztori. Megkérdeztem anyámat. Először meggyanúsított, hogy iszom, hogy ilyen hülyeségeket kérdezek. Majd miután tisztáztuk, hogy nem vagyok részeg, közölte, hogy en tanítottam meg az öcsémet cipőt kötni. Ami azt jelenti hogy semmit nem mutattam neki fordítva. De meg van egy balkezes barátnőm, már tőle is megkérdeztem hogy köt cipőt, mert ez most nekem így bekattant. Majd jelentkezem.
2020. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, a 2. video azt mondja, h az a bal kezes kotes. En vilag eletemben igy kotottem. Most akkor mivan?
2020. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Na reprezentatíve a következőkre jutottam: tökmindegy hogy tanítod meg neki.

Anyám bal kezes, az anyja jobbkezes. Anyám jobb oldalra teszi a nyuszifület.

Az en anyám balkezes és jobbra teszi a nyuszifület, en mégis balra.

Barátnőm balkezes az anyja jobbkezes és jobbra teszi a nyuszifület, bár nem így tanították és mind a kettő fele meg tudja csinálni.

Férjem balkezes az anyja jobbkezes és ő balra teszi a nyuszifület, tehát úgy, ahogy eredetileg tanulta.

Az Öcsémet, aki balkezes és en tanítottam neki, nyilván úgy, hogy balra tegye, még nem értem el, de kiváncsi vagyok ő is megfordította e a tanultakat mint a barátnőm és anyám.

A lényeg, bárhogy tanítod max majd ő megcseréli vagy épp nem, mert megszokja.

2020. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Levadásztam az öcsémet is. Ő baloldalra teszi a nyuszifület mint en. 🙂
2020. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!