Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha betöltötte a gyerek a 3...

Ha betöltötte a gyerek a 3 életévét akkor óvodaköteles még ha nem is szobatiszta?

Figyelt kérdés
A Lányom Leticia 3 éves most Júniusban lesz 4 éves tavaj Szeptemberben felhívott a régi igazgatónő hogy mivelhogy a lányom betöltötte a 3at így ha pelenkás a lányom ha nem neki muszály járnia ez így is volt kb 2 hónapig nem is küldtem az ovodába a vírus miatt ez idő alatt új igazgató nő vette át a régi helyét ma reggel küldtem a lányom az ovisbusszal a kislányom nagy örömmel ment is majd kb 1 óra elteltével telefonált az új igazgatónő hogy a kislányomat hazaküldik mert nem szobatiszta.
2021. máj. 3. 08:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg hogy kb mennyi időnként pisil.Mondjuk van pisibaleset, nézd időre kb mikor van a következő baleset(vagy épp siker a bilibe), másfél, 2 óra hogy sacc per kb mikor várható a következő pisilés, aztán előtte ültesd rá 10 perccel.Hátha ez beválik(nem csináltam így) de azért a 15 percenként bilire ülést én se erőltetném, azzal csak még jobban megutálja az egészet a gyerek.Esetleg próbálj a lelkére beszélni, hogy csak az mehet oviba aki tud bilibe pisilni.Nálunk inkább ez vált be.De nálunk sem volt azért egy egyszerű menet a pelenkától szabadulás.:)
2021. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt csináltuk, hogy egy poszterre mindig matricát ragaszthatott ha bilibe pisilt. Hülyeségnek gondoltam, de bevált, a viszlát pelus könyvben volt a poszter. Pelenkát nem adsz rá ugye? Ha mindig bepisil, csak zavarni fogja.
2021. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
A 11,12 ötletei tök jók szerintem.Nekünk szerencsénk volt a gyerekekkel tök könnyen ment a szobatisztaság,de nyilván vannak nehezebb esetek is.Mi úgy csináltuk,hogy nyáron csak kis ügyi,alsógatyó volt rajtuk,így ha becsurgott akkor zavarta őket nem úgy mint pelusba. Anyósom rosszul volt,hogy mennyit kell mosni,nem vagyok normális, egyszerűbb a pelenka,stb,de mivel a pelus felszívja a pisit,az nem zavarja őket.Én inkább mostam a bugyikat,meg felszedtem a szőnyeget.Ezen kívül én rengetegszer megkérdeztem,hogy nem kell-e pisilni, illetve mikor én mentem akkor jöttek velem,és ők is megpróbáltak bilibe,vagy a szűkítővel a wc-be pisilni.A lányom pl.csak a wc-be volt hajlandó pisilni,kakilni.A fiúkkal nem volt ilyen gond.4gyermekem van,és nálunk ez vált be.Esetleg ezt is kipróbálhatod ha gondolod.
2021. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Így van, előző. Régebbi évtizedekben egyébként azért lettek hamarabb szobatiszták a gyerekek, mert nem voltak annyira kényelmesek a pelusok, mint manapság. (A gyerekek egy idő után kéynelmetlennek érezték a pelust, és ha a szülő bilire tette a gyereket időnkétn, rájöttek, hogy az jobb nekik, mint a kissé kényelmetlen pelus.)


A reklámok félrevezetőek sokszor. A pelenkék kényelmességét reklámozzák, holott jobb, ha egy kicsit kényelmetlen, főleg egy-másfél éves kortól jobb volna, ha kényelmetlen volna.


hogy mi a megoldás arra, hogy kicsit kényelmetelnnek érezzék, azt nem tudom. Lehet kísérletezni! Most, melegeben, akinek kertje van, ott alul pucéran is lehet a gyerek, a lábán is érezni fogja, ha jön neki. Kínában meg az a praktika, hogy fenékrészen kivágott gatyeszokat használnak a szülők a gyereken, és ha jön az inger, azonnal pisiltetik / kakiltatják. (Az utcán meg, gondolom, papírbilivel.)

2021. máj. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!