Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek az óvodában...

Gyermeketek az óvodában étkezik? Van olyan szülő, akié nem?

Figyelt kérdés
Hamarosan ovis lesz a fiam, mindig főzök neki egészséges ételeket. Nem akarom, hogy az oviban a tipikus menzakajákkal elrontsák(sós, túlcukrozott, zsírdús ételek), egészségtelen ételeket egyen. Azt szeretném, hogy az én főztömet egye továbbra is, azt bevihesse minden reggel és tárolják a hűtőben ebédidőig.

2021. máj. 12. 14:01
 71/107 anonim ***** válasza:
94%

Ne ba hogy te menza kaját ettél újszülött korodtól és azért voltál beteges.

Na most keress egy pszichológust, mert itt bajok vannak

2021. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon durva, milyen proli vagy, 69-es. Senki nem kérdezte a véleményed arról, hogy a kérdező adjon-e édességet a gyereknek, nem a te dolgod, csak láthatóan nem tudsz szöveget értelmezni. Netalántán az a típus vagy, aki kéretlenül osztja a tanácsokat???


De na, mindent elárul a proliságodról, hogy szerinted normális rendszeresen ilyen sz*rokat etetni a gyerekekkel, és szerinted kecskekaja az egészséges étel. Gondolom, te minden vádakkal zabáltatod a gyereked.

2021. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
87%
#65: mutass már 1 olyan felekezetet, ahol fittanyuka étrendje a mérvadó (igen, azt igazolni kell)
2021. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
4%
Próbáld meg. Egyébként írtad, hogy a lányod nem eszi meg máshol sem az általad el nem fogadott ételt, lehet kivételt tesznek, ha a lányod éhségsztrájkba kezd. Amúgy pedig nem tudom ennyi pénzért mit vártok egy menzás kajától komolyan, egészséges, tele zöldség, gyümölccsel, hallal, teljes kiörlésű dolgokkal?
2021. máj. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
22%
74, pontosan. Kevés pénzből kell, hogy kijöjjön a kaja, a teljes kiörlésű dolgok meg drágák.
2021. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
21%
Nem feltétlenül a teljes kiőrlésű dolgok hiánya a baj, hanem az is, hogy mi magyarok bele vagyunk feledkezve a magyaros ételekbe, és nem vagyunk nyitottak más ételekre (pl hüvelyesek szinte csak főzelékként mennek a borsót leszámítva), meg szerintem nagyon rá vagyunk kattanva a húst hússal étkezésre.
2021. máj. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
18%

Nekem mondjuk az a durva, hogy végig megy, hogy jaj a menza valójában jó, akinek nem jó az hülye. Majd a végén: mit vársz? Ennyi pénzért jó is legyen?


Ja, hogy mégis kiderül, hogy nem jó ugye, de legalább olcsó.


Nem, nem azt várom, hogy ingyen meg fillérekért fine dining legyen, de ne az legyen már sznobozva meg megszégyenítve, aki jobbat akar a gyerekének, mint amit a legtöbb helyen adnak. Lenne rá igény. Ha azt mondja, hogy több pénzért, akkor több pénzért. A gyerek ha nem jön el délben, akkor heti hét napból ötön, három vagy akár négy alkalommal is ott eszik! Jóval többet eszi azt, mint nem! Aki erre képtelen mondjuk havi szinten másfélszer annyit szánni, mint jelenleg, annál nyilván otthon se kap meg bizonyos dolgokat a gyerek, így főleg fontos lenne neki az óvodában biztosítani a változatos, egészséges ételeket. Ami nem annyi, hogy már kevesebb benne a cukor meg a só. Javarészt ugyanazok a szarok, mint 30 éve, csak kevesebb sóval. Fú de nagy fejlődés.


Szóval, ha kell, akkor az állam, az önkormányzat tolja meg a költségvetést a kajára. De persze ebből semmi se lesz, főleg addig nem, míg a többi szülő épp csak kövekkel nem dobálja meg azt, aki meri azt mondani, hogy nem örül annak, amivel a gyereket etetik… dikk micsoda sznob, na húzzál vissza a bioboltba fittmami, ugye?


Mi többek közt a kaja miatt adtuk a gyereket magán oviba. 5 azaz 5 ezerrel több a kajapénz, mint a korábban említett tesóméknál, ahol gagyi gyümölcsjoghurtos kenyeret adtak tízóraira. Az enyém ugyanakkor kapott tk kenyeret, minőségi sonkát, sajtot, zöldségkencét, olívabogyót, paradicsomot és csírákat és mindenki magának szedegette mit kér. Az uzsonnák rendszeresen a dm különböző bio kásái és olyan kisfiú van, hogy 3x kér, aki amúgy kb kolbászon meg rántott húson él a szülei szerint. Mivel a havidíjunk “csak” 30 ezer forint, amiből a kisebb csoportok mellé több nevelő van fizetve, illetve ebből tartják fenn az épületet, újítják, gondozzák, cserélik, amit kell és minden tiptop, biztos lehetsz benne, hogy nem a havi díjból tesznek még a kaja árába, mert nem lenne rá. Egyszerűen be tudják rendesen osztani.

2021. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
80%

Azért a napi 1 menza kaját ki lehet bírni. Nem ettől fog felfordulni a gyerek.

(reggel ha eszik otthon az oviban nem fog. A 10órai csak simán gyümi. Eszik ebédet, majd uzsonna időben vagy elhozza, vagy csak nem eszik, hanem majd otthon)


A ti magán ovitokban marha ügyesek ha havi 5ezerből tudják a sokkal egészségesebb (csíra stb) kaját megoldani. Nagyon szeretném látni h honnan szerzik be, én is oda fogok járni vásárolni!

Mint szülő, baromira nem örülnék ha a gyerekem beleenne más otthon készített katyvaszába, és beteg lenne tőle. Nem véletlenül találták ki hogy nem lehet bevinni ellenőrizetlen kaját.

Ugye tudjátok h gyermekétkeztetésnél minden kajából mintát kell leadni?!

Nem unaloműzésből!

Tehát igen. Az amit a kérdező állít (a rossz minőségű kaja miatt volt kórházban stb) fa.. ság.

Az h elvárná h hozzá alkalmazkodjanak, ugyan csak az.

Ezzel kiveszi a gyerekét a csoport rendjéből. Hiszen nem szedhet magának, nem tud repetázni ha akar stb.

És plusz melót csinál a dadusmak. Az ő kajáját el kell vinni külön megmelegíteni, elmosni az ételest stb

2021. máj. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
80%

77, egy szóval nem írt senki olyat, hogy nem jó, csak annyit, hogy olcsón ez van. Miért hiszi azt mindenki, hogy az olcsó kaják rosszak? Én szeretem a vajaskenyeret is, nekem az is tökéletesen megfelel, pedig olcsó ami sok embernek egyenlő a rosszal.

Az ovis kajákat is szerettem, semmi egészségügyi bajom nem lett, pedig akkor még több sóval készült kaják voltak, de még a mai napig visszasírok néhány ovis kaját.

Szóval nekem megfelelnek az olcsó kaják is, nem vágyom luxuscikkekre, lazacra meg fitt kajákra.

2021. máj. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező a barom körítésétől függetlenül is le lett oltva, mert egyesek nem tudnak szöveget értelmezni, mint a mellékelt ábra mutatja. NEM ötezerből van extra kaja nálunk, hanem csak ötezerrel több a havi kajapénz, mint ott, ahol meg olyan a menü, hogy jobb nem is véleményezni.
2021. máj. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!