Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában mennyire figyelnek...

Óvodában mennyire figyelnek az óvónők az udvari játékoknál? Feladatuk?

Figyelt kérdés
Mászóka, amiről le lehet esni, mérleghinta alá ne tegye a gyerek a kezét, homokot szembe ne szórjanak, stb. Mostanában lett több gyerek a játszótéren, így részben most jöttek elő ezek a problémák, és szeptemberben oviba megy a gyerek.

2021. máj. 17. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem annyira, mint te a sajátodra. Neked egy gyerekre van két szemed, neki meg 20ra van ugyanannyi. Nagyjából próbálja őket szemmeltartani, de fizikai képtelenség egyszerre mindegyikre figyelnie.
2021. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A legkisebbeknek az udvarán nem volt mászóka se libikóka, csak homokozó és kismotor és terület a rohangászáshoz. Egy friss csapatot tapasztalatom szerint jobban figyelnek, olyankor kaptak segítőt is az első fél évben. Megfigyelik melyik merész, melyik szófogadatlan, verekedős, balhés. Kialakul az is, hogy a gyerekek is megtanuljak a szabályt, nálunk h ne menjenek át a nagyok területére. Ebben az időszakban nem volt semmi baleset ellenben az óvónő is mondta hogy teljesen kimerülnek az ilyen új csapat Beszoktatása alatt. Most középsős a fiam most már lazábbak az óvónők, beszélgetnek, nézik felügyelik őket de nem annyira sas szemmel. Homokdobálás volt így már de ez sem az óvónők hibája, hirtelen felindulást még szülőként sem tudjuk megakadályozni.
2021. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Változó. Sajnos. Sétálj el a kiválasztott ovi fele mikor kint vannak. Van ahol csoportban állnak az óvónők és dumálnak van ahol meg csak a gyerekekre figyelnek. Nem nehéz kitalálni hol fogja kisebb-nagyobb baj érni a gyerekeket.
2021. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp fogunk arrafelé járni, a játékokat már néztem. Én naívan úgy képzelném el, hogy az adott játéknál van egy-egy óvónő, vagy dajka, aki figyel, de sajnos pont ezt hallom mindenhol, hogy inkább egymással beszélgetnek.
2021. máj. 17. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok


Nálunk a falusi ovi sok dologban nem nyújtott eleget, így a gyerek nem odajár. Viszont az utca végén van így nagyon sokat megyünk el ott és soha olyat nem láttunk, hogy dumálgatnának. Mindig a gyerekek között vannak és rájuk figyelnek és nem csak a kicsiknél. Szóval azért van remény. :)

2021. máj. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Sehol nem fogják minden lépését lesni a kis szemed fényének.
2021. máj. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kell minden lépését lesni, csak mondjuk az elején nem ártana, ha az ilyen helyeken figyelnének. Addig pedig én is azon vagyok, hogy nyáron tanulja ezeket.
2021. máj. 18. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnél az volt, hogy amíg picik voltak és nem tudtak stabilan közlekedni a magas csúszdán vagy a mászókán addig csak akkor mehettek amikor az óvónéni ott tudott állni mellettük. Most már nagyok, max messziről nézik őket. A kisebbekre mindig jobban figyelnek.
2021. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Azért egy 3-4 évest már nem kell folyamatosan sasszemmel figyelni, ha kiismertük, meg a terepet-csoportot is ismerjük. De sose lehet őket felügyelet nélkül hagyni.
2021. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónőnek tanulok. Ahol gyakorlatozom ez megy. Az óvónők csak beszélnek én pedig járok körbe a gyerekekhez. A saját csoportomhoz ugye. Ált. Kb. 3-5-6-osával játszanak a gyerekek.

Odamegyek a homokozóhoz,a csúszdához, a hintához, majd a házhoz. De főleg a mászóka-háznál szoktam lenni, mert a nagyok ott szoktak fogócskázni és néha fogom a fejem. Akkora energia van bennük annyira szaladgálnak ugye és sajnos van, hogy beütik magukat itt-ott, amit nagyon nehéz meggátolni, főleg hogy tombol bennük a futhatnek és a kedvenc játék a fogócska.

Szabályokat szoktam állítani, hogy csak ezen a teruleten, házba meg mászókár aközben nem mászunk...

2021. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!