Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bejelölitek gyermeketek óvónőjét?

Bejelölitek gyermeketek óvónőjét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Óvónőként ti a közösségi oldalakon (fb elsődlegesen) tartjátok a kapcsolatot a szülőkkel? Üzenetváltás is van vagy csak csoportos szinten?

Szülők oldaláról, ha bejelölitek a gyermeketek óvónőjét, de nem jelöl vissza, ti azt zokon veszitek? Megjegyzést tesztek rá?



2022. márc. 2. 18:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

én ezt sosem értem meg. telefonálni bármikor telefonálunk, simán lehet, hogy zavarunk. szabin van, altat, mondókáznak, akármi. Megzavarom. Ha írok neki, azt akkor olvassa el, amikor neki is alkalmas, és akkor válaszol, ha ráér. Ugyanakkor nem szoktam írogatni, van csoportunk, ahol jelezni kell, ha nem megy a gyerek. De ő küldött már nekem privátban képet a gyerekről.

Szerintem az a letisztább, ha első szülőin elmondják, hogy mit hogy szeretnének, hol, hogy jelezzük, ha gondunk van.

Kérdésre válaszolva, egyikük ismerősöm volt már gyerek előtt, másikuk, aki azóta sajnos elment, bejelölt, harmadikkal nincs ismertség facen de üzenetváltás már volt.

2022. márc. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére a mi ovinkban nem volt Facebook. Ha nem ment a gyerek, akkor felhivtam az óvoda számát, és mondtam, hogy x okból ma nem lesz ott a fiam. Ha valamit közölni akartak, akkor délután kaptunk egy cetlit, hogy milyen program lesz, mit kell vinni, stb. Egyéb kommunikáció nem volt. Persze ez még a covid előtti idő volt, ahol be lehetett menni és tudtunk velük időnként váltani pár szót. Ha meg többet akartam vele beszélni, akkor kértem tőle egy időpontot.

Szóval nem, nekünk nem volt ismerősünk se az óvónő, se most a tanár. Van egy iskolai telefonszám, illetve email cím, amin lehet kommunikálni, fb csoport nincs.

2022. márc. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%

Ti örülnének neki, ha mindenki akivel munkakapcsolagban álltok bejelölne titeket facebookon?

És ha munkaügyben este 10-kor meg hétvégén, meg a szabadnapotokon írogatnának nektek?


Az óvónőknek az óvoda a munkahelyük, a szülök pedig munakkapcsolatok. Nekik is van munkaidejük, munkahelyi elérhetőségük, akkor és azokon kellene őket keresni.


Ha írni könnyebb, mint telefonálni akkor van e-mail cím, a magán Facebook profil az semmilyen munkakörben nem hivatalos munkahelyi kommunikációs csatorna.

2022. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Óvónőként válaszolok. Van zárt fb csoportunk, ahová minden szülőt bevettünk, ott osztunk meg minden közérdekű információt, fotókat a gyerekekről.

Ezen kívül én nem szoktam bejelölgetni a szülőket. Valaki szereti, valaki nem. Aki bejelöl, azt természetesen visszaigazolom.

2022. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!