Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki óvodában dolgozik dajkakén...

Aki óvodában dolgozik dajkaként válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mi a feladata a dajkának?Segíteni kell a konyhában pl almát felvágni a gyerekeknek?

Ebédnél a tányért bevinni a csoportszobába,szedni ebédet a gyerekeknek?

Udvari munka?

Segíteni az öltözésben,mosdózasban?

Szoktatok az udvaron játszani velük?

Tüdőszűrő kell hozzá csak vagy más is?

Végzettség nélkül felvehetnek-e?Jó hozzá a kisgyermelnevelő-gondozó okjs végzettség?

Milyen ruhában és papucsban vagytok bent?

Köszi a válaszokat.



2022. márc. 27. 18:10
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Milyen volt az első munkanap/hét?
2022. márc. 27. 18:27
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Külön dajkaképző van, nem jó a kisgyereknevelői. Ha elvégzed, szépen minden kérdésre választ kapsz.
2022. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Óvónő vagyok, de nyilván tisztában vagyok a dajka munkakörrel is, hiszen együtt dolgozunk. Nem minden oviban egyforma a munka, pl ha van saját konyha, akkor a konyhás nénik készítenek elő mindent, a dadusok csak szednek és osztanak. Nálunk most nincs konyha, a főtt kaját hozzák a szomszéd városból, a reggelit és az uzsit a dajka nénik kenik meg/szeletelik fel/pucolják meg/stb., nyilván kajafüggő. Gyümit is ők mossák, pucolják, darabolják, kínálják, igen. Teríteni a gyerekek szoktak, ételt-italt a 3 felnőtt együtt osztja, a maradékokat a dajka szedi össze. Öltözésben, wc használatban segít, de ezekben mi is, nyilván nem esik le a karikagyűrű az ujjunkról egy fenéktörléstől vagy cipőfűző bekötéstől.


Nálunk - pici egyházi ovi - nincs külön takarító, így alvásidőben felmosnak, havi egyszer és járványhelyzetben a játékokat átfertőtlenítik, mosogatnak, kertben leveleket sepernek, homokozót elegyengetik, stb. Terítőket, kéztörlőket mossák, vasalják, kézfertőtlenítőt utántöltik.


Okj már nincsen, dajka képzést kell elvégezni, más papírral nem vehet fel az óvodavezető.


Tüdőszűrő és háziorvos (vérnyomás, súly, stb.) évente, székletvizsgálat 2 évente van.


A ruha nálunk mindegy, nincs kikötés, csak benti cipő kell, valahol kérik a köpenyt.

2022. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Dajka vagyok. Szerintem rendkívül változatos és érdekes munka,ugyanakkor kimeritő is mert a gyerekek nagyon hangosak tudnak lenni. Gyümölcsöt szeletelünk, tízórai, ebédet, uzsit adunk. Terítünk, takaritunk látástól mikulásig rengeteget. Fertőtlenitünk amit ellehet képzelni mindent. Ágyakat rakunk, ágyazunk, öltöztetünk, orrot fújunk, a magunkét ha elkapjuk a gyerektől illetve a gyerek orrát. Kakis-pisis gyereket öltöztetünk, hülye szülőkkel vitatkozunk. Hányást lapátolunk ha kell. Segítünk az óvónőnek mindenben is. Udvari munkát is végzünk. Rengeteget. Konyhára mi nem megyünk. Ölelgetünk, szeretgetünk. Utána kiírtjuk a tetveket a hajunkból. Énekelünk rajzolunk, társasozunk. Meghallgatunk. Vigasztalunk. Ha van még kérdés, kérdezz nyugodtan.
2022. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
Néhány lényegest kihagytam. Az óvónő mosdóztat, és legtöbbször ő van a gyerekekkel az udvaron. Nekem még OKJ kellett hozzá. Tüdőszűrés, alkalmassági, erkölcsi bizonyítvány.
2022. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Alkalmasságinál mit néznek?
2022. márc. 27. 21:12
 7/20 A kérdező kommentje:
Láttam néhány dajka álláshírdetésnél hogy nem kérnek dajka képesítést..akkor nem mindenhol kérnek ezek szerint.Valahol meg úgy volt írva hogy dajka vagy kisgyermelgondozó képesítes.
2022. márc. 27. 21:28
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Vérnyomást néznek, tőlem kérdezték az allergiát és hogy epilepsziáról van e tudomásom. Illetve kellett menni vérvételre.
2022. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Fehér köpeny és papucsunk van.
2022. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Ja és az első nap félelmetes volt ahogy az utána következő hetek is. A gyerekek nagyon kitudják használni az új emberkéket, próbálgatják meddig mehetnek el.
2022. márc. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!