Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi az óvodai beiratásnak a...

Mi az óvodai beiratásnak a menete?

Figyelt kérdés

Jövőre nyáron kislányom 3 éves lesz és nem igazán vagyok tisztában hogy mi a menete a beiratásnak.

Jelenleg falun lakunk anyóséknál. Itt egy ovi és bölcsi van egyben. Nem tudjuk még addig el tudunk e költözni külön de jó lenne ovikezdés előtt még valamit lépnünk. Nekem sajnos nincs hová visszamennem dolgozni, mert terhesen próbaidő alatt elküldtek szóval új helyet kell keresnem. Férjem azt mondta az ovinál nincs olyan hogy csak akkor veszik fel a gyereket, ha van munkahelyem ahol dolgozni fogok. A bölcsinél kell csak igazolás. Ez mennyire igaz? Kötelező felvenni akár az itteni ovi jövő szeptembertől is ha még nem találnék munkát?

Mikor van a beiratás? Mikor kezdődik a beszoktatás és az mennyi idő?

Milyen munkahelyeken próbálkozzak ami figyelembe veszi hogy valakinek kisgyereke van? Egy érettségim és egy okjs szakmám van. Egészségügyi iskolába jártam anno.


2022. ápr. 14. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
A gyerek 3 éves korától óvodaköteles, függetlenül attól, hogy te dolgozol e. A beiratkozás tavasszal van, áprilisban. Ezt megelőzően szokott lenni nyílt nap, amikor elmehettek a gyerkőccel az oviba szétnézni, megismerkedni az óvónénikkel. A beszoktatás szeptember elején kezdődik és folyamatosan történik.Van aki 1-2 nap alatt beszokik, van aki 2 hét alatt vagy még több.
2022. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha adott év augusztus 31ig betölti a 3at, akkor szeptember 1el ovi közlteles. Ha van munkád, ha nincs.

Ha addig nem tölti be, akkor jövő ősztől köteles.

Májusban szokott lenni a beiratkozás felénk. A gyerek adatait/iratait kérik be.


Majd szeptembertől ovi. Nálunk pl 3 nap a beszoktatás maximum

2022. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk áprilisban van a beíratkozás, 2,5 éves kortóp felveszik a gyereket ha van hely és szobatiszta.

Beszoktatás nálunk pl nincs, beviszed aztán mész érte.

Munkakeresésnél az a legfontosabb, hogy van-e más is aki tudja vinni-hozni rajtad kívül, nálunk pl nincs, így maradtam munkanélküli...

2022. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Az is egy lehetőség, hogy munka előtt elviszed oviba, munka után meg érte mész, mint más szülők.
2022. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%
#4 már ha talál olyan helyet az ember, ami mellett ezt meg tudja oldani.
2022. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!