Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovitokban (Magyaro.) tartanak...

Ovitokban (Magyaro.) tartanak célzottan állatokat, hogy az ovisok gondozhassák, megfigyelhessék?

Figyelt kérdés

Érdekelnek részletek is, milyen állat, hányszor volt az oviban, milyen rendszerességgel, hogyan etetik, gondozzák; milyen részben a felnőttek ill gyerekek gondozzák; csoportszobába is bevittek-e, udvaron foglalkozhatnak-e vele, stb.


Vagy ha ismertek valakit, aki gyerekének (magyarországi) ovijában történt, az is jó.



2022. júl. 2. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem. És remélem sehol nincs ilyen. Sok a szünet, nyáron 4 hétig zárva az ovi, az állatokkal foglalkozni kell.
2022. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%

Jesszus, állatkínzással tanítanák őket pl az állattartásra?

Nagyon remélem, hogy ilyen sehol nem fordulhat elő.

2022. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

De van! Japánban bevett szokás a gyermekek szociális érzékének fejlesztéséhez a mindennapos állatgondozás ovikban!

Sőt, Magyaro-on léteznek fogyatékkal élő kisgyerekeke számára lovasterápiák például.

Az állatsimogatás szintén jót tesz a kicsiknek, szociális gesztus és megnyugtató a gyereknek is állatnak is általában.


Csakhogy Magyaro-on átlagos óvodák kapcsán sajnos nem nagyon hallom, hol tartanak állatot...

2022. júl. 2. 23:24
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk nincs és nem is hallottam olyanról ahol lenne
2022. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Szeptembertől lesz terápiás kutya. Nem bentlakós, a gyógypedé, ő hozza-viszi majd.
2022. júl. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Kisvárdán volt óvónő anyukám. Ott volt teknős, hal, mikor mi.

Nyíregyházán lakunk,itt nincs állat.

2022. júl. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
A mi ovinkban is volt teknos. Persze ketto hatalmasra nottnek nem volt eleg egy akvarium ezert bantottak egymast. En irodai dolgozo voltam,en hazavittem az egyiket,mert megsajnaltam. Nem foglalkoztak veluk a gyerekek..ellenben az egyik dajka panaszkodott, h mennyire allergias ra vagy valami hasonlo,igy a masikat is eltuntettek vegul.
2022. júl. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%
Fiamnál sincs ilyesmi, de azért japán nem hasonló magyarországgal. Ott egy kisgyerek pár éves koráig gyerek, onnantól tanul mijt egy gép. Még a nyári szünet is a tanulásról.szól, nem beszélve a magán órákról.
2022. júl. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is teknős van :) Úgy tűnik a teknős a tuti állat óvodába :)

Amúgy aki szerint amikor az óvoda zárva van, senki oda sem megy és hagyná elpusztulni az élőlényeket, az eléggé meg van borulva. Gondnokok is mindig bejárnak, mert öntözni is kell a növényeket, nyilván etetni a kisállatokat, stb. Ovi zárás alatt van általában az éves festés is, szóval azért mert gyerek nincs benn, még nem lakatolják le az intézményt.

Nálunk kiskertjeik vannak még az ovisoknak, amibe paradicsomot meg ilyeneket termesztenek közösen.

2022. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

A mi ovinkban ilyen nincsen.


Viszont a városban van egy ovi, tesóim jártak oda 5-7 éve.


Ott minden csoportban volt. Öcséméknél óriás csiga volt akváriumban, hugoméknál pedig aranyhalak.

De volt olyan csoport, ahol pici ékszerteknős.


Az udvaron egy nagy kalitka, abban madarak (nem értek hozzájuk, szerintem vagy pinty vagy papagáj).


Az ovónénik a gyerekekkel együtt gondozták őket.


(Nyáron az az ovi sosem zárt be, mert ügyelet volt, 2hétig nem fogadott gyerekeket nyaranta, akkor voltak a festések, stb. Így mindig volt aki gondozza őket.


Ma már nem tudom, még meg van-e ez a szokás. De ha én jövőre visszamegyek dolgozni, a fiamat oda szeretném átiratni (nem az allatok miatt)

2022. júl. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!