Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenki tart ovis szülinapot...

Mindenki tart ovis szülinapot is, ahol engedik? Van aki nem?

Figyelt kérdés

Nyári gyerekek kivételével kérdem.

Nekem az egyik gyerek tavaszi, másik nyári. A tavaszi most fogja kezdeni az ovit, a nyári jövőre. Én szívem szerint nem ünnepeltetném az oviban is, csak ha kifejezetten kérné a gyerek.

Több okom van erre, de nem ez a lényeg, csak kíváncsi vagyok nálatok van-e olyan, aki nem ünnepli oviban?


2022. júl. 16. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Többen sem tartják
Csak 1 nem tartja
Mindenki tart ovis szülinapot
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Dehogy tartunk ovis szülinapot. A gyerekek nagy része cigány, nem gondolom majd azokat fogom etetni.
2022. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tartani ha nem akartok. Meg a suliban sem.
2022. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyári gyerekek is szokták nálunk tartani, általában ezért ünnepelnek szeptemberben non-stop.

Ennek ellenére a lányomat nyáriként nem ünnepeltettük, csak a 3 év alatt egyszer. Nem tartottam fontosnak, ő nem reklamált. Csak egyszer kérte, akkor vittünk is be.

2022. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk néhány gyerek nem hoz, de van tartva mindenkinek. Szülőfüggő, nem kötelező. Ha nem hoz semmit, egy zacskó olvadós cukrot osztanak szét (szerintem ez csoport pénzből vagy alapítványi pénzből megy) illetve szülinapnál a fa játéktortával vannak fotózva.

Az óvónénik mindenkinek készítenek kis ajándékot (egy papírból készült kis kosár, benne néhány apró csoki, cukor és egy kinder tojás + egy fakanál báb)

Egyébként annyira menő a fa torta, hogy pl a lányom, aki mindig visz finomságot, külön kér fotót azzal is.

Szívesen viszünk be, engem speciel nem érdekel, ki hogyan járul hozzá, a gyerek nem tehet róla.

A covid alatt nem lehetett tortát vinni, de már újra engedik.

2022. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki tartott. Anyagi helyzettől fuggoen volt torta, vagy egy csomag cukor. Mindennek örültek a gyerekek.
2022. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem mindenki tartotta. A lányunk nyári, ezért mi névnapot tartottunk neki.
2022. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jóformán mindenki tart, valaki tortát, valaki simán sütit hoz, van aki valami cukorfélét. Két év után tűnt fel, hogy névnapot is tartanak, azóta mi is viszünk, olyankor csak ishlert, vagy a kisebbiknél gyűrűs fánkot, mert neki az a kedvence (20 fősek a csoportok, úgyhogy az sem egy vagyon). A nagyobb 5 éves szülinapja idén játszóházban volt, oda meg volt hívva az egész csoport, akkor külön az oviban nem tartottuk, még kb 5 gyereknél volt idén ugyanígy.
2022. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyári gyerekkel is tartottunk, de tortát sosem küldtem be, abból 1 bőven elég idehaza. Dörmit, túró rudit küldtem be, később a nagyok a suliba egy nagyobb zacskó kekszet vittek, amit körbe lehet kínálni.
2022. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!