Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikor értesítenek a felvételről?

Mikor értesítenek a felvételről?

Figyelt kérdés

Az a szabály, hogy amelyik gyermek Augusztus 31-ig betölti a 3. életévét az ugye óvodaköteles.

Az én fiam csak Szeptember 3-án tölti a 3-at, de beadhattuk a jelentkezést, és azt mondták a tájékoztatón, hogy majd pár nap “késéssel” kezdheti az ovit.

Ez eddig teljesen világos.


Aki járt hasonló cipőben, mikor értesítette az óvoda a felvételről?

Lassan a munkahelyemen is jelentkeznem kell, hogy visszavegyenek (talán 30 nappal a gyes lejárata előtt?) de amíg nem 100% a kicsi felvétele, addig nem merem kérni őket.

Pesti ovi, körzet, de piszok sok gyerek van most (ami persze valahol jó, csak félek, hogy nem férünk be)


Elutasíthatnak amúgy 3 nap miatt? Sokan vannak október, novemberiek is…

Túlizgulom? :D


2022. júl. 22. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Igen elutasíthatnak 3 nap miatt is. Csak az óvodakötelest köteles felvenni. De pl azt is csak akkor veszik fel szeptemberrel ha szobatiszta. Nem tudom felétek hogy van. Nálunk április volt beíratás és júliusban jött a válasz. Kisfiam szeptemberi. Felvették de nem abba az oviba ahová irattam mert nem volt hely. És volt akit elutasítottak évvesztősként
2022. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pár nap miatt is elutasíthatnak, ha nincs hely.


Nekünk már júniusban megjött az értesítő, ebben benne volt már az első szülői idöpontja is.

2022. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi ovinkba már az apróságok kezdő napja is meg van, nem hogy a felvételi értesítés. Júniusban a jeleket is kiosztottuk már. Nem volt első szülőitek és babanapotok se még? Szerintem menj be az oviba és érdeklődj.
2022. júl. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak értesítés volt. Se szülői se jel osztás. Semmi. Még listát se kaptunk hogy mi fog kelleni
2022. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem feltétel a szobatisztaság azt mondták, de pár hete már nincs gond ezzel amúgy :)

Beszél is, eszik egyedül, értelmes kisfiú


Májusban kellett jelentkezni, azt mondták nyáron lesz értesítés, addig kivárnak az ukrán helyzet miatt (akkor volt aktuális), és addig látják költöznek-e új óvodás gyerek a körzetbe.

Értek mindent, csak nem tudom mi van akkor ha őt nem veszik fel, nekem meg vissza kellene mennem dolgozni? Bölcsibe sose járt, őszintén túl nagynak is érzem oda.

Már a baba-mama klubban is érzem, hogy neki azok a nagyon babás programok nem valók.

2022. júl. 22. 20:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sajnos marad a magánovi, esetleg nagyszülő ha tud vele lenni
2022. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Nekem ez furi. Fiam decemberben lesz 3,tavasszal jelentkeztünk ovira, sokan jelentkeztek, megnézték őket a baba mama klub foglalkozasokon. Aki értelmes, beszél stb azt felvették. Szobatisztaság nem kizaro ok. Itt legalabbis.
2022. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Simán visszautasíthatnak


Viszont mi màr májusban megkaptuk a határozatot is.

Diam februàri, mivel van hely, felvették, de később kezd

2022. júl. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Lányom decemberi, még nem kaptam értesítést. Még várok egy hetet, utána azért odacsörgök, mert engem is zavar hogy más tagóvodában a kerületben már volt szülői is. Nagyon remélem én is hogy felveszik, ugyanez van nálunk is, hogy túl nagy már a bölcsihez, nem szeretném ha oda kellene mennie.

Egyelőre úgy vagyok vele, hogy mivel nem kaptam elutasítást, még matekoznak a helyekkel.

Szerintem te is telefonálj hogy kb. mikor számíthatsz válaszra.

2022. júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen így lesz, hétfőn telefonálok
2022. júl. 22. 23:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!