Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért lepasszolás, ha nem...

Miért lepasszolás, ha nem viszem haza a gyereket délben?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos lesz a nagy és itthon vagyok, mert a kisebbik 10 hónapos. Felvették abba az oviba, ami közel van a munkahelyemhez (és a férjeméhez), plusz jövő szeptemberben a kicsi is ide fog járni, a bölcsi részre. Hivatalosan kértem, hogy a nagy maradhasson még egy évet velem otthon, de nem mentek bele. Viszont szeretnék ha délben hazavinném, de nem tudom pont arra az időre időzíteni, mert mindkét gyerek akkor alszik, ha babakocsival megyek, akkor a kicsi alszik, a nagy nyűgös lesz és hisztis, mire hazaérünk felébred a kicsi, akivel foglalkozni kell, elzárni nem tudom míg a tesója elalszik, plusz addigra túlfárad és felpörgeti magát, ha kocsival megyek értük, akkor a kicsit kell ki be pakolni a babakocsival (hordozást nem szereti, sír benne), bealszanak a kocsiban, arra az 5 percre ameddig hazaérünk, aztán hiszti, nyüglődés, mert ki kell szállni és mivel aludtak mindketten, ezért otthon már nem fognak aludni, csak hisztizni estig. Sokkal könnyebb ha az oviban aludhat, a kicsi itthon, az apja meg pont ébredésre oda is ér érte. Mindenki kipihent és nincs elcseszve a délután.

Erre meg szájhúzogatás van, oldja meg anyuka, jajj csak lepasszolja anyuka. Pedig ott a papír, hogy pont nem akartam lepasszolni 🙄


2022. aug. 28. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Mert ők akarják lepasszolni.
2022. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Tudatosítsd magadban, hogy a szájhúzogatáson és a beszólogatáson kívül mást nem tehetnek. Jogod van délutánig ott tartani a gyereket akkor is, ha otthon vagy a kicsivel. Vagy akkor is, ha pl. munkanélküli lennél az egyetlen óvodás gyereked mellett.


Ők meg agyatlanok, hogy megértsék az érveidet, amiket ide leírtál. Pedig teljesen logikus, és pont nekik, akik kisgyerekekkel foglalkoznak, maguktól is rá kéne jönniük ezekre.

2022. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem engedték hogy otthon tartsd még egy évet, akkor oldják meg az ottalvást.Amúgy csak a saját dolgukat szeretnék könnyíteni úgyhogy emiatt így ebben a formában ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2022. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem érdekelne a szájhúzogatás. Megmondanám nekik, hogy a nagy ebéd után már álmos, nem utazni szeretne, hanem aludni, úgyhogy ott fog aludni, uzsi után mész. Akármit mondanak, szépen és kedvesen elmondod, hogy már átgondoltad, igen, köszönöd a jó tanácsot, de nektek úgy jó, ha ott alszik, pont.

Sose értettem az ilyen óvónőket. Minden gyerek ebéd után lepihen, ez a természetes napirendjük. Még ha csak 15 perc séta is az út, egy tök álmos gyereknek az csupa nyűg. Szerencsére nálunk inkább azt nyomják az óvónők, hogy aludjon ott a gyerek, nem az ellenkezőjét.

2022. aug. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem is értem az ilyeneket, nálunk alap volt a délutáni bent lét ha a szülő nem vitte haza délben.
2022. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor bemész a vezetőhöz, hogy vagy otthon marad vagy ott is alszik, két gyerek napját te nem teszed tönkre.

Bolondnak néznek, hogy pár óránként oda kellene rohangálni, mert ők nem akarják végezni a dolgukat?

2022. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Az óvódás gyermeked tankötelezett. Egyáltalán nem számít, hogy otthon vagy-e vagy sem. Ha nap végéig szeretnéd, hogy bent legyen, akkor nap végéig lesz bent. Nem kell ezzel foglalkozni, hogy nekik nem tetszik. Ráadásul a gyerekeknek a legjobb, hogy egész nap tudnak a kis barátaikkal játszani.
2022. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem az óvónők döntenek arról, hogy otthonmaradhat-e veled a gyerek. Akkora baromság ez, hogy azt hiszi mindenki, hogy az óvónők lusták és azért küldenék haza a gyereket. Egyszerűen ha anyuka otthon van, igenis jobb a gyereknek mellette, ahelyett hogy reggeltől délutánig benn legyen. Az a kifogás meg végképp nem érdekli őket, hogy nálatok borul a napirend. Szokj hozzá, hogy idegenek nem fognak alkalmazkodni hozzátok azért, mert neked nyűgösek lesznek a gyerekeid.
2022. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
8. Tudja, ezért kérte. De a gyereknek hulla mindegy hol alszik. Az óvónők meg szokjanak hozzá, hogy nem kötelezhetnek arra senkit, hogy vigyék haza a gyereket. 🤷‍♀️
2022. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as szerintem életében sosem próbált elaltatni ebéd után sem csecsemőt, sem óvodást. :-)))

Jobb a gyereknek anyja mellett? Magad is leírod, hogy nyűgösek lesznek mindketten. Jó a gyereknek nyűgösnek lennie? Érdekes logika. :-)))

Szerencsére a jog az anya oldalán áll, az óvónők a fejük tetejére is állhatnak.

2022. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!