Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Iskolakezdés halasztása?...

Iskolakezdés halasztása? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most kezdte meg kislányom az óvodai nagycsoportot. Egyke gyerek, aki nagyon nehezen nyílik meg, zárkozott, ragaszkodó. Középsőbe is minden reggel sírva ment. Az óvónők szerint van benne egy belső feszültség is, amolyan megfelelési kényszer, amit ha máshogy nem, pszichológus segítségével valahogy oldani kellene majd. Mert főleg az iskolában ebből gondja lesz majd. Kérdésem az lenne, ha úgy alakul, hogy szeretném majd hogy +1 évet maradhasson az óvodába, mennyi esély van erre? Érdemes-e beadni a kérelmet az oktatási hivatalba majd? Ha jól tudom, ez most ennek a menete.
2022. szept. 1. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Egyelöre fölösleges, egy év alatt egy gyerek rengeteget fejlödhet. Emellett ha nem teszel semmi mást, a gyerek akkor sem lesz jobb állapotban.

Másrészt ki kellene deríteni, miért érzi magát ennyire rosszul az oviban - vagy az ovival vannak bajok, vagy te rontottad el, ha 4-5 éves korig csak veled volt, ez ugyanis nagyon egészségtelen egy gyerek pszichikai fejlödésére nézve (bocs, nem tudom, mennyire illik rád és nem vádaskodni akarok, csak esetleg felhívni erre a figyelmet), vagy valami egyéb lelki problémája van.

De mindegyik esetben egy gyerekpszichológus/nevelési tanácsadó segítségét kellene kérni, hogy a személyiségfejlödése a megfelelö szintre kerüljön. Ez a legtöbb esetben elég ahhoz, hogy egy év alatt elérje az iskolaérettséget, vagy ha komolyabb a gond, ö tudja javasolni az egy év halasztást.

2022. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából pontosan 3 évesen megkezdte az óvodát. Az elején imádott menni. Aztán hirtelen megváltozott (talán amikor úgymond rájött, hogy ide innentől kezdve már mindig menni kell). Nyilván fogunk segítséget igénybe venni, aztán meglátjuk változik-e a helyzet. Csak kíváncsi voltam, ha nem, vagy csak lassan, van-e lehetőség halasztást kérni majd.
2022. szept. 1. 08:43
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem most még túl korán van, emellett nem elég, ha te kéred, hanem az óvoda illetve pszichológus ajánlása is kell hozzá.

Jobb, ha most elkezddditek fejleszteni a gyereket, és csak akkor tartani vissza, ha feltétlen szükséges. Ugyanis sok gyereknek nagyon rosszat tesz, ha a csoportból gyakorlatilag mindenki elmegy iskolába, ö meg marad a kicsit között.

2022. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Ne azzal foglalkozz, hogy mikor megy iskolába. A problémáit vidd el kezeltetni. A szorongás, ragaszkodás, zárkózottság semmiképp sem jó. Lehet ti csesztétek el, ahogy az első is utalt rá, vagy vannak családi problémák, egyéb dolgok. Az egykéket amúgy is hajlamosabbak burokban nevelni a szülők. Bocsi. Ezzel foglalkozzatok.
2022. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Van lehetőség. Mi is kérvényeztük, mert éppen csak betöltötte volna a hatot, mire iskolába kellett volna menjen. Minket behívtak a szakszolgálatra, hogy ott nézzék meg, hogy tényleg jót tenne neki még egy év az oviban vagy sem. (Marad még egyet) Viszont van egy csoporttársa, akik szintén adtak be kérvényt, őket be se hívták, simán maradhat egy évet. Úgyhogy nem tudom, hogy mi alapján válogatnak, hogy kit hívnak be és kit nem.
2022. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Az lemaradt, hogy természetesen az óvónő írt véleményt, hogy miért maradjon, amit a kérvénnyel együtt be kellett adni.
2022. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
1,3, szép és jó, amit írsz, de ha halasztást akar kérni az anyuka, azt január közepéig be kell adni, papírokkal alátámasztva.
2022. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Január 15.-ig kell kérvényezni és meg szokták adni a halasztást. Semmi baja nem lesz ha később kezdi az iskolát. Nem hinném, hogy komoly papirokkal kellene alátámasztani a halasztást, mert pont az óvónőktől vették el a lehetőséget, hogy ők döntsenek ebben, már a szülő dönt és gondolom a nevtan megnézi, hogy indokolt-e, de tavaly megnéztem és több, mint 90% maradhatott oviban.
2022. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi megkértük, januárban annyira nem úgy nézett ki hogy a nyári gyerekem iskola érett lesz, hogy az óvónők is ezt ajanlott@k. Kérvényt irtam, simán megadták.


Na annyit, de annyit fejlődött a nyáron de különösen egy hónap alatt hogy kapkodjuk a fejünket. Simán megállná a helyét a suliban, kedve is meglenne hozzá.


Mégsem bánom én is 7 evesen kezdtem, sulit sem választottunk tavaly és akkor lehet hogy egy gyengébbet mertem volna jelölni de elkepeszto hogy mennyit fejlődött a figyelme. Így idén ez alapján, szerintem jó sulit választunk

2022. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gyerekek gyorsan változnak, lehet ő is sokat fog változni ez az egy év alatt, csak szeretnék minden eshetőségre felkészülni, azért is írtam ki a kérdést (és igen, január 15 a határidő, utána már nem is lehet a kérvényt leadni a halasztásra).
2022. szept. 1. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!