Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák!Az óvodai nyilatkozato...

Anyukák!Az óvodai nyilatkozatokat kötelező aláírni? Ugye nem? Ha nem írom alá, kinézik a gyerekemet? Elég sok nyilatkozatot meg hozzájárulási papírt kaptunk, hogy írjuk alá. Első gyerek, így nem tudom, de sok minden nem tetszik.

Figyelt kérdés
Pl.: járuljak hozzá , hogy a gyerekemröl fotókat facebook zárt csopiba( ez hagyján) és weboldalakra tegyenekfel. Jaruljak hozzá, hogy nélkülem fogorvosi vizsgálaton vegyen részt.( úgy tudom még az alaptörvénybe is benne van, hogy a szülőnek joga van a gyermek egészségügyi vizsgálatán jelen lenni). És a legrosszabb: járuljak hozzá, hogy busszal programokra viszik-hozzák őket, de az óvoda területének elhagyása után semmilyen felelősséget nem vállalnak,mivel önszántamból engedtem el. Ez szó szerint benne van.Ez nekem kicsit fura. Ha elveszik a gyerekem nem vallalnak felelosseget? Meg nem akarom szova tenni, nem akarom, hogy mi legyunk a problemas csalad...

2022. szept. 1. 13:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha te nem teszed szóvá, soha senki nem fogja. Én egy csomószor voltam első fecske, aztán gyorsan kiderült, hogy majdnem minden szülő velem ért egyet. Ne azon aggódj, hogy kinezik-e a gyereket, hanem, hogy elviszik-e az engedélyed nélkül barhova. Nyilván nem irnek alá semmi ilyesmit.
2022. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, de én ezeket nem írnám alá. Ilyesmire biztos, hogy nem kötelezhetnek. Eszem megáll, ha nem vállalják a felelősséget, akkor ne vigyék sehova a gyerekemet. (De amúgy se.)
2022. szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%

Tuti, hogy nem írnám alá

És de, szólj, jelezd, vakakinek el kell indítania a lavinát

2022. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%

Én nem írnám alá, amivel nem értek egyet, ha kinéznek, ha nem.

"de az óvoda területének elhagyása után semmilyen felelősséget nem vállalnak,mivel önszántamból engedtem el."


Na ez az, amit hiába íratnak alá, nem igaz, ezt senki se higgye el. A gyerekért az óvoda területén és azon kívül is azok felelnek, akik felügyeletével elment a gyerek onnan. Mert egy törvénytelen papírt aláíratnak velem, attól még én, aki pl. a munkahelyemen vagyok, miközben egy ovis kiránduláson elveszik a gyerekem (vagy bármi baj éri), majd biztos én felelek. Vagy senki, mert az óvonő/dada mossa kezeit, hát aláírta az anyuka.

Törvény előtt felelnének mindenképp.

2022. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%

Hát akkor a ti gyerekeiteket nem viszik el bábszínházba, állatkertbe és ezer más programra busszal. Nem az óvónőknek lesz ez rossz, hanem a ti gyereketeknek.

Meg akkor az ő fogait nem nézi meg a fogorvos. Minek is törődni a gyereketek fogával, fontosabb, hogy a jogotokkal élhessetek.


Egyedül az FB-oldalra kitett képek tiltásával nem ártotok a gyereketeknek. De nálunk pl. az is egy zárt FB-csoport, ahová csak a szülőket veszik fel. És egyébként is nem intim képek készülnek róluk, hanem felöltözve, játék, szülinapi ünneplés, farsang, Mikulás és egyéb alkalmakkor. Elképzelni nem tudom, milyen probléma lenne abból, hogy mások látják ezeket a képeket, pláne, hogy csak egy zárt csoportról van szó. De itt meg lehet csinálni, hogy az olyan képeket, amin a gyereketek felismerhetően látszik, nem teszik bele. Mi inkább azt keressük ezeken a képeken, hol látjuk a magunk gyerekét, hogy gyönyörködhessünk benne. De az tény, hogy ennek letiltásával legalább nem ártotok neki.

2022. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aláírni semmit sem ha nem akarod!
2022. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
71%

5, hát ne is vigyék fogorvoshoz a megkerdezesem nélkül. Amúgy meg nyilván én viszem a saját fogorvosunkhoz, nem vagyok az ovisra raszorulva.

Nem azzal van a baj, hogy elviszik busszal, hanem hogy nem akarnak erte felelősséget vallalni. Te elengeded csak ugy a gyerekedet valakivel, aki közli: elviszem a gyereket, de ha megserül vagy elveszik, akkor sorry, így jartál? Mert en nem. De amúgy jól mondta egy masik hozzászóló, a törveny ezt nem is engedi, szóval tök felesleges aláírni, mert ilyet nem csinalhatnak. Ha elviszik a gyeremet, a felelősseget is vallalják.

2022. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk ez úgy működik, hogy képet csak zárt csoportba tesznek, ahol csak a szülők vannak, onnan tilos kivinni. Ebben nem látok problémát. Az valóban baromság, hogy ha kirándulni viszik a gyereket, nem vállalnak érte felelősséget, ilyen nincs, ez nem kívánságműsor, övék a felelősség. Én mondjuk erre szolidan fel is hívnám a figyelmüket. A fogorvos meg olyan, hogy én pl. minden évben kitöltöm, hogy rá se nézhet a gyerekemre, mert egy inkompetens vén szipirtyó, akitől már nekem is rémálmaim voltak gyerekkoromban, biztos, hogy nem engedem meg, hogy bármit csináljon a gyerekkel. Ettől függetlenül én elviszem külön fogorvoshoz, és meg van oldva. Senki nem néz ki miatta se engem, se a gyereket.
2022. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván nem kötelező aláírni, de szerintem beszélj erről az óvónőkkel meg pár szülővel.


A fogorvosi vizsgálat nálunk annyi volt, hogy jött egy fogorvos és mindenkinek belenézett a szájába. Inkább barátkozásnak volt szánva. Kezelésre nem is volt lehetőség.


A képeket nyilván megtilthatod, de tényleg ezzel teszel jót? Mi lenne, ha azt kérnéd, ha mégse tetszik egy, töröljék?


A buszos kirándulás felelősség nélkül nekem is fura, esetleg nézz utána, beszélj velük, mire gondoltak.

2022. szept. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
74%

"hát ne is vigyék fogorvoshoz a megkerdezesem nélkül. Amúgy meg nyilván én viszem a saját fogorvosunkhoz, nem vagyok az ovisra raszorulva."


Te. De a többség nem viszi el, max ha gond van. Nem véletlenül vannak ám ezek az intézményi szűrő vizsgálatok.

2022. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!