Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Manapság már nincsenek pszicho...

Manapság már nincsenek pszichopata óvónők?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok? Tapasztalatok az elmúlt években olyat, hogy agresszív, gonosz a dajka vagy az óvónő? Én úgy látom mindkét gyerekemnél, hogy kedves, aranyos mindenki az oviban, és a gyerekeim sem panaszkodnak. 20-30 éve még nagyon sok rémtörténetet lehetett hallani bolond óvónőkről, nekem is volt ilyen nőhöz szerencsém! A ti gyerekeitek ovijában mit tapasztaltok?
2022. szept. 1. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Most már az is baj ha nincsenek ilyenek? Nem inkább örülni kéne és foglalkozni mással?...
2022. szept. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van még
2022. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

20-30 éve sem voltak bolondok, pszichopaták, agresszívak, szimplán csak más volt a nevelési rendszer. Akkoriban a felnőtt szava még szent volt a gyermekek számára. Rend volt és fegyelem. Kötelező foglalkozások, amivel azt érték el, hogy a gyermek iskolába menetelkor valóban iskolaérett volt. Most a gyerekeknek mindent lehet, nincsenek kötelező foglalkozások, egész nap játszhatnak, és 5-6 évesen még nem tud a többség ollóval vágni vagy helyesen fogni a ceruzát.

Manapság a pedagógusnak már semmi tekintélye nincs, mivel az összes hatékony nevelési eszközt élvették tőlük. A szülők pedig már azért is számonkérik az óvónőt, ha rá mer szólni a gyermekre. Ezért nincs és nem is lesznek hamarosan szakképzett óvónők, dajka nénik, mert màr nincs értelme csinálni. A fizetést most hagyjuk...

A szülők számonkérnek, követelőznek, de amikor szendvicset kellene kenni vagy fánkot sütni a farsangi mulatságra, akkor egy sem jelentkezik.

Régen ez sem így volt. Most rossz, de lesz ez még rosszabb is.

Nem lesz pedagógus, és még mielőtt lepontoznátok, óvónő vagyok, megyeszékhelyen dolgozom és most vettünk fel 3! szakképzetlen, főiskolai óvodapedagógus hallgatót, 19-20 évesek, akik még maguk is gyerekek, de kénytelenek voltunk, mert màr nincs pedagógus! Ez a jobbik verzió...

A rosszabbik faluhelyen van, ahol már közmunkások "foglalkoznak" a gyerekekkel. Sajnos ilyen is van, nem kitaláció! Úgyhogy kérlek, becsüljétek meg azokat, akik még hajlandóak űzni ezt a régen csodaszép hivatást.

2022. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam ovijában 8 csoport van, mindenhol 2 óvónő és azt tudom, hogy van egytől mindenki tart. Szóval itt 16 óvónőből 1 bolond. Agresszív, veszekedős gyerekekkel, kollégákkal, szülőkkel.

Az én időmben is olyan volt, mintha minden csoportban az egyik óvónő normális, a másik meg bolond lett volna. (90-es születésű vagyok.) Szóval én is látok javuló tendenciát.

2022. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal jobb most, mint régen. Lányom ovonöi egész nap játszanak velük. Régen kiültek kávézni a kispadra, hozzá se szóltak az ovisokhoz.
2022. szept. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
1. Miért lenne baj? Istenem…
2022. szept. 1. 18:42
 7/18 A kérdező kommentje:
3as, kedves óvónő, persze, az, hogy a szekrényhez vágják a gyereket, meg megtömik az étellel az teljesen normális. Nekem igenis elmebeteg óvónőim voltak, és nem voltam rossz gyerek!!
2022. szept. 1. 18:44
 8/18 A kérdező kommentje:
5igen én is erre emlékszem, nem foglalkoztak velünk az óvónők, csak ordibáltak mindenért. Most viszont olyan jó élményekkel térnek haza a gyerekeim, tök jó óvónőik vannak.
2022. szept. 1. 18:45
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én '92 és '95 között voltam ovis, falusi óvoda. Az előfordult, de legtöbbször a dadusok "dolga" volt, hogy elfenekelték a "rosszakat".
2022. szept. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
3as valaszolónak egy kis olvasnivalót küldenék: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__ovoda..
2022. szept. 1. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!