Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai leszoktatás a pellusról?

Óvodai leszoktatás a pellusról?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a gyerek ebbe a hónapba, fel van véve az oviba. Ott azt mondták majd leveszik róla a pellust és inkább annyiszor öltöztetik. Szerintetek? Nem ártanak ezzel neki? Meg a többi gyerek csúfolni fogja majd emiatt
2022. szept. 2. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Túl picik még ők, hogy felfogják mi az, hogy bepisilni. Ez inkább kisiskolás korban "ciki" a gyerekek között. Szerintem jó ez a hozzáállás az ovi részéről.
2022. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Pelus, egy l-lel.

Próbáld otthon a szobatisztaságra szoktatást

2022. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Az óvodai felvétel feltétele a szobatisztaság. Örülj neki, hogy van óvónő, aki elvállalja a pelenkás gyereket.
2022. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a helyzetben nekünk nem engedték, hogy, járjon oviba, pedig be volt iratva. Maradtam vele otthon amíg szobatiszta nem lett. Nem fogják csúfolni, 3 évesek nem csufolodnak, 4 éves kor fölött már elkezdik.
2022. szept. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
3 éveseknek valamilyen szinten ez természetes, megszokott. Nekik ez nem furcsa.
2022. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja csúfolni a többi a piciket, nagyobbaknál már neccesebb. Én ma láttam teljesen megdöbbenve hogy voltak bent délelőtt az oviban pelenkások is, eltűrték, gondolom nem akartak öltöztetni óránként. Csak annyit mondott az óvónő az egyiknek, hogy hétvégén gyakoroljanak bugyiban, hétfőn lehetőség szerint már abban jöjjön a gyerek. Ha nem sikerül hagyjon bent pelenkát, megoldják.
2022. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk még nem ovis a lanyunk, de azt mondta a védőnő hogy nem feltétele az ovodanak a szobatisztasag.

De szerintem nagyon hamar rá fog majd szokni arra hogy a WC-be pisiljen, ha ezt látja a, többiektől is. Csufolni biztos nem fogják

2022. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem érett rá, akkor egy ilyen erőszakos leszoktatási kísérlet hónapokra vissza vetheti a gyereket és visszatartásos problémákat is okozhat.
2022. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Elsősorban otthon kell próbálkozni. De nálunk az oviban is leveszik róluk a pelenkát és viszik őket ugyanúgy vécére, mint a szobatiszta gyereket. Még a szobatiszta gyerekkel is előfordulhat, hogy bepisil, főleg alvásnál. Nem fogják emiatt csúfolni.
2022. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Én fiam 2 év 8 hónapos most.

Beszoktatast pelusban kezdtük, soha nem pisilt máshova. Ezalatz beijesztettek, hogy cserélnek ruhát bármennyiszer, de pelusba nem lehet.

Nagyon féltem, hogy csúfolnák, vahy az óvónők agyára menne ha mindig utána kéne takarítani, vagy neki lenne nagyon félelmetes ha rögtön akkor lenne pelus nélkül.

Így otthon megpróbáltam, katasztrófa lett a vége. Nahyon félt, kétségbe volt esve, rossz volt nézni.. Nem ment, nem erőltettem. Pár napig hagytam, aztán kitaláltam egy nagyon jó kis manós mesét. Hagytak neki levelet, felolvastam, elvitték pici babáknak stb stb és hagytak neki ajándékot ott, ahova pisilnie kell. A bilinel volt neki. Annyira feldobodott, hogy pisilt is bele. Ezután apró pénzt dugtam el neki, együtt kerestuk ováció kíséretében. Alig várta a következőt, gyujtottuk arra amire vágyott. Azóta egyszersem pisilt be, mindig szól és ma először az oviba is pisilt az ovonenivel. Kakihoz kér, de azt itthon rendezi.

Próbálj valami hasonlót, hátha segít.

2022. szept. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!