Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van olyan akinek a gyereke 3...

Van olyan akinek a gyereke 3 éves státuszt vizsgálaton nem minden kérdésre igen volt a válasz?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem nem sokára 3 éves. Nem szeret rajzolni nem hogy még kört, és nem kérdezi, hogy miért

#3 évs #Nem rajzol
2022. szept. 5. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy tud-e kört rajzolni az a finommotorikus fejlődést mutatja meg, míg az, hogy kérdez a kognitív és szellemi fejlődést. De amúgy másképp is mérhetőek ezek. A státusz lapok szerintem nagyon elmaradott szemléletre épülő fejlődési ritmust mutatnak be. Nem gond, ha nem tudja, mert nem érdekli, az a nagyobb gond, ha látványosan le van maradva vagy egysíkú a fejlődése.
2022. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nem mindenre emlékszem, de arra igen, hogy a beszéde nem volt érthető (sokat beszélt, de az apján és rajtam kívül nem értette senki), a vérnyomását meg konkrétan nem lehetett megmérni, úgy tiltakozott. Odaírták a lapra, hogy nem együttműködő.

Azóta már 12 éves, teljesen rendben van, beszélni is megtanult, és az orvosi vizsgálatkor sem hisztizik. :)

2022. szept. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka az sem, hogy ennyi idősen még csak szavakat mondanak, es nekik sincs általában bajuk csak egy kis beszedfejlesztes kell. vagy sokan nem szobatisztak még, ami szintén kérdés. Enyémnek a lépcsőzes nem megy a statusz szerint. Csak kapaszkodva megy és váltott lábbal sem tud. De amúgy semmi baja, szerintem csak így szokta meg mert amúgy nagyon gyorsan felmegy.
2022. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak sem kedvence a rajzolás, egyébként tud kört rajzolni (persze nem szabályos), de magától sosem kezd el rajzolgatni. A miért korszak is ráér még, a gyerekek nem egyformák, ki ebben, ki abban ügyesebb :)
2022. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, mindkét gyerekemnél kb minden státuszlapon volt 1-1 ilyen. Eleinte még pörögtem rajta aztán elengedtem mert 1-2 hónap is azok is igenek lettek.
2022. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!