Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodába gyümölcs?

Óvodába gyümölcs?

Figyelt kérdés

Havi 1 alkalommal gyümölcsöt kell majd bevinnem az óvodába.

Semmi bajom nincs ezzel az intézkedéssel, csak nem tudom mások hogy csinálják ezt.

Szülői még nem volt, ahol meg tudnám kérdezni, az óvónők reggel még azt se tudják hol áll a fejük, még nem akartam ezzel terhelni őket.


Szülők, akik visztek gyümölcsöt a gyereketek csoportjába, mit szoktatok vásárolni?

Csak egy fajtát vagy vegyesen? Pl alma, szőlő, körte, télen narancs kivi, banán?


2022. szept. 5. 16:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
16%

OFF

Ilyen esetben amúgy egy szülő veszi egy napra a csoportnak, vagy többen? Kb hány gyerekről van amúgy szó?

2022. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
60%

Ritkább gyümölcsöt veszek. Ennek pont az a lényege, hogy a szegényebb gyerekek is egyenek ilyet, ezért kell vinni.

Banánt vszínűleg tudnak enni minden héten.

2022. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

Akár egy dadust is megkérdezhetsz, vagy ovistárs anyukáját...

Minden oviban mások a szokások....

Pl. a mennyiség se mindegy... hogy 20 gyerekre kell vinni, vagy csak három-négyre (mert egy-egy alkalomra/gyümölcsnapra több szülő is be van osztva gyümölcsöt vinni)

2022. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%

Amit tudsz meg amire futja.

1 sztem ez változó. Nálunk bölcsibe havonta kellett. Minden héten más valaki. Oviba minden héten kell mindenkinek de csak 1-2 valamit. Konkrétan nekünk úgy mondták hogy ami van otthon

2022. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
59%
Többféle gyümölcsöt szoktunk vinni, egy évben kétszer esik ránk a sor. Kb. 10-12 Kg. az a mennyiség amit egy alkalommal be szoktunk vinni. Alma mindig szokott lenni dögivel az osztályban, így azon kívül vegyesen bármit vásárolunk a gyerekeknek. Érzésem szerint a bevitt gyümölcsök egy része a kukában landol.
2022. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk anno hetente kellett vinni,és én mindig idény gyümölcsöt vettem.Mindenkinek 1-2 szemet kellett vinni,és együtt csináltak gyümölcs salátát.Pont azért amit a 2-es írt,hogy mindenkinek jusson,én többet vittem,mert volt aki nem hozott
2022. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
37%
Sosem értettem ezt a gyümölcs mizériát. Minek kell bevinni? Adok itthon a gyerekemnek, ha kér és olyat, amilyet kér. A többi gyerek etetési nem az én gondom.
2022. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

7: te adsz neki.


A másik 17-20 gyereknek meg nem adnak. VAgy mert nem telik rá, vagy nemtörődömségből. Ez a szocializáció része is, hogy egészséges dolog gyümölcsöt fogyasztani.

2022. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
52%

8!


De az miért az én dolgom lenne? Vagy a többi gyerek szülőjének a dolga? Ha olyan fontos, oldja meg az óvoda. Amúgy zöldséget enni is egészséges, miért nem azt kell bevinni ezen az alapon?

2022. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%
Én azt nem fogom soha megérteni aki sajnálja ezt a keveset is a gyerekektől. Gondolom az ilyen szülinapra se küld nasit
2022. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!