Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha folyik az orra, nem mehet...

Ha folyik az orra, nem mehet oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2. nap elkezdett tüsszögni, folyik az orra is.

Ma reggel már azzal fogadott az óvónő, hogy egész nap folyt az orra és mindent összetüsszögött. (Bőven túlzott azért) Tegnap dèlután semmit se mondtak erre, akkor minden rendben volt.


Mi az a pont amikor már nem viszed be? Nem lázas, nem köhög mellé, senki se beteg. Szerintem Kitakarózott pàr éjjel és ez van amióta lehült az idő.

Vagy ez már maga az a betegség ami miatt otthon kell tartani?

Senkit nem akarunk megfertőzni, de ha ezt ilyen szigorúan veszem akkor tavaszig maradhatna otthon


2022. szept. 6. 07:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha tüsszög, nem óvodába való, hacsak nem allergia. Ha folyik, és sűrű, zöldes, akkor sem.
2022. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, covid óta elég komolyan veszik főleg ha nem vagy barátnője senkinek az oviban.

Vidd el gyerekorvoshoz és ő eldönti, hogy mehet vagy sem.

2022. szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hogy o csak tusszog es folyik az orra, viszont mas gyereknel erosebb tunetek johetnek elo torokfajas, kohoges ugyanattol a betegsegtol.

A lanyomnaknis az elso 2 napon folyott az orra, aztan elkezdett kohogni is es nem ment oviba.

2022. szept. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Régebben tök normális volt hogy a náthás gyerek bemegy, ezzel is építve a közössége immunrendszerét, hogy iskolás korukra ellenállóbbak legyenek.


Most az a divat, hogy veszítse el mindenki a munkáját, meg minek szültél, és hasonlók.


Ezeket a betegségeket el kell kapniuk, túl kell esni a náthákon, kisebb betegségeken. Ja, az ovinak kénylemesebb ha covidra hivatkozva hazaküldenek 10 gyereket, az ostobák meg asszisztálnak ehhez, közben így akadályozzák az immunrendszer erősödését, közösségi szinten.


Nem baj ha valaki a taknyolásnál betegebb lesz, az otthon marad, ennyi. Kérdezzétek csak meg a szüleiteket, nézzetek körbe a világban, de akár kérdezzetek meg valakit akinek 20 eves gyereke van.


Nonszensz ami mostanság folyik.

2022. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%

Nekem tegnap 3-at tüsszentett benn az oviban, hazafele semmi baja nem volt.

4-kor egyszer sima orrfújasa volt.


Erre este 7-kor már orrfújás 2-3


Reggel ha nincs az incidens meg sem mérem

37,2 a hő ( ez nála nem hőemelkedés..)

Mivel orrdújással kezdett, így nem vittem be..

Most már volt 1 zöld neki


Összesen a reggelivel együtt 3 fújás volt..

De 37,6 lett

Kinn pörög a homokozóban, semmi baja egyébként, de oviba így nem vihetem.


Mert ő lehet vsak ennyire van rosszul de a másikat leverheti ugyanez 39 fokra is…

Szóval itt a 3 orrfújás már zéro tolerancia.

2022. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Péntek reggel tüsszentett egyet, vittem oviba. Délelőtt 10 órára már ömlött az orra, vizes orrvaladék. Ebéd után hoztam haza, akkor már levegőt alig kapott. A hétvége 10 percenkénti orrfújassal telt, tegnap és ma nem vittem. Nem volt lázas, nem piros a torka, nem tüsszög, csak reggelente picit köhög és nyűgös kicsit, és még picit kell fújni az orrát. Holnap már viszem, ha reggel úgy kel hogy kap rendesen levegőt.
2022. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk most volt ebből balhé.

Pénteken elkezdett folyni a gyerekem orra (tiszta, vízszerű orrváladék), de semmi köhögés vagy hőemelkedés,nulla orrdugulás. Naponta kb 4x kellett megtörölni az orrát, mégcsak nem is kifújni, mert nem volt benne semmi.

Hétfőn még otthon tartottuk, de kedden már ment oviba. Délelőtt már írt is az egyik nevelő, hogy a gyerekem fuldoklik a takonyban, nem kell hazavinni, csak jelezte. Délután és este semmi baja nem volt otthon, szerdán délelőtt állítólag már megint taknyos volt.

Tavaly ugyanezt eljátszotta velünk néhányszor. Akkor elvittem az orvoshoz a gyereket, az orvos meg üvöltött velem, hogy mi a fenének hozok ide egészséges gyereket, még a végén elkap itt valamit és csak foglalom a helyet az igazi betegek elől (igaza volt).

Szóval nálunk szerintem átestek a ló túloldalára. 2 orrtörlés és már mehet is haza a gyerek 1 hétre. Nálunk segítség nincs és egyikünk munkahelyen sem családbarát, nem tudunk havonta 2-3 hetet hiányozni. Az más, ha tényleg beteg a gyerkőc: torokfájás, hőemelkedés, köhögés, zöldes takony, de könyörgöm, 3 orrtörlés miatt a fél ovi egész évben otthon csücsülhetne.

2022. szept. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha kicsit folyik az orra, akkor még mehet. Ha ömlik neki, vagy sárga, zöld, meg persze ha hőemelkedése van akkor nem lehet vinni.
2022. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is vita volt ebből, mert mindenért elküldték haza a gyerekeket. Egyszer tüsszentett pl. már előadták, hogy egésznap ez volt. A szülők megunták, mert egy munkahely se tolerálta ezt.


Most változott és akkor küldhetik haza ha:

- lázas

- többször volt hasmenése

- egésznap törölni kell az orrát

- egésznap köhög

- hányt


Kivételnek számít bizonyos tüneteknél, akinek van allergiáról igazolása.

2022. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
4%
4! Persze vidd be, fertőzzön össze mindenkit és akkor az összes szülőt tedd munkanélkülivé...
2022. szept. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!