Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Középsős fiam ismét bepisil...

Középsős fiam ismét bepisil éjjel, lehet az az oka, hogy nem szeret oviba járni?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éves fiam, most kezdte a középső csoportot. Kiscsoportba is utált járni, sajnos ez nem változott. Éjjel bepisilt, pedig már 2 éve szobatiszta éjjel is. Minden reggel sír, pedig ebéd után jön haza. Az előző nevelési évnek körülbelül a harmadát járt, állandóan beteg volt. A múlt héten kezdte volna az ovit, de amikor megtudta hányt és ment a hasa. Nem tudom hogy csinálja, de úgy érzem, hogy pszichés alapon önmagát betegíti meg. Az óvónők és a dajka nagyon rendes, barátai is vannak, úgy ahogy eszik is, és mégis... Van egy iskolás tesó, és ő is minden nap elmondja, hogy suliba szeretne menni, hiába az még 2 év.

Mit tanácsoltok, hogy tudok neki segíteni, vagy már így fog telni ez a két év? A nagyobbik már felsős, anno ő is utálta az ovit, ő máshova járt, a sulit viszont szereti, jól tanul. Szinte ugyanaz ismétlődik.


2022. szept. 7. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Èn mindenkèppen ovit vàltanèk. Sajnos ennyi idősen felmentèst màr nem kaphat Magyarországon. Ha ovit vàltani nincs lehetősegetek, akkor minden egyes alkalmat hasznàljatok ki, hogy je menjen oviba, ès akkor is minèl kevesebbet töltsön ott.
2022. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Ès nem önmagàt betegìti meg, hanem ennyire utàl ott lenni, hogy beteg tőle. Ő itt az ,,aldozat", nem az ,,elkövető".
2022. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es: és amikor iskolás lesz, akkor mi lesz? Mert ott már nem hiányozhat a gyerek minden ok nélkül állandóan?
2022. szept. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Vagy kinövi vagy az iskolàt is vègigszenvedi. 1 vagy 2 èv alatt nagyon sokat vàltozhat, ès egy màsik környezetben lehet, hogy teljesen màshogy erzi majd magàt. Egyèbkènt nem vèletlenül engedélyezett a magàntanulòsàg a normàlis orszàgokban.
2022. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A nagyobbik gyerekem is utálta, viszont iskolába szivesen jár.

A fiam járt bölcsibe is, egy másik településen, mindössze 1 hónapot, mivel hetekig hasmenése volt. Vizsgálatok semmit nem mutattak ki. Tehát közel 4 évesen kezdte az ovit. Mindig nem lehet váltani.

2022. szept. 7. 17:56
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
Esetleg ezt az èvet minèl kevesebb bejàràssal túlèlni, ès jövőre korkedvezmènnyel iskolàba vinni? Tavaly egy ismerős gyerek nem töltötte mèg be a 6-ot, ès iskolaba engedtèk.
2022. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, azt kéne kideríteni és azon változtatni, hogy mért utál óvodába járni. Kell, hogy legyen abban az óvodában pszichológus is.
2022. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, a 7.-nek van igaza, azt kell kideriteni, mi a baja az ovival. Simán lehet hogy "csak" annyi a gond, hogy úgy érzi, az ovi kicsiknek való, márpedig ő nagyfiúnak érti magát. Erre utal az is, hogy azt írod, szeretne már iskolába menni.
2022. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Januárban lesz 5 éves, nem hinném, hogy mehetne iskolába.
2022. szept. 7. 18:39
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vagyok annak a híve, hogy egyből ovit kelljen váltani, felnőttként sem futhatunk el a problémáink elől és nem szabad már gyerekként arra nevelni, hogy ez a megoldás. Én se szerettem iskolába járni, mégis kellett, ez van, ilyen az élet. Ha nem az óvónőkkel van baj vagy nem piszkálják a többiek, akkor nem váltanék (mellesleg semmi garancia nincs arra, hogy máshol jobb lesz a helyzet). Ezt a korszakot túl kell élni, bár nem értem, miért utálja ennyire, rákérdeztél már nála így egyenesen?
2022. szept. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!