Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit változott a világ:...

Mennyit változott a világ: mennyire figyelnek oda az óvónők a gyerekekre?

Figyelt kérdés

18 vagyok, 2007/8-tól 2011-ig jártam óvodába. Ilyen emlékeim vannak:

- egyik óvodatársam ráült a hátamra, amíg a másik beleöntötte a homokot a nyakamba. Elmondtam az óvónéniknek, hogy össze is rugdostak, meg meg is vertek, és az volt a válasz, hogy minek mentem a Zsuzsikához játszani, amikor úgy is tudom, hogy milyen

- kiscsoportos ovis voltam, a nagycsoportos ovis fiúk kipécéztek maguknak: mindig hátravittek és megvertek. Felemeltek a lábamnál meg a kezemnél fogva, fellendítettek a magasba és hagytak leesni a betonra. A fenekemnél lévő csontom rettentően fájt, akkor alig bírtam felállni. El lett mondva óvónéniknek, semmi nem lett belőle. Anyukám ment be mindig cirkuszolni

- amikor átkerültem másik oviba, ott is ment a harc: csoportosan verekedtünk, az óvónénik tudta nélkül


2022. szept. 9. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ugyanaz. Alul vannak fizetve, nem is motiváltak.

Most az a menő, hogy vidd haza a gyereket alvás előtt, mert nem akar aludni a gyerek. Hogy anyuka dolgozik, az mondjuk nem számít nekik.

2022. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Jah, óvónő barátnőm mesélte, hogy 20 főre egyedül van sokszor, abban idén 3 olyan autista is, aki csak addig nem keveri veszélybe magát vay mást, amíg az ölében ül. És kiscsoport. És ha valakinek baja esik, ő fog börtönbe menni.


Szerintem az óvónők is sokfélék, nem lehet mondani, hogy régen ilyenek voltak, most meg olyanok. Vannak elhivatottak és vannak kiégtek és eközött aztán minden. Pont mint a szülők között vagy akármelyik más szakmában. Mi a mieinkkel elégedettek voltunk - mondjuk a gyerekeim nem elveszett típusok, mindig elmesélték, mi történt velük, de ilyen kifejezett bunyókról (pedig fiúk és bandáztak eleget) vagy rendszeres bármilyen elhanyagolásról nem hallottam a 7 év óvódába járásunk alatt. Kisebb balesetek voltak, de szerintem nem több, mint ami velem is lehetett volna.

2022. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanannyira figyeltek akkor is és most is. Te azt látod, hogy nem figyel, más meg azt, hogy 20-30 gyerek van, nem látja mindet egyszerre. Átlag ember 2re se tud 100%-ban figyelni. Mindig volt balhe gyerekek között és mindig is lesz.


1!


Van 20 gyerek a csoportban, abból 19 aludna, 1 nem. Mi az alternatíva, ha az az egy gyerek nem hajlandó felfogni, hogy ha nem alszik, akkor csendben fekszik az ágyban? Az én gyerekem 2 évesen került bölcsibe, 1 éves kora után nem aludt napkozben, mégis képes volt ám nyugodtan feküdni és nem zavarni a többit

2022. szept. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

27 nagycsoportossal van, hogy egyedül vagyok. Persze kisebb balesetek előfordulnak, de amit te leírtál azért szörnyű… nálunk szerencsére ilyen esetek nem történtek.

Én abban látom a problémát, hogy mivel bruttó 260ezer a fizetésem, ekkora felelősség van, ezért nem sokan jönnek erre a pályára - tehát annak örülnek, aki még nem lett pályaelhagyó, de nagy választék nincs… ha lenne egy állásra több jelentkező, ki lehetne választani a legalkalmasabbat, lehetne válogatni, szelektálni. De sajnos már egy-egy pedagógust is úgy kell halászni, az pedig, hogy milyen szakember, majd kiderül, úgy vannak vele, hogy a semminél jobb.

2022. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

32 éve voltam ovis, semmi extrára nem emlékszem. Kivételeztek ugyan az óvónők, a gazdagabb vagy ismerős gyerekeket jobban tutujgatták, de azért rám is ügyeltek. Nem esett semmi bajom, bár nem szerettem, nem volt rossz élmény az ovi.

Most második gyerekem ovis. Teljesen elégedett vagyok. Kedvesek, kedvesebbek, mint velem anno, figyelnek a gyerekek fejlődésére. Igaz, most én vagyok az "ismerős", anyósom óvónő volt.

2022. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Manapság sokkal inkább emberként kezelik a gyerekeket, meghallgatják a véleményüket, érzéseiket. Én 40 éve voltam óvódás, sokszor főlényesen és kioktatan beszéltek velünk, ránkerőltették az utált ételt is. A lányom óvónői szuperek voltak, mindig vidámak, aranyosak, türelmesek, pedig 30 gyerek volt a csoportban. Én arra emlékszem, hogy sokszor szomjas voltam az oviban, mert nem lehetett csak úgy vizet inni, mikor akartunk, talán hogy ne kelljen annyit pisilni. És ha valami probléma volt, sosem hallgatták meg mi történt, csak jól leszidtak mindenkit. A lányom ovijában sokkal jobban figyeltek erre is.
2022. szept. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sokat valtozott azert a vilag, de intezmenytol is biztosan fugg.

Nekem az ovodai emlekeim kimerulnek annyiban, hogy az ovonok allandoan a padon cigiztek es beszelgettek, ha kimentunk az udvarra. Illetve sokszor emlekszem arra, hogyha sirtam reggel anya utan, akkor sarokba allitottak es/vagy megraztak, hogy ne hisztizzek.


Anyukamat kerdeztem, hogy vajon jol emlekszem-e es megerositett a cigis dologban, hogy igen, sokszor latta, amikor ertem jott.

Aztan ugy alakult, hogy en most ped.asszisztenskent oviban dolgozom. Egy csoportra 1 ovono+dadus jut, meg vagyunk mi asszisztensek, akik besegitenek, ott, ahol kell. Termeszetesen fizikai es verbalis bantalmazasrol szo nincs, illetve a gyerekeket peldaul vigasztaljuk reggel, ha sirnak.

Persze biztos vannak olyan dolgok, amiket nem veszunk eszre, mert nincs hatul szemunk, de igyekszunk :)

Es persze senki nem dohanyzik munka kozben.

2022. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd én dajka vagyok egy roma gyerekekkel teli óvódában de ilyen amit fent leírtál, sosem történhetne meg, ezért kételkedem benne hogy nem e kamu amit leírtál. Persze össze verekedés lehet, meg homok dobálás is de a renitens gyereket az óvónéni tudja hogyan tegye helyre hogy elmenjen a kedve a vandálkodástól. Szóval igen nálunk figyelve van a gyerekekre maximálisan.
2022. szept. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!