Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem szeretne beszokni az...

Nem szeretne beszokni az oviba ,valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Most múlt 3 éves a gyerekem , eleinte 1-2x szeretett menni de mióta ott kell hagynom 1-2orara is sír és be se tudom vinni annyira ellenkezik :( mikor ott marad elvileg nem sokáig sír hanem segít neki óvónő elfoglalnia magát ( nagyon kedvesek az óvónők és a dadusok tehát velük semmi baj ) a gyerekek is kedvesek , a másik csoportból van 1-2 gyerek akikkel nem jön ki de velük sem vészes egyébként , csak arra lennék Kiváncsi hogy akkk hasonló cipőben jártak nekik mi segített? Az idő vagy egyáltalán nem szeretett menni a gyerek idő után sem? Például ma is nagy nehezen be mentünk 10re (szokato még mindig, jovoheten szinten fel11re viszem tehát még erőltetve sincs a dolog ) na és ma át öltözött szegénykém sírva (folyamatosan nyugtatom az óvónőkkel együtt ) de az ajtó előtt már annyira sírt h inkább mondta óvónő vigyem haza nyugodtan ..
2022. okt. 7. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Olyan nincs, hogy nem tudod bevinni. Nagy vagy, o meg kicsi. Es szokja meg, hogy oviba kell jarni. Amikor en voltam gyerek, a szuleimnek volt tekintelye es nem lehetett hisztizni. Talan probalkozz te is, hogy ne egy eletkeptelen felnott valjek belole.
2022. okt. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha ezt abbahagyja amint belép a szobába és óvónénizik, akkor a műsor csak neked szól. Az meg idővel elmúlik.
2022. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éven keresztül ezt csinálta és csak nekem.Neked szól a műsor,ahogy az előttem szóló is írta.Ha apa,vagy a mama vitte,soha nem sírt.Most vagy leszokik róla,ha nem viszed ilyenkor haza,vagy ilyen marad.Ha utána minden rendben, akkor én nem hagynám magam zsarolni.Neked is kötelező dolgozni menni,neki az ovi kötelező.Sajnos ez ilyen.
2022. okt. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen már azért el lehet neki magyarázni hogy neked dolgozni kell és nem maradhat egyedül otthon. Ha kell minden nap elmondod.

Az a baj hogy ennyi idő alatt úgy néz ki simán rájött hogy sírással célt ér nálad és a gyerek irányít téged

2022. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a sírás és a hiszti beválik, és hazamehet, addig miért ne sírna, hiszen eléri vele, amit akar. A legtöbb gyereknél az válik be, hogy anyuka megy vissza dolozni, és nincs opció, tehát nem hetekig bejárogatunk pár órára, de ha nincs kedve, akkor jön a a sírás, és mehet haza. Nálunk már a 3-4. nap után mondták, hogy menjünk normális időben reggel, a többiekkel együtt, és pár nap után maradjon egész napra. Minél tovább húzod, annál nehezebb lesz.
2022. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a legrosszabb ha elviszed, megtanítod neki minnél jobban sír akkor haza mehet.

Amíg érzi rajtad, hogy van más opció, nálad próbálkozni fog.

Bent jól érzi magát játszik nincs semmi baja, csak tud téged irányítani.

2022. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van , csak szörnyen kellemetlenül éreztem magam pl ma is mikor ott sikoltozott hogy o nem akar bemenni mert én haza megyek 😏 óvónő is szépen hozza szólt és o meg sikít hogy nem 🥲 szó szerint égett a pofám mert ilyet másnál és másokkal még sosem csinált
2022. okt. 7. 20:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el az óvónő látott már ilyet 🙂 Beszélj vele négyszemközt hogy innentől igenis tartod magad ahhoz hogy marad.

A kicsinek meg mond meg, hogy jásztanak, okosodnak, ebédelnek esetleg ha ottalvós akkor alszanak és mész érte. Tudja hogy mi miután lesz, tudja előre Ő is a napot.

2022. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez teljesen normális viselkedés. Legalábbis nálunk 24 gyerekből 20 ezt csinálta. De nalunk közös beszoktatas volt napi másfél órával szülőkkel együtt, aztán két het múlva délig ott voltak oviban már. Reggel ordított sirt, bent megnyugtatták és tudta, hogy ebéd után jövök. Készültem neki pici meglepivel mire hazaértünk, mert milyen ügyes volt.

Az első 5 nap volt ilyen, kellett végig ölben sirva vinnem is, úgy vették el tőlem, hogy kalaszkodott. De mindegyik óvónő mondta, hogy ez normális. Rajtam ne erzodjon, hogy sajnálom stb, csak a pozitívat mondjam, ne legyen rajtam se fogas. Rajtad most van, mert ha eléggé sír hszaviszed, ez nem jó stratégia, nem is értem az óvónő miért partner ebben.

2022. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Napokkal ezelőtt is hasonló volt a szitu , bevittem sírt, menni se akart igazából de mondta óvónő (míg a gyerek elment kezetmosni dadussal )gyorsan menjek ki ne is lásson és akkor is elvileg pár percet sírt csak aztán készített fotót is az óvónő hogy már semmi baja :) de gondolom most így látta jónak o is
2022. okt. 8. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!