Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda kezdés előtti családláto...

Óvoda kezdés előtti családlátogatáskor miért kérdezik meg, hogy tervezett baba volt-e a gyerek?

Figyelt kérdés
Van valami jelentősége?

2022. okt. 12. 21:14
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
77%
Hát, én ilyenről még nem hallottam. 🤣
2022. okt. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
37%
Arról sem hallottam még, hogy ovi előtt menne bárki családot látogatni 😅
2022. okt. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ki sem jött az óvónő, pedig elvileg kellett volna. De azt mondták, ők nem mennek ki, csak ha valaki akarja. Nem akarta senki. Ennyi pénzért a szabadidejükben nem fogják a családokat látogatni. Egyébként sem hinném, hogy ez standard, elvárt kérdés lenne. A védőnő első terhesgondozáskor megkérdezte, de a terheskönyvben is benne volt a kérdés:

-Védekezés módja?

Először nem is értettem, hát nem védekeztünk, mert gyereket akartunk. Azt mondta ez a kérdés erre kíváncsi, és beírta, hogy tervezett gyerek. Azóta sem kérdezte ezt tőlem a kutya sem, szerintem elég illetlen kérdés. Egyébként sincs semmi jelentősége, ha nem tervezett volt, de megtartották, és szeretik, nem mindegy?

2022. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
62%
Soha nem volt családlátogatás, iskolában sem.
2022. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
69%

Nem volt családlátogatás, viszint az iviadatlapon megkérdezték nálunk is..

Az én szemem is kimeredt ( pedig tervezett gyerekeink vannak)

2022. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
86%

Pedig van, ahol van családlátogatás! De nem ez volt a kérdés lényege, hogy kinél van vagy nincs!

Nálunk az első szülőin kellett kitölteni egy adatlapot, és abban voltak ilyen (magán) jellegű kérdések, hogy tervezett gyermek e, hogyan született, volt e valami komplikáció, meddig szoptattam stb.

Az okát nem tudom. Én arra gondolok, hogy ezekből az információkból lehet következtetni a kisgyerek viselkedésére.

2022. okt. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Nálunk volt, jött mindkét óvónő. Csak fura volt számomra ez a kérdés, mert nem volt tervezett a kislányunk, így őszintén azt a választ is adtam, hogy nem, de ettől nem függ semmi, úgyanolyan szeretetben neveljük, mint azok, akik valószínűleg tervezték. Kicsit ilyen előítéletre hajazó számomra ez.
2022. okt. 12. 23:05
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el az óvónő mire kilépett az ajtón el is felejtette milyen választ adtál a kérdésre. Valami őskorból fennmaradt adatlap lehet, semmi jelentősége.

Amúgy vannak ilyen jellegű pazichológiai kutatások , amelyek bizonyítják, hogy igenis számít, hogy tervezték-e vagy becsúszott, de most nem ez volt a kérdés. Erről könyv is íródott, amit neves pszichológusok írtak, tehát nem légbőlkapott dolog. De csak ebből a tényből semmilyen messzemenő következtetést nem fog levonni az óvónő.

2022. okt. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
44%
Hát nálunk sem adatlap, sem családlatogatás nem volt. Valószínűleg tényleg valami őskövület kérdőív lehet, amit senki nem használ, nem is érdekli az ovodát, csak valami béna szabályzatban benne maradt hogy ki kell tölteni. Engedd el.
2022. okt. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
92%
Sima alapkerdes kb minden gyermekkel kapcsolatos helyen.
2022. okt. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!