Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyen esetben ti otthon...

Ilyen esetben ti otthon tartanátok a gyereket?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van. Egy 3 éves és egy 1 éves.

A nagy aprilisban kezdte az ovit. Április-május-június alatt 1x volt itthon 1 hetet betegen.


Most szeptember 1el kezdtük. A nagy az ovit én a munkát itthonról, a kicsi mellől.


2 hetet ment, majd az ovónő szólt, jó lenne ha itthon tartanám, mert sokat tüsszent. Ezzel az ürüggyel. Jó, itthon volt 1 hetet, kb egészségesen.


Majd múlt hétfőn ismét telefonált, menjek a gyerekért mert nagyon beteg. Hazahoztam, annyi baja van, hogy 1nap alatt 3x meg kellett törölni az orrát. Dokinál voltunk, pénteken ismét ránézett, úgy adta ki az igazolást, most hétfőtől. Az orrfolyás azóta is minimálisan fenn áll. Ugyan úgy az egy nap kb 3x törlés szintjén. A doki mondta, ha ennyivel itthon tartaná, lehet legközelebb tavasszal menne a gyerek oviba. Átlátszó egyébként a váladék.


Ma ismét szólt az ovónő, mivel itthon vagyok, jó lenne ha itthon fognám a gyereket mert beteg.

Mondta neki, hogy 1, nem beteg, orvos látta. 2, itthon vagyok, de itthonról dolgozok. 1gyerek mellett is nehéz, nem 2.

Így is 8ra viszem, délbe hozom haza.

Azt most az ovónő kiakadt rám, mert mondtam neki, ennyivel nem tartom itthon.


Hozzáteszem kb a fél csoport köhög, taknyuk nyáluk egybefolyik, ott nincs megemlítve egyik anyukának sem


2022. okt. 19. 13:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van.


Amúgy semmi értelme ennek az állandó otthontartásnak, az itteni oviban/bölcsiben is mindennel hazaküldik a gyerekeket, mert "ne fertőzzék le egymást", aztán ugyanúgy beteg mindig minden gyerrk.

2022. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Én óvónő vagyok, általában a szülők szívesen látják egészségesebbnek a gyereket ,mint valójában, de ha tényleg ennyi baja van,mint írod, nem fognám otthon. Nyilván ha nem átlátszó a váladék, köhög , hőemelkedése van, akkor nem lenne kérdés, de így nem indokolt otthon lennie.
2022. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tenyleg ennyi baja van. Átlátszó jön az orrából.

Lehet, azo gondolkodtam még, az a baja, hogy a gyerekem nem törli meg magának, nem szól, henem a pulcsi ujjába keni. Mármint igy az alkarját vegighúzza az orrán. Hiába gyakoroltam 1000x vele a zsepibe fújást, ha én rászólok abba fujja, egyébként a pulcsiba.


Ha beteg lenne, a doki nem adott volna igazolást.

2022. okt. 19. 13:13
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Régen nem is vihette az a szülő oviba a gyereket, aki otthon volt a kistesóval. Némelyik idősebb óvónő ezt még mindig alapnak tartja. Szerintem ezért keresnek kifogásokat. Az én lányomat áprilisban már nem vették be, akkor töltötte a 3-at, mert hogy már mindjárt vége a tanévnek. Röhej, és én meg ha elmegyek dolgozni, akkor mit csinálok a gyerekkel áprilistól szeptemberig? Elég álomvilágban élnek.
2022. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az én lányomat áprilisban már nem vették be, akkor töltötte a 3-at, mert hogy már mindjárt vége a tanévnek. Röhej, és én meg ha elmegyek dolgozni, akkor mit csinálok a gyerekkel áprilistól szeptemberig"


Gondold el, nálunk szeptember 1-én be is telik a létszám, évközben senkit nem vesznek fel.


Na most az én gyerekem áprilisi, ha nem veszik be szeptemberben, mert más mondjuk többet perkál, és a következő áprilisban meg letelik a gyes, de ovi csak szeptemberben kezdődik, akkor konkrétan a munkaviszonyom is meg fog szűnni, mert nincs hova raknom a gyereket.

2022. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-5! En ennek "örülök", de ezzel az infóval mit kezdjek? Nem ez volt a kerdésem...


Az en gyerekem is áprilisi, előző tavasszal beiratkozáskor be lett iratva, bevették, szülinapja utan kezdhetett is.


Most van egy ovistársa aki pl 2.5 éves sincs. Ha a kicsit bölcsibe nem veszik fel, ő is 2.5évesen kezd ebben az oviban.

2022. okt. 19. 14:13
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Az a baja, hogy nem tudja kifújni. Az enyém sem tudja, meg is mondták, hogy ez a gond. Látom, ahogy a többi gyerek szépen kifújja, taknyosan is bent lehetnek.
2022. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Félreértesz. Kitudja fujni magának. Csak ha belemerül a játékba, nem kifújja, hanem belekeni a pulcsiba, mert úgy könnyebb.

Ha rá van szólva kifujja ügyesen magának. De szólni kell érte.

2022. okt. 19. 14:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szerencsére nem szólnak, ha csak az orra folyik, pedig tudják, hogy itthon vagyok a kicsivel. Pedig nem tudja kifújni magának az orrát. Szerintem itt az óvónők hozzáállásától is függ a dolog, minden apróság miatt nem lehet mindig otthon a gyerek. Nem rég a lányom lázas volt, másnapra már semmi baja nem volt, de inkább itthon maradt egy hétig, hátha visszaesik, de egy kis orrfolyás miatt nem értem, miért ne mehetne.
2022. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvos látta ès igazolja az állapotot (a miénk csak távgyógyít, szóval azt igazol amit kb a szülő mond) akkor nincs mivel szembemennie az óvónőnek, igazolt a gyógyulás, mehet közösségbe, pont.

Az orvos a betegségekhez, az óvónő a gyerekekhez, a könyvelő meg a számlákhoz ért.

2022. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!