Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről? Érthető, hogy az anyuka pszichológushoz fogja küldeni a gyerekét hogy feldolgozza ezt a "traumát"?

Figyelt kérdés

[link]


Arról van szó, hogy a 3,5 gyerek sírt magánovis beszoktatás alatt, ezért az egyik óvónénivel kiültek a padra megebédelni, de ott se hagyta abba a sírást. Az anyuka ezt látván kikelt magából, és különben is, miért nem szóltak neki azonnal, ha sír a gyerek, már jött is volna érte. (Így sose szokik be véleményem szerint ha első nyikkanásra rohanunk a gyerekért.)

Aztán már minden reggel fájt a gyerek gyomra, mert annyira utált oviba menni, de szerintem inkább anyuka ültette belé az elszakadás miatti stresszt, tipik esete annak, amikor a szülő minden vélt sérelemtől igyekszik megóvni a gyerekét. Kivette az oviból, és ezután pszichológushoz fog járni a gyerek, hogy feldolgozza hogy kiültették a "szamárpadba".


Általában nem pörgök ilyen dolgokon, megnyitottam a cikket hogy mégis mit csináltak ebben a magánoviban szerencsétlen gyerekekkel, de itt szerintem nagyon szembetűnő, hogy a szülő fújta fel a dolgot. Ha valami nem tetszik, természetesen vegye ki az oviból, de elég gáz úgy előadni a sztorit, mintha minimum vernék ott a gyerekeket. Szerintem elég életképtelen lesz a gyereke, ha minden ilyen csalódástól meg akarja óvni. Valószínűleg otthon is megtesznek neki mindent, hacsak egy kicsit is elered a könnye, még csak hírből se ismeri az érzést, hogy nem minden úgy van, ahogy ő szeretné.


2022. okt. 25. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, ezen kár bepöccenni, pláne kérdést kibírni, vagy válaszolni rá.


Ilyen emberek ilyen felfogással mindig lesznek.


Ne olvass blikket

2022. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Vicces cikk. Az ilyen újgazdag anyák szeretnek hisztizni, otthagy egy csomó pénzt, extra bánásmódot akar, valahol érthető. Mi az a szamárpad és vajon ő mit érthet alatta? Azzal is pszichologushoz vinné ha noelke beütné a kisujját. A szakembereknek végülis jó, mert otthagyja náluk a pénzét. Azért azt megnézném az állami ovit hogyan fogja bírni, pl. nálunk a reggeli kenyér és tej, nem mondható luxusnak.
2022. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Most szerintetek az anyàval van a gond amièrt szeretné, hogy biztonsàgos környezetben legyen a gyereke?!?! Kifejezetten kérte, hogy hìvják fel, ha sìr a gyerek-nem tették meg. Üvöltözik az óvónő, megnyugtatàs helyett megalàzzàk a gyerekeket. A ,,bal làbbal keltél fel" kèrdés ès a szamàrpadra ültetès nem nevelès. Nem csoda, ha a gyerekek màr az ovi gondolatàra is gyomorgörcse van. Még szerencse, hogy az anyja odafigyel rà. Havi 160-èrt ez nem egy dràga óvoda de az ember akkor is jobbat vàrna a pènzèèrt.
2022. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a drága óvoda nálatok kedves 3as?
2022. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyával fejben gondok vannak ilyen egyszerű. Lehet a kezdet nehéz,de bele kell jönni. Mindkét félnek... Az anya hozzaallasa is sokat jelent...
2022. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is inkább az anya hozzáállása miatt fáj a gyerek hasa, mert tuldrámázza az ovit.


1es, nem szoktak blikkes cikkek megihletni annyira h kérdést írjak ki miatta, de itt számomra annyira az ellentétéről szólt a cikk, mint aminek beharangozták, hogy kíváncsi voltam, más szülők hogy látják a dolgot. Vagy hogy az én szemléletem a túl spártai-e.

2022. okt. 25. 16:13
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Bezzeg ha az ő gyereke éppen enne vagy pihenne evés után, egy másik ott ordítana, akkor azért verné a hisztit, miért nem viszik ki, hogy ne zavarja a többit.
2022. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

En valahogy rohadtul unom ezeket az anyukakat. Szegeny kisgyerek sir, jaj hogy bannak vele, hat haborodjunk fel es nyilatkozzunk a blikknek..szornyu mennyire eletkeptelen, hopihe gyerekeket nevelnek manapsag.

Kerdezo, ha te spartai vagy, akkor en is az vagyok. Nem gondolok, hogy ez a fajta hozzaallas elosegiti a gyerek normalis fejlodeset, inkabb hatraltatja. Kulon vicces ez a pszichologus resz is, eleg draga lesz az ha Noelket minden nyikkra vinni fogja.

2022. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

értem én, 3, hogy beszoktatás, meg az anya kérte, hogy hívják.

De ott van 20 másik, aki hiányolni fogja a szülőt, ha mókicikáé beszaladgál napközben.

2022. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek az egyik fele az anyuka túldramatizálása, a másik fele meg az újságíró fejében született túlzás, kiszínezése a sztorinak. Annyi lehet igaz, hogy a gyerek érzése szerint kiabál az óvónő - ami nem feltétlen kiabálás, csak túl kell beszélnie a gyerekeket, de a kisfiú tényleg érezheti ezt zavarónak és ezzel valamit tenni kell. Szerintem érthető, hogy kivitték a zajból a síró gyereket, tényleg könnyebb úgy megnyugodni, a szamárpad anyuka értelmezése.
2022. okt. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!