Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3éves kor előtt (4hónappal)...

3éves kor előtt (4hónappal) beveszik az oviba ha előre beiratkozunk és van hely? És nyilván szobatiszta

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 09:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ovitól függ. Általában be.
2022. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Helyben kérdezd meg. Nálunk évvesztes a lányom és 2.5 évesen simán bevették volna, csak nem lett szobatiszta addigra.
2022. nov. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 babyboom567 ***** válasza:
91%

Sehol sem lehet előre beiratkozni, mindenki ugyanakkor iratkozik.

Attól függ hol éltek, és mennyi gyerek van.

Itt nálunk nem vennék be,mert nem oviköteles, akiket muszáj,azokat is épp ,hogy el tudják látni.

Mikor nekünk aktuális volt az ovi,és mentünk a nyílt napokra, ott ezt konkrétan meg is mondták, hogy nem tudnak felvenni senkit 3 éves kor alatt.(egy akkor 2 éves szobatiszta ikerpár volt,szeptemberre 2év7 hósak lettek volna,és megmondta az óvodavezető, hogy írassa bölcsibe az anyuka őket,mert oviba nem fogják bevenni annyi gyerek van.)

2022. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben van férőhely és óvódaérett a gyermek (pl. szobatiszta), akkor felveszik, persze. Csak ugye a legtöbb óvóda annyira leterhelt, hogy nincs szabad férőhely, örülnek, ha azokat fel tudják venni, akiket már muszáj. Ezért inkább helyben érdeklődj, hogy a körzetes ovitokban mi a helyzet.
2022. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ertem.

Hajú-Biharban lakom.

Itt hallottam ismerőstől hogy 3 év előtt menni fog.. es csodalkoztam , de örültem is

Es a beiratkozás egyébként mikor szokott lenni?

Köszönöm

2022. nov. 27. 14:40
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Januárban lesz 3 a fiam, októberben kezdett. 2,5 éves kortól mehet a gyerek ha felveszik,és szobatiszta,van is tőlünk fiatalabb a csoportba. A bibi ott szokott lenni, hogy akik hivatalosan nem ovikötelesek ( mint mi) azokat akkor veszik fel, ha marad hely, nekünk szerencsénk volt.

Viszont hallottam olyat is, hogy 3 év elott nem vettek be gyereket,szóval lehet ovi függő is.

2022. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Hivatalosan 3 éves kortól szabad, ha szobatiszta, körzetes, vagy van sok üres hely. Ahol előbb "felveszik", ott általában feketén, nincs a hivatalos létszámban és megpróbálják lenyúlni a befizetett kajapénzét, kaja meg jut a többiek mellett.
2022. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó ilyen bődületes baromságot ne írj már le!!!!!

2,5 évtől vehető fel a gyerek hivatalosan!!! Feketén...komolyan hol élsz te, mikor rakat papírt kell kitölteni,a befizetéseknek pedig természetesen hivatalos nyoma van.

Senki nem fogja megkockáztatni, hogy feketén vegyen be gyereket

2022. dec. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 babyboom567 ***** válasza:
84%
szerintem 7es te idióta vagy.Szerinted melyik óvodavezető kockáztatná a börtönt,ha valami történik a gyerekkel és nincs jogviszonya?Vagy csak kapnak egy sima ellenőrzést?
2022. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

#8, 9


Nem tudom, ti hol éltek? Talán egy párhuzamos univerzumban?

A családban 3 pedagógus van, abból kettő óvónő, egyikük vezető.

Szerintem nekem világosabb képem van.

Ugye az óvónénik és a dadusok sem viszik haza a megmaradt kaját?

Meg az etnikum sem ül be felső tagozatban az órákra bugyi nélkül?

Ugye nincs a fiúcskák zsebében pillangókés?

Ugye nem szexelnek a 12-13 évesek?

Ugye minden oviban jut napi négyszeri étkezés?

Ugye nincs olyan, hogy fél kifli sem jut és a vezető néni, meg a polgi saját zsebből vesz pár darabot, hogy legalább ott egyenek valamit?

Ugye nincs olyan, hogy a dadusnénik főznek pár szem krumplit, egy kis hagymás zsírral?

Ugye nem vitték még el senki gyerekének az utcai cipőjét, mire indult volna haza?

Nem, nem Romániában. Orbánisztánban.

2022. dec. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!