Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért sírhat minden nap az...

Miért sírhat minden nap az oviban az 5 éves gyermekem? Jövöre ne menjen iskolába?

Figyelt kérdés
Most nagycsoportos a kisfiam.Eddig csak kis csoportban voltak év elején síros napjai azóta szinte soha nem volt sírás.Már egy honapja minden egyes nap pityeregve kel ha oviba kell menni,majd az oviban is sír.Álltalában azért mert álítása szerint nem szeretne enni ott.De,itthon mindent meg eszik ahogy eddig az oviban is.A sírás megy reggel majd délben ebédkor és mikor uzsona van akkor is .Az ovonők szerint szeretik a gyerekek mindenkivel jóba van ahogy eddig is és hogy ne ott keresem a probléma okát.Itthon nem sír és mindig jokedvű ha máshova megyünk például játszora ott sem sir soha.

2022. dec. 12. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Valami nem történt az elmúlt időszakban akár otthon, akár az oviban?
2022. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Miért emelted ki az evést?
2022. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szeretne ott enni? Megetettek vele vmit, ami nem finom vagy esetleg már nem volt éhes és erőltették? Esetleg rosszul lett evés után?
2022. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, latom, hogy az eves miatt nem akar menni allitasa szerint. Erdemes lenne eljatszani pl. allatokkal olyan szituaciokat, ahol pl. raszolnak az allatoviban a kiskutyara, mert nem akar enni, es hogy ez hogy oldodik meg. Az ovoneniknek figyelniuk kell ra, hogy minden gyerek egyen, ez azert erot probalo is tud lenni, es lehet, hogy kicsit eroteljesebbenszoltak ra, hogy egyen, vagy azt mondtak esetleg, hogy akkor nincs desszert. Ezt egy kisgyerek meg elegge magara tudja venni. En az elobbire tippelek, hogy raszoltak, hogy egyen.


Nalunk a 3 evesem nehezenkezdett el enni, es vihettunksajat magunk altal csomagolt etelt, amibol eloszor az uzsonnat, majd az ebedet, vegul a reggelit is elhagyhattuk, es egy ideig meg a vegen az ures otthoni dobozba kapta a reggelit. Ezt az ovonenik javasoltak, epp hallottamis az egyik nap egy masik, nehezen beszokos gyereknel, ami nem akart enni ott, hogy az ovoneni nekik is javasolta a mi peldankat felhozva, hogy milyen szepen mukodott. 6 honap volt amugy mindez, szoval tenyleg nagyon fokozatosan, a gyerek igenyeit figyelve.

2022. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Először kérdezd ki a gyerekedet rendesen, hogy mi a baja az étellel vagy bármi mással ott.

És mi köze lenne ennek az iskola elkezdéséhez? Ha iskolaköteles és nincs semmi egyéb gond, természetesen menjen. Pl. erről beszélgettél már vele, hogy jövőre iskolába menne és az mennyiben lenne más? Nekem is nagycsoportos a lányom és már rendszeresen iskolásat játszik a babáival. Nálunk ez téma itthon (igaz van iskolás testvére).

2022. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Itthon nem történt semmi változás.Itthon ugyan olyan vidám és eleven mint mindig.Azért emeltem ki az evést mert az ovodában mindig étkezés elött sír és mielött az oviba megyünk akkor is azt mondja azért sír mert ő nem fogja szeretni azt az ételt ami akkor az oviban lesz.(De ő nem is tudja akkor még hogy aznap mi lesz).Az ovónök is elmondták neki ha nem szeretne enni nem kell csak kostolja meg.(de eddig is ott evett és mindent szeretett 3 éve ovis)Megpróbáltuk hogy nem én vittem oviba mert azt mondta az ovonő miattam sír ,de másnál is ugyan ugy sirt.Amint be ér az öltözöbe azonnal elkezd pityeregni,és amint kijövünk délután az ovoda ajton mintha elvágnák semmi baja nevet boldog.
2022. dec. 12. 11:12
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm megpróbálok akkor vele szerepjátékozni.Azért kérdeztem a iskolát mert az ovonők azzal ijesztgetik és engem is ha nem fejezi be a sirást jövöre is ovodás lesz.
2022. dec. 12. 11:14
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk sajnos egy sima minőségromlást is el tudok képzelni a mai élelmiszerárak mellett, és azért van az a spórolási szint, ami alatt már nem finom az étel. Ezen viszont sajnos nem lehet segíteni.

Nem váltott esetleg az óvoda szolgáltatót vagy helyben készítik az ebédet?

2022. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Azért ez az ijesztgetés se a legjobb az óvónők részéről, nem hinném, hogy közelebb vinne a megoldáshoz.
2022. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
9-essel ertek egyet, a gyereknek is mondtak, vagy csak neked? Ha utobbi, akkor az meg ugy mindig okesabb, mintha a gyereknek. Valoszinuleg raszolhattak, hogy egyen, es akkor valamiert megijedhetett. Felajanlhatod az ovonoknek, hogy visztek otthonrol reggelit, olyan dobozban, amit a gyerek is felismer, es amit vele is elore megbeszeltek, es hogy annal is sir-e. Ha nem, akkor amit irtam, fokozatosan meg lehetne csinalni. Igaz, hogy igy nekik a dobozra is figyelni kell, de meg mindig kevesbe stresszes ez szerintem nekik is, es a gyerekkel is konnyebb lenne ugy (erre hivd is fel a figyelmuket).
2022. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!