Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Zárkózott anyukaként óvodai...

Zárkózott anyukaként óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben ovi de én már most szorongok hogy mi lesz a beszoktatáson!

Nem nagyon jártunk közösségbe sőt a közösség kimeríti anyukámékat és a párom anyukájàt…

Utálok másokkal beszélgetni is , gondolom a beszoktatáson mind a többi anyukával és gyerekkel kell ismerkedni

Ki hogy oldotta meg zárkózottként ?



#beszoktatás #Zárkózott anya
2023. jan. 16. 12:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az se megy ha pl mások előtt játszani kell a gyerekkel,egyszerűen zavarban vagyok olyankor 😔
2023. jan. 16. 12:17
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a gyerek érdekeit nézd, ez nem rólad szól. Vigyed közösségbe már holnaptól, ha tudod, hogy könnyebb legyen neki a beszokás!! Az ég világon senkit nem fogsz te érdekelni ott az óvodában, gondolj erre... 😉


Én is nagyon zárkózott vagyok, mégis vittem eddig is a gyereket a baba-mama klubba, hogy legyen társasága...

2023. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem is kell a masikhoz hozzaszolni, sot az ovonokhoz sem, mert ugyanugy dolgoznak, mint maskor. Lefoglalja oket a sok gyerek. Te beviszed a sajatodat es a gyerek majd elmegy játszani, vagy hoz neked jatekot. En figyeltem csak, mert annyi uj jatek van, elvolt vele egyedul. Nyugi. Ezen ne szorongj. Nem kell produkalnod semmit.
2023. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene velük ismerkedni? Főleg a gyerekekkel?

Nekem legfeljebb az óvónővel kellett szót váltani, más anyukákkal nem, nem is voltunk sokan, egyszerre itt nem szoktatnak be sok gyereket. Mindenki figyelt a sajátjára, és ennyi.

2023. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Pekka ***** válasza:
75%

Ismerkedni nem kell, nem kötelező, ez csak egy csak lehetőség. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki szeret/tud beszélgetni idegen emberekkel. Nincs ezzel semmi gond.

Én sem csípem nagyon a bájcsevelyt, nem is szoktam túlzásba vinni. Aki ezt nem érti meg, az az ő problémája.

Szerencsére nálunk gyorsan ment a beszoktatás mindhárom gyereknél. Első nap bevittük, bement a csoportba, mi pedig leléptünk a dolgunkra. Ebéd előtt elhoztunk, ennyi volt az első nap.

Másnap már rendesen ment oviba mindegyik, de még nem aludtak ott. Ebéd után hazahoztuk. Pénteken már ők akartak ott aludni.

Én munka után megyek oviba a fiamért (a többiek már iskolások) és általában "záróra előtt", szóval már nagyon nincs is kivel találkoznom a gyerekemen és az óvónőn kívül.

2023. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek kell beszokni, "ismerkedni", nem neked.

De ne legyél ilyen végleges, mert akkor a gyerekből is ilyen túl zárkózott embert csinálsz. Az is fura, hogy eddig még nem jártatok közösségbe, társaságba.

2023. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Sokféle beszoktatás van, nálunk az egyik gyereknél nem is volt, a másiknál meg az óvónővel váltottam pár szót és ennyi. Gyerekkel nem kell ismerkedni, szülők meg ott sem voltak, mivel nem egyszerre ment a "beszoktatás".

Amúgy 9 éves a nagyobb, a legtöbb anyukával (beleértve a 4 év ovis létet) csak a sziáig jutottam, van akiket egyáltalán nem is ismerek, mert nem találkoztunk még. A 2 gyerek társaságából összesen 3 anyukával tudok kommunikálni ha kell valami miatt, közülük az egyik falszomszédunk....

Játszótérre sem jártunk/járunk, ovi előtt semmi társaságuk nem volt, semmi hátrányuk nincs belőle.

2023. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Igazából az a fontos, hogy a gyereked lássa, hogy ti az óvó nénivel milyen jó barátok vagytok, hogy te barátságosnak tartod az óvó nénit. Ez segít átadni a hozzád fűződő kötődését az óvó nénire, hogy vele is biztonságban érezze magát, megbízzon benne. A gyereked a te véleményedet másolja le.
2023. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk nem tudom, hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy valaki ennyire betegesen antiszociális legyen, hogy azon szorongjon, hogy hozzászól esetlet egy másik anyuka az oviba.


Ezt előbb kezeltetni kellett volna, nem mindenféle ilyen pszichés problémával gyereket vállalni.....

2023. jan. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így ment:


Bementem a gyerekkel.

Leültem ( teljesen feleslegessen)

Észre sem vett, hogy ott vagyok, ültem a sarokban.


Aztán hazamentünk ebéd előtt.


Másnap beengedtem a gyereket.

Én maradtam az öltözőben.


Hazamentünk ebéd előtt.


3. Nap beadtam a gyereket..

elmentem haza

Ebéd előtt mentem érte.


4. Nap reggel 8-ra vittem

Ebéd után hoztam haza.

1 hét utàn pedig ottaludt.


A másik gyerekkel már első nap sem mentem be végig. Csak 5 percre.

Ugyanígy ment le.


Nem kellett senkivel bratyizni…

( pedig bratyizós vagyok🙃)

2023. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!