Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodában nem kapja a fejleszté...

Óvodában nem kapja a fejlesztést. Más is járt így?

Figyelt kérdés

Kislányom megkésett beszéd fejlődésű. Egy éve jár magán logopédushoz. Márciusban lesz 4 éves. (Ovit 3,5 évesen kezdte,mert itt csak szeptemberben kezdhet. Nincs máskor beszoktatás.)

Nos, először is nagyon bunkón, burkoltan de lefogyatékosozta az egyik óvónő. Elmentünk nevtan-ba. Ahol megállapították,amit eddig is tudtunk,hogy nincs értelmi baja. Gyógypedagógus foglalkozik vele egy éve, már mondta volna,ha gond van.

A lényeg a lényeg, hogy heti 2* ingyenes fejlesztésre jogosult lenne az oviba. Ezt írta elő a nevtan. Erre közlik, hogy idén az oviban ezt nem tudják biztosítani. 🙄🙄 Istenem.

Mindegy járatjuk fizetős fejlesztésre továbbra is. Amúgy beszéde beindult az ovi óta.

De! Hová forduljak,ha nem adják meg a kellő fejlesztést?


2023. jan. 17. 07:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehov

Ha nincs meg az emberi erőforrás rá, akkor nem tudják biztosítani


Logopédia stb az oviban sima felmérés van

5 éves kortól foglalkoznak velük.

Ez a kötelező.

( szintén érintett vagyok)

2023. jan. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi örültünk, ha nagycsoportban heti kb fél órában logopédus foglalkozott a gyerekekkel (néggyel egyszerre), nemhogy bármilyen fejlesztést kapjanak
2023. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a választ. Akkor ez így rendben van. Jövőre biztosítják. Bár akkor csak 4,5 éves lesz. Beszéde nagyon beindult most.

Logopédusunk szerint jót tett a közösség,illetve,hogy 3 éves kor előtt felismertük,hogy ez nem oké

2023. jan. 17. 08:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Nálunk 4,5 éves korra amúgy a kutya sem mondja meg, hogy indított volt.


2 év 3 hónaposan vittem fejlesztésre, akkor lett világos, hogy valami nem kerek.

Ovira jobban beszélt több társànàl.


Az érintettségünk a logopédiával most a nyelvlökéses nyelésben mutatkozik, emiatt bizonyos betűk képzése sem helyes ( sz; c; stb) de nem pösze.


Viszont a probléma a fogazatát érinti, később kezeletlenül fogszabályzót sem helyeznek fel.

2023. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira kevés gyógypedagógus, logopédus van, hogy a fiam ovijában sem tudják megoldani csak a nagycsoportosoknak.
2023. jan. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Önkormányzatnál jelentsd. Fiamat is magánba hordtuk logopédiára. Oviban hivatalosan volt, de egy tanév alatt 3szor talált be az oviba.
2023. jan. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom beszedfogyatekosnak mondta az óvónő, az nem olyan fogyatékos, mint amire te gondolsz, csak azt jelenti a beszéddel van problémája. Nálunk jár hozzá logopédus, de nem túl jó, szóval ne várj tőle sokat, majd ha egyszer megkapja a fejlesztést. Az én lányom nem véletlenül kezdett későn beszélni, rossz a beszédértése, diszlexia veszélyeztetett.
2023. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Ugyanez! 2 évesen mondtam, hogy ez így nincs rendben. Nem volt szókincs robbanás. Két szótagú szavakat mondott csak. Szuper ezt hallani, hogy van ebből kiút 🤩 gratulálok 🥰

Kedves 5-6os! Ezt mondta a logopédusunk is, hiszen ő is dolgozik állami szférában is.Ő ajánlotta,hogy az ovival karöltve kérjünk az önkormányzattól segítséget! Köszi 😊

Huhh kedves 7-es! Képzeld nagyon degradálóan mondta, hogy "más baja is van" nem csak az, hogy nem beszél.🤬🤬 Nagyon mérges voltam,mivel a kislányom önállóan öltözik,nem cumizik, jól alkalmazkodik, szépen eszik,nem válogat,szót fogad,elalszik bent. És első 4 óra után tett ilyen megjegyzést, beszoktatás alatt. Azóta rájött, hogy "normálisabb" néhány fecsegő társánál.

2023. jan. 17. 11:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen,7-es,ez benne van a pakliban,de egyáltalán nem biztos, hogy lesz ezzel gondja. Bízunk benne 😊
2023. jan. 17. 11:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Van kódja, ha igen kel kérni utazó tanárt.
2023. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!