Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek az úszásra?

Kötelezhetnek az úszásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam ovis csoportja úszni jár. Az úszásoktatás feltétele volt, hogy minden gyerek menjen, ha valaki nincs benne, akkor nem indul, hogy ne kelljen senkit másik csoportba betenni.

1,5 hónapja tart, de kisfiam utálja. Mostanra ott tartunk, hogy előző este sír, aludni sem akar. Reggel szintén sírva megyünk óvodába. Ez a második alkalom óta tart és egyre csak rosszabb. Beszéltem az óvónénivel, aki azt mondta, hogy javulni fog a dolog, ne hagyjam, hogy feladja és hogy ott egyébként jól elvan. Erre este láttam képeket a tegnapi meg a múlt heti úszásról, és minden képen, amin a kisfiam szerepel vagy szomorúan ül vagy sír. Mi a férjemmel egyelőre nem erőltetnénk, merr látjuk hogy lelkileg mennyire megviseli. Mondtam is az óvónéninek, hogy mi akkor kivesszük az úszásról, de azt mondta olyat nem lehet, mert az elején megegyeztek a szülők, hogy mindenki jár. És ha egy nem megy, akkor később a másik meg a harmadik gyerek se. Mondtam, hogy én havi 7200 Ft-ot nem fizetek azért, hogy a gyerekem lelki roncs legyen. Nagy kegyesen megengedte, hogy akkor ne járjon, de itthon kell tartanom minden hétfőn, mert a másik csoportba nem vihetem. Én is dolgozom, nem tudok minden héten szabit kivenni. Ilyenkor mit lehet tenni? Mit csinálnátok?


2023. jan. 24. 12:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Kötelességük az óvodában felügyeletet biztosítani neki azon a napon is, amikor az úszás van. Ha másik csoportban, akkor ott.
2023. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek, ez akkor már ki is derült.

Szerintem beszélj az intézmény vezetőjével erről. Nem értem, miért probléma, ha át kell vinni másik csoportba egy gyereket. Nálunk ez előfordul, és senkit nem hallottam még háborogni rajta. Nagyon érdekes itt az óvónők hozzáállása.

2023. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező, az enyém sem jár, ilyesmire nem kötelezhet senki.
2023. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen nincs, hogy kötelező, sőt azt sem mondhatja,hogy otthon kell fognod. Beszélj mégegyszer az óvónővel, hogy nem tudod ezt munka mellett megoldani, vagy vihesd másik csoportba ,vagy menjen velük, csak ne kelljen úsznia.

Óvónő vagyok, nálunk ha többek nem jönnek, akkor mennek másik csoportba, ha csak 1-2 gyerek nem úszik, mi őket el szoktuk vinni magunkkal és addig velünk vannak, viszünk nekik színezőt, beszélgetünk velük.

Ha az óvónővel nem jutsz dűlőre, beszélj az óvodavezetővel. Hihetetlen, hogy egy óvodapedagógus képes végignézni, hogy szenved egy gyerek és tovább erőlteti. Jól tetted, hogy nem engeded, felesleges ezzel traumatizálni, ha ennyire nem tetszik neki.

2023. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

"hogy ne kelljen senkit másik csoportba betenni"


Miért, akkor összedől a világ?

Még ha más korosztályú csoport, akkor sem szabadna ebből problémát csinálni. Egyébként sem egész nap vannak a többiek uszodában. Gondolom fél kilenc körül reggeliznek és utána indulnak, és ebédre hazaérnek. Ebédnél és utána már a saját csoportjában lenne.

Szerintem állj a sarkadra, írásban kommunikálj az óvoda vezetőjével. Írd meg, hogy fenti okok miatt nem akarod, hogy járjon a gyereked. Ha kötelező, mutassa meg, milyen szabály/jogszabály alapján. Nem fog tudni ilyet mutatni. :-)

Az egy másik kérdés, hogy utána kéne járni, miért ilyen rossz élmény ez a gyerekednek. Mindenki más jól érzi magát ott? Más napokon jól érzi magát a fiad az óvodában?

2023. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

Mikor mennek úszni? Ha délután akkor valaki vigye haza ebéd után.

Vagy ne úszon csak vigyék magukkal gondolom ovonéni sem úszik

2023. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
9%

Iskolában kötelező az úszás oktatás, onnan nem fogod tudni kivenni.


Mi lenne, ha hétvégente elmennetek vele az uszodaba? Veletek csak nem félne

2023. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
7, dehogynem ki lehet venni onnan is, de az még hosszú évek, addig megérhet rá. Pont azért nem kellene most erőltetni, mert akkor később se fog.
2023. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%

8!


Az iskolai KOTELEZO úszás oktatásról NEM lehet kivenni. Azért kellene a szülőkkel mennie, hogy biztonságban érezze magát és legyozze a félelmet

2023. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem szereti, ha a víz a szemébe megy. A hajmosás is tortúra. A kisfiam autista, vannak dolgok, amikre hevesebben reagál.

Az iskola még messze van, addig változhat még.

2023. jan. 24. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!