Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a lényege az olyan óvodákna...

Mi a lényege az olyan óvodáknak, ahol vegyes csoportok vannak?

Figyelt kérdés
Ahová a lányom jár, ott nincsenek vegyes csoportok, ő most kiscsoportos. De több óvoda is van a városban, ahol vegyes csoportok működnek. Én személy szerint örülök, hogy a lányom nem vegyesbe jár, hanem tényleg a vele egykorúakkal van. De sok embertől hallottam, hogy jobb a vegyes. Miért? Miért jó egy kiscsoportosnak, ha nagyok közé kerül, illetve miért jó a nagynak, ha kicsik is vannak velük? Más korosztály, más foglalkozások valók nekik. Hogy tudják ezt megoldani az óvónők, egyáltalán miért alakult ez ki? Azért is érdekel, mert egyszer már megfordult a fejemben óvoda váltás, és pont egy olyan óvodát néztem ki, ahol vegyes csoportok vannak. Egyelőre úgy néz ki, marad itt, de soha nem lehet tudni mit hoz a jövő.

2023. febr. 9. 13:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem jó, a kisfiam nagycsoportos és most 1 kiscsoportost betettek hozzájuk, mert nincs hely máshol. Szerintem jobbak a tiszta csoportok.
2023. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is jobb, ha vele egykorúakkal van. Az én kislányom viszont pont vegyes csoportos oviba jár, egyelőre ez így jó, hiszen a kicsi sokat tanul a nagyobbtól. Viszont a nagyobbat a kicsik visszahúzhatják. Ha értitek, miről írok. Tehát kicsinek előny, nagynak visszalépés.
2023. febr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Csak tippelek, de a kicsik szempontjából talán azért jó mert tanulhatnak a nagyoktól sok mindent. Fordítva viszont nemtudom a nagyoknak mi hasznuk belőle.
2023. febr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
2-es vagyok: Például a nagyok már többnyire szebben beszélnek, végigülik a hosszú meseolvasást, stb stb... Így az én lányom is eltanulta ezeket, nem akar "kilógni".
2023. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Óvodapedagógus vagyok, szerintem sem jó dolog. Igazából ez a kis falusi ovis miatt lett kitalálva, ahol mondjuk 1-2 csoportra való gyerek van összesen, ott van létjogosultsága. Aztán valakinek úgy megtetszett, hogy biztosan jó sok pénzért írt egy óvodai programot vegyes csoportokra. Senkinek nem jó, sem a kicsiknek, sem a nagyoknak, sem az óvónőnek. Szerencsére a munkahelyemen is tiszta csoportok vannak.
2023. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%

Vegyesbe járt mindkét lányom és nagyon szerették minden korcsoportban. Kicsiként mindig volt nagy, aki segítette őket, akitől tanulhattak és nagyként nekik is voltak pártfogoltjaik.

Ahhoz, hogy a foglalkozásokban/tevékenységekben mindenki megtalálja a nekivaló szintet, jó óvónők kellenek. A mi esetünkben ezzel sem volt gond. Mindketten felkészültként kezdték az iskolát (mondjuk ehhez mi, szülők is megadtunk minden segítséget, nem az óvodától vártuk el)


Dolgoztam oviban ahol 7 vegyes és 1 tiszta csoport volt. Markáns különbség volt abban, ahogy egymással viselkedtek a gyerekek. A tisztában kevésbé segítették egymást, mondván "velem egyidős, ugyan azt tudja".


Ezzel a rendszerrel kicsit utánozzák a családot. Ott is különböző korosztályú gyerekek élnek együtt.

2023. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Azért ez pont olyan, mint egy családban a testvérek. A kicsik önállóságot tanulnak a nagyoktól, a nagyok megtanulnak tekintettel kell lenni a kicsikre. Enyémek sem vegyesbe jártak, de szerintem teljesen oké ez is.
2023. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%
Oké hogy egy családban is különböző korúak a gyerekek, de ott nem 30 gyerekre jut 1-2 felnőtt.
2023. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Szintén vegyes csoportba járt a lányom (és most kezdték az ikreim is ugyan itt.)

Rengeteget tanult a nagyoktól. Ügyesedett, a szókincse sokat fejlődött (nyilván rossz irányban is volt rá példa)

És sosem volt magányos. Az első naptól volt egy egy nagyobb aki kísérgette őt, istápolták stb.

Aztán belőle vált empatikus nagycsopis. Már ő segített a piciknek öltözni, vígasztalalta őket, átadta a tudását.

Mire megérkeztek a kistesók, komoly segítséget jelentett a mindennapokban hogy ilyen ügyes figyelmes gyerkőc lett.


Az óvónők és a dadus néni nálunk igazi a "jó isten is óvónéninek szánta őket" típusok.

Talán ez a kulcsa az egész rendszernek. Rutinos (30+ éve a pályán) melegszívű, a gyerekeknek igazi támaszt jelentő emberek

2023. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
Az én kislányom ovis csoportjában fiatal tanító nénik vannak, és szerintem nagyon jók, pedig az egyiknek még egyelőre saját gyereke sincs. Emiatt aggódtam, hogy nem lesz még a közös hang, de minden rendben, ügyes, kedves tanító néni.
2023. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!