Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Itt az óvodaváltás lenne már...

Itt az óvodaváltás lenne már a megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam középsős.

Kiscsoportban egy másik óvónő volt, középsőben új óvónénit kaptunk.

Kisfiam elevenebb, nem a leülök és egész nap rajzolok típus.

Ebéd után már nem alszik, de nem zavarja a többi gyereket, elfekszik addig csendben.

Az óvónő fogadó órán közölte, hogy a kisfiam le van maradva, nem vág szépen ollóval, feladatlapoknál hibázik, mozgása darabos és szerinte nem megfelelő a figyelme, sőt szerinte tulmozgasos..

Elvittem fejlesztőpedagógiai vizsgálatra, hogy ne én, mint elfogult szülő cáfoljak ezekre rá.

A fejlesztőpedagógus teljesen rendben találta, nem is értette az óvónő által felsoroltakat..

Mikor délután megyek érte az oviba, mindig szépen építget, rajzol, nem össze-vissza futkozik.

Az utóbbi időben nem szeret oviba járni.

A fejlesztőpedagógus azt sem értette miért csinaltatnak feladatokat a gyerekekkel, ráadásul mint kiderült kivitték egy külön szobába és ott akarta vele megoldatni valamit, de ahogy ő fogalmazott, “az istennek nem akart neki mutatni két különböző vonalat”.

Teljesen “butának” festette le a fiamat és javasolta a fejlesztőpedagógiai felmérést, amit meg is csinaltattunk ugye.

A felmérés alapján az is kiderült, hogy semmi lemaradása nincs a kisfiamnak, sőt nagyon jól teljesített.

Miután az óvónő előadta, hogy szerinte figyelemzavaros és kilátásba helyezte, hogy hiperaktív a fiam, teljesen kiborultam, a vizsgálat napjáig olyan stresszben voltam..

Férjemmel beszéltünk, óvodaváltáson gondolkodunk.

A gyerekekkel és a másik két nevelovel (dadus és ped asszisztens) jól elvan a kisfiam. De az utóbbi időben nem szeret oviba menni, az ajtóban is csak áll megszeppenve és nézi az ovonot.

Szerintetek?

Volt valaki hasonló cipőben?


2023. febr. 17. 06:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Nyomd a pofájába a papírt és állítsd le.
2023. febr. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mint az egyes, csak kicsit finomabban.

Az ovodavaltas nem megoldás, mert a gyerek elveszett a barátait, lehetséges hogy nehezen illeszkedik be, plusz sosem tudni, hogy az új helyen nem e rosszabb lesz,

2023. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem pont ilyen gondot "diagnosztizált" a fiamnál az óvónő, de ő is el akarta küldeni és én is elgondolkodtam, mi legyen. Párhuzamosan elkezdtem keresni másik óvodát és szembesítettem az óvónőt mások véleményével. Nekem ez segített, mert visszavett és a fiam maradhatott, most jól érzi magát a csoportban. De ha egy hajszállal is piszkálta volna tovább, vittem volna máshová a kicsit. Mutasd meg a papírt és kérd meg, hogy ne vonja ki felmérés címén, hogy bizonyítson bármilyen igazat, hanem hagyja békén. Ha nem teszi, vidd el inkább.
2023. febr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Ha megkapjuk a papírt, beviszem.

Csak kérdés mennyire fog továbbra is problémázni.

Azt nem tudom, van-e értelme úgy is maradnunk, hogy az óvónő nem kedveli a fiamat.. Mert ezen a papír változtatni nem fog.

2023. febr. 17. 07:26
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Valóban, azon nem változtat, hogy kedveli e. De azon valtoztathat, hogy ezta továbbiakban is kimutatja e. Nincs azzal baj, ha az óvónő nem szereti a gyereket. Minden gyereket nem lehet szeretni. Csupán kimutatás nem szabad. Ezen változtathat a papír. Anno a gyerekemet nagyon utálta az osztalyfonoke. Folyamatosan panaszkodott rá, semmi nem volt jó amit csinalt a gyerek. Elmentem nevelési tanácsadóba, onnan kiment a vezető megfigyelésre az iskolaba. A véleménye az volt, hogy a gyerek egy fokkal se rosszabb, mint a többi, csak q tanár nem kedveli. Nekünk akkor felajanlotta, hogy próbáljunk meg egy BTMN igazolast, az sokszor segít az ilyen hekyzeteken, mert a tanár igazolva látja a véleményét. Segített is. Onnantól egyszer se kötött bele az egyébként ugyanúgy viselkedő gyerekbe.
2023. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Meg ha hiperaktív, figyelemzavaros lenne, az mindenhol jelentkezne.. De ő abszolút megül, társasjátékozik, legózik, rajzol..

A fejlesztőpedagógus 45 perces tesztet csinált vele, meg sem ült volna, ha gond van, pláne nem teljesít jól.

2023. febr. 17. 07:36
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a megoldás, hogy elmenekültök. Ha megvan a papír, óvónővel beszélj az óvodavezető bevonásával.
2023. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek, ne menjetek el. Mi a garancia arra, hogy máshol nem lesz bunkó óvónő? Meg itt vannak a barátai, ez nagyon fontos dolog.

Szerintem is nyomd az óvónő képébe a papírt, és nyomatékosan hozd a tudomására, hogy eszerint ő ítéli meg rosszindulatúan (én direkt ezt a szót használnám!) a gyereked viselkedését. Határozottan szólítsd fel, hogy szíveskedjen ezen változtatni.


Mindenképpen érezze az óvónő, hogy 100%-ig ott állsz a gyereked mögött és megvéded az igaztalan támadástól.

Jó ötlet, amit 7-es mondott, vagyis kérni egy beszélgetést hármasban, ahol az óvodavezető is ott van. Ha mindez ott hangzik el, az még hatásosabb. Ha a férjed keményebb fellépésű (de nem kiabálós, csak olyan, akit nem lehet lemosni a pályáról), akkor akár ő is intézheti mindezt.

2023. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%
Az ovodavaltashoz nem tudok hozzászólni. Én nem valtanék. Nem is értem miért kellene ebben az esetben. Viszont a felmérés nem mindig pontos, főleg az állami. És az óvónő sokat látja a fiadat. Lehet benne igazság, amit mond. Úgyhogy a helyedben elvinnem magánban is megnezetni, mert mi pl. teljesen más eredményt kaptunk a szakszolgálattol és a magantol. És végül az óvónőnek lett igaza.
2023. febr. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Magánban vittem el, nem a szakszolgálathoz vittem.

Plusz van szakember családon belül, vele is beszéltem.

2023. febr. 17. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!