Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan történik a beiratkozás?

Hogyan történik a beiratkozás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy amelyik óvodába szeretném a fiamat iratni akkor oda be kell mennem személyesen, vagy küldenek papírt ahol le vannak írva az óvodák és azt kell bejelölnöm ahová szeretném hogy járjon? (Óvodaköteles lesz szeptembertől)

Bocsi a tudatalanságomért, de nincs senkim akitől megkérdezhetném és nem szeretnék semmit sem elrontani. Köszi!


2023. febr. 24. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a körzetibe jelentkeztünk. A honlapon leírtak minden tudnivalót, feltették a kitöltendő papírokat. Letöltöttem, kitöltöttem, és volt 1 hét, amikor be lehetett vinni. Aztán rá kb 1 hónapra küldték az értesítést a felvételről.

Levelet csak az állam küld, hogy intézd az óvodás korú gyermekednek a felvételit.

2023. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!! 😊

Én nem a körzetis oviba szeretném majd beiratni a fiamat, ez esetben hogyan működik? Jeleznem kell a körzeti ovinak hogy nem oda fog menni a fiam?

2023. febr. 24. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem, áprilisban szoktak lenni nyílt napok, érdemes elmenni, ott elmondják. de a mi ovinkbnak a honlapon is rajta van. nálunk be kellett menni személyesen és ott kitölteni a papírt.

Jelentkezési lapot magától egyik ovi sem fog küldeni, a körzetes sem.

2023. febr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így csimáltam (abban az évben költöztünk ide)

Googleven megkerestem h xy óvodai körzetek. Mivel nem találtam ilyet (orvosi, védőnőit igen) így felhívtam az önkormányzatot h hogy is van ez?

Nálunk 4 ovi van de nincs utcákra körzetesítve. Néztem a helyi Facebook csoportot. Ott azt hiszem márciusban tették ki hogy áprilisban van a beiratkozás. (Ez az önkormányzat honlapján is szerepelt) Elmentem az adott címre (az egyik oviba) az adott napon. Ott a hölgy a papírok kitöltése után mondta h 2 ovit jelöljek meg ami a 4 közül szimpi és majd júniusban kapok értesítést levélben hogy hova vették fel.

Az ikreimnél tavaly, már az egészet itthonról online (emailben) lehetett intézni. Űrlapokat letöltöttem az önkormányzat oldaláról, majd az adott emailt címre küldtem el őket

Mindenképp érdemes helyi anyukás csopikban kérdezősködni h kb mikor és hogyan zajlik, mert gondolom helyenként eltérő

2023. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Arra azért készülj fel hogy ha nem veszik fel az általad kinézett oviba (pl megtelt a létszám a körzetesekkel) akkor utána a körzetes ovid nem köteles felvenni, hanem oda rakják be ahol éppen több hely van. Én ezért nem kockáztattam másik ovit.
2023. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod máshová beíratni de egyáltalán nem biztos, hogy felveszik. Körzeten kívülről akkor vesznek fel gyereket, ha marad szabad férőhely a körzetesek és a csókosok után. Én megfontolnám a korzetes ovit, ha nincs protekcióm, főleg ha népszerű oviba akarod íratni. A körzetes viszont köteles felvenni ha óvodaköteles korú.
2023. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 babyboom567 ***** válasza:
44%
Én nem tudom, hogy idén nálatok hogy van, de mikor mi írattuk az oviba a gyereket,a jelentkezési lapokat február 16-ig le kellett adni.A kutya sem küld neked semmit, papírt az ovikba kaptunk a nyílt napokon.3 ovit kellett megjelölni,abból kerültek be valahova a gyerekek.És ezután jött értesítés,hogy melyik oviba vették fel.
2023. febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!