Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van valami megoldásotok,...

Van valami megoldásotok, hogyan lehet csendes pihenőre bírni egy 3 évest az oviban?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hosszú lesz…

A kisfiam 3 éves és mindig borzalmasan rosszul aludt. Ha egyszer elalszik, nincs baj, de az altatás kriminális. Jó ideje (kb 2 éve) az ágyában altatjuk simizéssel, de nagyon nehezen alszik el még mindig, átlag 1 óra az altatás. Próbáltunk teljesen sötétet, éjszakai fényt, nyugtató zenét és teljes csendet, aludt a saját szobájában és mellettünk is, de sehogy se könnyebb. A legnagyobb baj, hogy közben hangoskodik, lemászkál az ágyról, folyamatosan történeteket mesél és kérdezget. Ez itthon is probléma, de az oviban még inkább, mert nem hagyja aludni a többieket és sokszor el se alszik. Itthon amúgy minden délután alszik kb 2 órát, csak az altatással kell megküzdenünk.

Az a baj, hogy úgy látom nyáron könnyebb, mert jobban lefárad, ha sokat vannak kint, de most gondolom nem olyan sok a kint töltött idő.

A másik probléma, hogy sokat beteg és mivel én veszélyeztetett terhességgel vagyok itthon és kb fel se kelhetek az ágyból, csak mosdóba, amikor beteg volt, anyukám, vagy a nagynéném vigyázott rá és ők nem igazán tudják elaltatni, így 2 hét otthon, 1 hét az oviban… nem nagyon szokja az ovis alvási rendet.

Ma eléggé kétségbe is estem, mert az óvónő azt mondta ha ez így megy tovább, ki lesz küldve az öltözőbe egyedül. Így se szeret járni, nem tudom mi lesz, ha magában kell lennie kint órákig, már sírok ahogy írom a kérdést.

Egyébként szófogadó, kedves gyerek, csak az alvás nagyon nehéz.

Van esetleg valaki hasonló problémával? Hogy sikerült megoldani? Nevelési tanácsadóban foglalkoznak ilyesmivel? A védőnőnek már mondtam párszor, de csak annyi volt a válasz, hogy ő ilyen, azért mi mindig altassuk el.

Mindenképp szeretnénk megoldani a dolgot, nekünk is egyszerűbb lenne és nem szeretném, ha szomorkodna az oviban.



2023. febr. 27. 17:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
A fiam sem alszik az oviban, és még jó sokan. Az meg hogy kiküldik, mond meg hogy akkor a fenttartóhoz fordulsz mert egyedül nem küldhetik sehová. max akkor üljön mellette egy dajka az öltözőben, hogy a többieket ne zavarja
2023. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Ha egyedul kikuldik, azonnal feljelented oket meg aznap, veszelyeztetes miatt. A millios karteritesbol meg tudod fizetni majd a maganovodat. Ezt igy megmondanam ...


Amugy meg a legtobb gyereknek mar nincs szuksege 3 evesen alvasra ( ez ilyen magyar eroszak, sehol masutt nem altatjak intezmenyben a 3 ev felettieket) az ovonok dolga lefoglalni oket.

2023. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem, az óvónők dolga alvás időben a tengernyi adminisztrációs munka, hogy tudjanak neked infókkal szolgálni a gyerekedről pl vagy hogy ne csupasz csoportba menjen be a gyerek reggel. Az pedig hogy egy 3 évesnek nincs szüksége alvásra az egyenesen nonszensz.
2023. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Dajka vagyok és az előző válaszoló. Halkan énekelt altatódal, rövid mese, teljes sötétség, simogatás a mi módszerünk, és az hogy nagyon sokat vannak az udvaron. Nagyon lefáradnak a friss levegőn. A ti óvónőtök milyen módszerekkel altat, kérdező?
2023. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg az a nonszensz, hogy szerinted normális dolog kitenni egy 3 évest egyedül a csoportból. És ha valami baja lesz, vajon ki felel érte? Én ezt nem engedném. Ha meghallanám, hogy ez történt, kiverném a balhét. Ez van, biztos nem ő az egyetlen gyerek, aki nem alszik el, oldják meg.
2023. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen minden problémás gyerek gondját oldja meg az óvoda, a bölcsőde és az iskola. Azt is, amit a szülő megoldhatna, vagy maga sem tudja megoldani. Különben jön a feljelentés. Ezek a válaszok felháborítanak,mert nem próbálnak együtt működni, csak követelőznek.
2023. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Hogy működjön együtt? Menjen be elaltatni?

Kisgyermek nevelő vagyok, nem hogy 3 évesen nem alszanak, de vannak kisebbek is akik nem alszanak nem minden gyerek egyforma.

Van 3 gyerekem az első kettő 5 éves koráig aludt, kb sosem keltek éjjel ahogy 3 hós koruktól átaludták az éjszakát.

A kicsi most lesz 4,ő sem alszik csak nagy ritkán, és itthon sem alszik el délután.

Éjjel is sokszor forgolódik van hogy nehezen is alszik vissza.

2023. febr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
10%
7. Olyan jó, hogy mindent meg lehet magyarázni. 3 év láblógatás otthon nem elég ahhoz, hogy a gyerek normális legyen.
2023. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Nevelni kell a gyereket. Meg kell tanulnia, hogy csendben kell maradnia, ha nem alszik. Ha nem megy, vidd haza. Az is nonszensz, hogy egy neveletlen miatt a többi nem tud pihenni.
2023. febr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
9. Na itt azt a szót, hogy nevelés itt nem szabad leírni, sérti a szülők érzékenységét.Meg a sok kis Buddháét is.
2023. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!