Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovis csoportotokban van...

Az ovis csoportotokban van olyan, aki nem fizet csoportpénzt? Éri emiatt hátrány?

Figyelt kérdés

Óvodánkban 1000 Ft a havi csoportpénz. Nem egy nagy összeg, de van aki ezt sem fizeti. (Nem mélyszegénységben élnek)

Már mikuláskor felháborítónak tartottam, hogy a közös pénzből ezeknek a link szülőknek a gyerekei is kaptak csomagot. Így volt ez egyébként a tavalyi fagyizáson is. Most pedig mentek egy programra, ami párszáz forint volt és csoportpénzből lett fizetve. Az én fiam beteg volt, így ő nem ment. Ellenben a képeken látom, hogy a semmit nem fizető gyereke ott vigyorog.

Kicsit pofátlanságnak tartom, hogy vannak, akik másokon élősködnek. Ugyanígy a gyümölcsfelelős...van aki a 1,5 év alatt egy almát nem vitt be, én meg havonta kétszer.

Szerintem úgy lenne igazságos, ha ezek a gyerekek nem részesülnének a közösből és akkor a szüleik észbekapnának.


2023. márc. 5. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

A gyerekeket büntetnétek a szülők nemtörődömsége miatt.

Első körben szülőin kellene felhozni a témát, és a szülőkkel közösen megbeszélni, hogy mi lenne a megoldás arra, hogy a szülők anélkül kapjanak a fejükhöz, de ne kerüljenek a gyerekek hátrányba.

2023. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Nyugdíjas óvodai dadus mesélte, hogy mindig volt olyan gyerek, akinek a szülei 3-4 év alatt egy popsitörlőt nem vittek be. Természetesen a gyereket nem büntették meg emiatt, ő nem tehet róla.


Amúgy persze, nem igazságos és felháborító, hogy ilyen trágya emberek vannak. De a gyereket én sem bántanám emiatt.

2023. márc. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 babyboom567 ***** válasza:
60%

Te különben honnan tudod, hogy ki nem fizet?Te gyűjtöd a pénzt?

Szólni kell, nem puffogni, lehet bambák,és elfelejtették,vagy anya azt hiszi apa fizette ki vagy fordítva.

Nekünk is volt olyan, hogy a gyerek mappájában egy cetlire írták fel, hogy vigyünk tisztasági felszerelést, nahát azon a héten pénteken a férjem ment a gyerekért,a mappa mamánál maradt,úgy ahogy volt, került vissza következő héten szerdán, a férjem sem nézte meg, a következő héten találtam meg a cetlit a gyerek rajzai között.Ránk is puffoghattak így ,pedig semmi rossz szándék nem volt senkiben.A férjem csak simán lesz@rja az egészet, én meg nem tudok mindent kontrollálni,nem vagyok ott mindenhol.Annyi kellett volna, hogy x napon mikor kiadják a gyereket MONDJÁK NEKEM,hogy hozzak tisztaságit hétfőn.

2023. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3-as, akinek nem inge... Nem igaz, hogy nem érzed a különbséget a notórius, tudatosan évekig nem fizető szülő és a te példád között...
2023. márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a messenger csoportba kéri az szmk külön azokat akik még tartoznak és mennyivel, szóval mindenki látja.


Igen ők ezt megtehetik.. Nem fizetnek, nem vesznek részt a szuloin, a gyerek pedig ugyanúgy megkap mindent mint a fizető szuloke..

2023. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy amikor beadom a pénzt és aláírom, látom hogy mások neve mellé még 200 forint nem sok, annyi sincs beírva. A gyümölcsnaptár is kint van a falon. Látom hogy hónapokon át ugyanazok az emberek visznek.

Volt már róla szó szülőin, de van aki arra sem jár

2023. márc. 5. 17:54
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk volt olyan család, aki azért nem fizetett, mert nem volt miből. Ennek a gyereknek közös megegyezéssel összedobtuk a pénzt. De volt egy roma család, jómódban éltek, mercivel jártak, kiló aranyékszer rajtuk. Ők szándékosan nem fizettek. Mivel szülőire se jártak soha, ezért a szülőin közösen megegyeztünk, hogy a szülőknek el lesz mondva, hogy csoportpénz hiányában nem részesül a gyerek a közösből. Akkor azonnal kifizették a hátralékot is. Egyébként ugyanúgy elvitték volna a gyereket kirándulni, mert nem rajta akartak busszút állni. De egy próbát megért, és bejött.
2023. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, igazabol szülőin is csak azok a szülők voltak, akik pont fizetnek, adnak mindent. Az óvónő is mondta, hogy meg sem lepődik, ez mindig így van.
2023. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Nàlunk is ez ment aztàn megelégelték és nem kapott csomagot és nem mehetett programra az aki nem fizetett. Meg lett szavazva.Én sem vagyok köszívü de èpp elég a sajàtot eltartani a mostani dràga vilàgban.
2023. márc. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 2x viszek gyümölcsöt?

Én meg minden héten hétfőn viszek, mert kell.

A csoport pénzt mindenki fizeti az egyik helyen az óvónők jelzik ha valaki nem fizet.

Másik helyen van aki nem fizet, én szedem a pénzt ott, de ha továbbra se fizet és talalkozok vele, jelzek neki hogy nem ártana fizetni, pont ezért. Ha van program vagy gyereknap mikulás az a gyerek ugyanúgy kap mint azok a gyerekek akinek a szülei fizetnek. Gyereket nem érdemes büntetni, sajnos sok a nemtörődöm szülő.

2023. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!