Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van két oviskorú gyermekem...

Van két oviskorú gyermekem ,de nem tudom eldönteni ,hogy mikor az egyik lebetegszik, a másik tünetmentes gyerek is maradjon itthon ,vagy vihetem oviba?

Figyelt kérdés
2023. márc. 5. 20:18
 1/10 Thispain ***** válasza:
97%

Őt viheted.

Nem biztos, hogy megfertőződött.

Ha beteg, hazajöhet.

2023. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vittem azt amelyiknek nem volt baja (a következő héten meg cseréltek... 😒)
2023. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk csak a beteg marad itthon. Simán van, hogy valaki beteg, de senki más nem. Persze, vannak betegségek, amik az egész családon végigsöpörnek, de van olyan is, hogy csak 1 beteg, a többinek kutya baja. Vagy olyan is van, hogy 4-ből 3-an betegek vagyunk, amíg az egyik gyerek még csak egy köhintést sem ereszt el :D
2023. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen aki egészséges, mehet. Elég szenvedni itthon egy nyűgös, beteg gyerekkel, nem még legyen a másik is az, mert esetleg unatkozik, a lázas, levert miatt ő sem mehet ki, stb.

Nálunk most pl. 3. hete felváltva betegek.

2023. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért lesz beteg a masik gyerek a következő héten mert már ő benne is benne van és fertőz is..
2023. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte mindig ment az egészséges oviba. Az utóbbi évben viszont 1 kezemen meg tudom számolni hányszor kellett otthon maradjak bármelyikkel is, így általában maradt otthon mindkettő. Az utolsó évben, mikor mindkettő ovis volt. De ismétlem, évi 2x betegek maximum! Szeptember óta az ovis kislányom 1x hiányzott, mikor az iskolás beteg lett egyetlen egyszer, még ősszel. A sulis más, neki mennie kellene, ha hugi beteg, ne maradjon le. Egyébként bejárunk, 20 km, felesleges is lenne néhány nap ovi miatt megtenni napi 2x ezt a távolságot.
2023. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vittem,el voltunk otthon
2023. márc. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, a kicsi most jól van, a nagyobbik lázas.Volt hogy itthon maradt mind a kettő gyerek ha csak az egyik volt beteg ,ès nem mindig kapta el egymástól vagy kb 1 hèt csúszással lett beteg a másik.Mostmár kezd elegem lenni , míg az egyik beteg a másik szenved mivel lázas sokat alszik pihenni akar a kicsi meg szenved unatkozik .
2023. márc. 5. 22:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sosem járna senki nálunk…


Amikor konkrét komolyabb fertőzés volt


Skarlát

Kézlábszàj

Covid, akkor nem ment senki sehova, amúgy járnak

2023. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeptembertől nálunk is aktuális lesz, tervek szerint megy majd a másik. Egyrészt idén is annyit betegeskedett az ovisom, és felváltva is sokat voltak betegek, hogy akkor egyik se járna soha. (Így is állandóan mondják nekem, hogy sokat hiányzik, próbaljam meg többet vinni...) Másrészt nem hiszem, hogy tünetmentes gyereknek igazolna a mi dokink, csak mert a tesó beteg.
2023. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!