Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ment valakinek úgy a gyerkőc...

Ment valakinek úgy a gyerkőc óvodába, hogy nem volt szobatiszta?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam, eddig bölcsibe járt, ahol sajnos nem igazán foglalkoztak azzal hogy elhagyja a pelust. Így én is hiába próbálkoztam otthon. Az adott óvoda beveszi így is, ezzel nem lesz gond. Inkább az érdekelne, hogy aki így volt, annak mikorra lett a pici szobatiszta és hogyan kell ezt elképzelni? Pelusban viszem be, és ők azért kicserélik ha kell? Vagy egyből próbálják szoktatni rá, hogy a wc.be intézze?

Más egyéb dologban nincs gondunk, egyedül eszik-iszik, öltözni is próbál, nadrágot cipőt már felveszi egyedül. És folyékonyan beszél, szól ha meg kell törölni az orrát vagy ha éhes, fáj valami stb.


2023. márc. 6. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy mindig viszik őket pisilni, és sajnos túl sok folyadékot sem kapnak, így pl. lányom még sosem pisilt be bent (pedig úgy ment oviba, hogy előtte lévő héten kezdett el szólni, hogy kell neki, és otthon még voltak balesetek). Kakilni egyszer sem kakilt még odabent, itthon pedig kb 10-ből egyszer még be is kakil.
2023. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Óvodába nem lehet pelenkaba vinni, veszélyes hulladék és nincs erre kapacitasuk. Nem cserelgetik, ha bepisil atoltoztetik százszor is de pelus nincs.

Én fiam decemberben volt 3, szeptember óta ovis. Ovi előtt egy héttel sikerült elerni hogy pelus nélkül legyen, nem pisilt be sosem. Viszont a kaki pelusba megy.. Nyilván csak itthon. Máshol nem kakil.

2023. márc. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Fiam is így kezdte az ovit. 3 hónappal 4 éves kora előtt lett szobatiszta egyik napról a másikra.
2023. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Azért ez nem egészen így van, hogy te nem tudod szobatisztaságra tanítani, mert a bölcsi nem csinálja. Te vagy az anyja, neked kell nevelni. A bölcsi dolga alkalmazkodni. Nálunk úgy van, és szerintem máshol is azt kellene a szülőnek kérni, hogy ahol tart épp, úgy kezelni a bölcsiben is. Reggel wc-re teheted, és kérheted, hogy bent is így legyen. Ha baleset van, váltóruhát kap.

Nálunk sem engednek pelusost oviba, nem szabályos kivétel lehet a ti ovitok.

2023. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

2 es ez hulyeseg. Mar evek ota mas az allaspont. Beveszik. Kotelesek bevnni. Nem veszelyes hulladek. Haztartasi szemetbe megy itthon is a pelus. Nem adom le veszélyesbe. Nem tű vagy vér 😄🤭

Az enyem okt.ota jar. Pelusos. Most kezd szobatiyzta lenni. Bugyi pelenkat kernek. Ugy tolja le kis wc n, mint az igazit. Nem mindegy mit tol le? En nem engedtem ezt a bepisilosdit. Volt h 6 nadrag elment par ora alatt. En nem tudok minden napra ennyi ujat se mosni, se szarazra szaritani es bevinni. Megértették. Amugy is hideg van ehhez. Majd 25 C felett lehet ezt csinálni.

2023. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk meg mondta a vezető aki bepisil, nem vihetjük, ennyit az új álláspontról. 1 hónapra kiteszik,ha akkor sem megy marad otthon tovább.
2023. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Én se vihettem. Szépen maradhattunk otthon, amíg szobatiszta nem lett. Annak nagy szerencséje van, ha így is viheti.
2023. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mehetett volna, felvették és szeptemberben 2 év 7 hónaposan kezdhette volna az óvodát. Azt mondták pelusban nem, vigyek sok váltóruhát. De akkor még hallani sem akart a bugyiról vagy a wc-ről. Így maradt itthon. November közepén kezdte érdekelni a szobatisztaság, de az első két hétben napi 6-8 nadrág fogyott. Végül január elején kezdtük a beszoktatást,az első héten volt bepisilés az új helyzet miatt, azóta semmi gond nincs.
2023. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
De teljesen törvénytelen, hogy nem veszik be azt aki aug 31-ig betölti a 3at.
2023. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Óvodába nincs pelenkázás, bár tény hogy pár helyen megoldják. Pelenkát se viselhet. Sok váltóruhát kell bevinni, ha bepisil átöltöztetik. De nem a bölcsőde vagy az óvoda kötelessége szobatisztaságra nevelni hanem a tiéd. Ők csak segíthetnek benne.
2023. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!