Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire kell jóban lenni az...

Mennyire kell jóban lenni az ovistársak szüleivel?

Figyelt kérdés
Mi hozzuk visszük a gyereket az oviba, én rengeteget dolgozom, így nincs időm ott senkivel sem beszélgetni. A nevét se tudom senkinek. Feleségem se tud senkiről semmit, mi másik városból érkeztünk év közben és szerinte klikkek alakultak már ki, ő hiába barátkozna a többi anyukával, nem fogadják be. Van aki nem is köszön vissza neki, mert ő nem menő anyuka úgymond.
2023. márc. 22. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A törvény szerint fekete pontot kap az óvodás gyerek anyukája, ha nagycsoportos korig nem barátkozik össze legalább 3 másik ovistárs anyukájával. Ilyen esetben a gyereket sem engedik iskolába a szülő mulasztása miatt.

:-))))


Hülyeséget beszél a feleséged!

Ha valakivel összebarátkozik a gyereked, és elhívjátok magatokhoz (ill. gyerekzsúrra) vagy őt hívják el, akkor az ő szüleivel célszerű normálisan viselkedni, hogy a gyerekek barátságát ezzel ne akadályozzátok. Ennyi.

2023. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Eszembe se jutott anyukákkal barátkozni. Egy másik csoportban lévő gyerekkel és anyukájának ismerjük úgy egymást, hogy még ovi előtt 2 évesen találkoztunk a játszón, csak velük szoktunk beszélgetni meg játszani.
2023. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Mi egy kicsi faluban lakunk, itt mindenki ismer kb mindenkit.

20an járnak a fiam csoportjába. Ebből 1 anyukával vagyok joban. De vele is csak azért, mert férjem meg a férje nagyon jóba vannak.

A másik csoportból van egy anyuka, akivel nagyon jóba vagyok, de vele is csak azért, mert a szomszédom 😅

A többi anyuka 3/4ével köszönő viszonyba vagyok, a többivel abban sem.

2023. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Én “menő”(?) vagyok de nem barátkozom, ellentétes a természetemmel, vannak csoporttársak akikkel a gyerek jóban van, az ő szüleikkel váltok pár szót ha összefutunk, néha átmennek egymáshoz a gyerekek. Akkor vannak a pletykás anyukák akik mindenkire rárepülnek és ennyi, országos barátom senki sem lett, megválogatom hogy miket mondok nekik. A legtöbb szülővel pedig a szián kívül még egyetlen szót sem váltottam a 2 év alatt, nem érzem, hogy kihagytam volna valamit. Hozzáteszem ez a menő, nem menő anyuka ezt nem is értem, intelligens ember számára alap, hogy visszaköszön menőségtől függetlenül, nálunk a kapuban meg az öltözőben mindenki köszön mindenkinek másik csoportokból is, az a bunkó aki nem viszonoz egy egyszerű köszönést inkább maradjon is meg magának :D
2023. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire. Ha találkozunk az oviban akkor köszönök nekik, ha az utcán és megismerem öket, akkor is (elég rossz az arcmemóriám), de ennél több nem fér bele.
2023. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

A 2 nagynál kb senkit sem ismwrtem, most a kicsinél azért mert az én csoportom a bölcsiből ment vele egy csoportba.

A nagy l@nyom 23 éves lett új kolléganőm tavaly, kiderült egy csopiba jártak a lányaink, de énnekem nem rémlik

2023. márc. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Szeptember óta ovis a gyerekem, senkivel sem barátkoztam össze. Mondjuk a gyerek sem barátkozott még össze senkivel. Nem vagyok egy olyan típus, aki csak úgy el tud kezdeni dumálni bárkivel. 3 anyukát jobban megismerek, velük váltottam már pár mondatot, meg 1 van, akivel többet beszélgettem ovi előtt, de ő meg más időpontban jár a gyerekért, úgyhogy még 1x sem találkoztam vele szeptember óta.

Nagyobb rendezvényeken ott vagyunk, ha tudunk, de valahogy nem megy ez a barátkozás dolog... Szerintem túléljük enélkül is.

2023. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyetlen anyukával "barátkoztam" össze de csak mert a gyerekeink összenőttek kb. Mást se hallgattunk otthon csak a kislány így meg úgy, meg együtt mennének fagyizni meg játszóra stb szóval hát felvettük a kapcsolatot a kislány anyukájával aztán legyenek a gyerekek. De tényleg csak ezért.
2023. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem direkt nem kell jópofizni, de nálunk is a környező pár utcából jön a gyerekek többsége, szóval önkéntelenül kialakul kapcsolat. A kp illetve nagy csoportos gyerekeknél egymásnál alvás is van, meg a barát gyereket kölcsönösen elviszik programokra.

Én sem vagyok jó ebben főleg h reggel mindenki előtt érünk oda de du azért igyekszem egy-eg kedves szót mondani v érdeklődni röviden másokról.

Van gyümölcsnapi táblázat FB csoport is

2023. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha találkozunk amikor megyünk a gyerekekért, akkor beszélünk pár szót, meg az utcán köszönünk. Ennyi.
2023. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!