Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért néznek rám UFO-ként,...

Miért néznek rám UFO-ként, hogy csak a 2024-es tanévben szeretném a lányomat oviba iratni?

Figyelt kérdés
A kislányom 2020.október elején született, tehát 2023.szeptemberétől nem ovi köteles, csak 2024 szeptemberétől. Szerettünk volna kis korkülönbséggel tesót, aki meg is született tavaly év végén, tehát megtehetem, hogy itthon maradok a gyerekekkel. Nekem mindig is ez volt a célom, hogy a lányom csak azt a 3 évet járja oviba, ami kötelező. Tudom, hogy most szeptemberben is kezdhetné az ovi, mert októberben tölti a 3at,de én úgy vagyok vele, hogy kincs az az egy év, amit még együtt tölthetünk. A kisfiam is imádja a nővérét, szerintem pár hónap és egyre jobban el is tudnak játszani. Vannak unokatestvérek a közelben, akikkel rendszeresen találkozik, tehát a gyerek közösség is megvan valamilyen szinten. Én ezt így eldöntöttem, de a védőnő, a sógornőm és az egyik barátnőm is nagyon keményen nekem estek és bírálnak emiatt. Persze elmondom mindenkinek, hogy ez az én döntésem, én érzem, hogy nekünk, hogy jó, és köszönöm, de nem kérek a kéretlen tanácsokból, de valahol zavar, hogy miért vannak ezen felháborodva.

2023. ápr. 3. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképp ne irasd be. Én is megbántam, hogy előbb beirattam. Tudod, hogy miért? Mert folyamatosan beteg. Ovi előtt többet volt társaságban, mint amióta ovis... Szegényke mindig beteg plusz én is. :(
2023. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan ragaszkodj a döntésedhez. Családban nevelkedve is nagyon jó helye van egy gyereknek, sőt. Már ha te bírod a két kicsit, mert azért az megterhelő tud lenni.
2023. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

"a védőnő, a sógornőm és az egyik barátnőm is nagyon keményen nekem estek és bírálnak emiatt"


Úgy kiosztanám őket, hogy mukkani se mernének.

Egyrészt nem teszel rosszat a gyerekednek, másrészt semmi közük hozzá.

2023. ápr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azért, mert a mai világban ez már ufó-ságnak számít, hangsúly a sajnoson..én ugyanebben a cipőben vagyok, kisfiam novemberi, nyáron érkezik a kistesó, így fiam nyer 1 évet még velünk itthon.

Nekem nem mernek beszólni, hisz magam is óvónő vagyok, és biztosan tudom, hogy jobb lesz neki itthon,mint harmincadmagával a bacilustengerben. Szóval bátran állj ki magatokért, senkinek nincs köze hozzá, miért döntöttél így, de hidd el jól döntöttél.

2023. ápr. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet, hogy te látod rosszul, és neki nem elég az a gyerektársaság? Nem most, nem szeptemberben, hanem mondjuk jövő januárban a kislányod valószínűleg kezelhetetlen lesz.

Nincs arra lehetőség, hogy tanév közben menjen oviba?

2023. ápr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, te csinálod jól. Amúgy meg törődjenek a saját gyerekükkel.
2023. ápr. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért sem néznének ufonak, mert a szeptember 1-jei gyerekeket sem tudják bevenni, annyira anincs hely, tehát ha akarnád sem tudnád beiratni:-)


Amúgy gyerekfüggő a dolog. Unokaöcsém ugyanennyi idős, bölcsis, és ha nem dolgozna az anyja, nem adna be, mert hiába szintén szeptemberi, egyáltalán nem társasági, megterhelő neki a bölcsi is, szobatisztasag a kanyarban sincs ráadásul... Ellenben az én lányom menni fog, pedig itt is itt a kistesó, és simán megoldható lenne hogy maradjon itthon, de be van zsongva az ovi gondolatától is, és nagyon odavan azért hogy gyerekek között lehessen, neki kell a gyerektársaság. Én egyébként hiszek abban is, hogy egy nyitott, társasági gyerek tanulni is tud a többitől, aminek szintén örülnék.


Szerintem ez tényleg szülőtől és gyerektől függ.


Én is 4 éves kor után jóval kezdtem az ovit a kistesó miatt, nem érzem hogy hátrányom származott volna belőle.

2023. ápr. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Had nézzenek...ne is foglalkozz vele! Azt csináld, ami nektek jó.
2023. ápr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ahogy nektek jó, mivel nem is óvoda köteles még, ez egy teljesen szabályos szokványos dolog, és jövőre is vele egyidosekkel kezd majd.
2023. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem foglalkozni velük. Úgy jó, ahogy te csinálod.

Nekem a kicsi júliusi, szeptembertől már kötelező neki. A szívem megszakad, hogy vinnem kell. Ha szeptember 1én született volna, nem is vinném, ha a környezetem a feje tetejére áll, akkor sem. Annyira kisbabás még, nem érzem, hogy oviban lenne a helye.

2023. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!